Kendinle savaşmak

agoni

Kayıtlı Üye
bir bedenin içinde iki kişi taşımak , ve hangisini dinliyeceğini şaşırmak .. bu hayatım her evresinde ya da bazı dönemlerde oluyor zaten herkezde olabilecek bi durum ..

mesala çalışmak istiyorum ve uzun bi süre iş hayatında olmadğım için cesaret edemiyorum . bir sabah kalkıp evde bugun kesin olucak diyor , bir saat sonra içimden bişey özguvensizliğimi dile getirerek o heyacanı ve isteği öldürüyor .. sadece iş alanı değil tabiki herşeyde örnek olabilir bu durum ..

bu cesaret ile cesaret kıran iç sesler nedir ve bunları yaratan gene kendimiz olduğumuza göre ,bu korku ve tehdit olan sesi nasıl susturabiliriz ..tabi ki burada anlatmak istedğim kişilik bozukluğu , sesler duyma şeklinde değil .. his olarak düşünelim ..birşeye adım atarken çok emin olup o şeye yaklaştıkdan sonra korku oluşması gibi ...

glfm

Kayıtlı Üye
bu durum bende de var,asla bu tarif ettiğinizden kurtulamıyorum.başedemiyorumda ama.

can-dan

Kayıtlı Üye
bir bedenin içinde iki kişi taşımak , ve hangisini dinliyeceğini şaşırmak .. bu hayatım her evresinde ya da bazı dönemlerde oluyor zaten herkezde olabilecek bi durum ..

mesala çalışmak istiyorum ve uzun bi süre iş hayatında olmadğım için cesaret edemiyorum . bir sabah kalkıp evde bugun kesin olucak diyor , bir saat sonra içimden bişey özguvensizliğimi dile getirerek o heyacanı ve isteği öldürüyor .. sadece iş alanı değil tabiki herşeyde örnek olabilir bu durum ..

bu cesaret ile cesaret kıran iç sesler nedir ve bunları yaratan gene kendimiz olduğumuza göre ,bu korku ve tehdit olan sesi nasıl susturabiliriz ..tabi ki burada anlatmak istedğim kişilik bozukluğu , sesler duyma şeklinde değil .. his olarak düşünelim ..birşeye adım atarken çok emin olup o şeye yaklaştıkdan sonra korku oluşması gibi ...

Sevgili agoni,öncelikle kendisini çok iyi tanımalı insan diye düşünüyorum .Seninki uzun süre işsiz kalan insanlarda oluşan gevşeklik ve tembellik mi,yoksa gerçekten cesaretsizlik mi??.Hani ,çalışması gerektiğinin bilincinde olur da insan ,hatta iş de arar durmadan ama ,tam işi bulunca da gaflet ve tembellik ağır basar ve kendini olmadık bahanelerle kandırıp işten vazgeçer ya... böyle bir şey mi seninkisi yoksa gerçekten cesaretsizlik mi??Sebebi her ne olursa olsun çözümü kendin söylemişsin zaten.Bunların hepsini oluşturan sensin .Çalışan herkese rızkını ayırmıştır Yaradan ..Az çok deme bir yerden başla ,göreceksin ALlahın izniyle gerisi gelecektir .O seni alıkoyan sese de yüz verme artık..Sen kendi önünde kendine engel olduğun sürece başarısızlıkların devam edecektir .KENDİ ÖNÜNDEN ÇEKİL LÜTFEN AÇILSIN YOLUN ..

can-dan

Kayıtlı Üye
Sevgili agoni,uzun süredir siteye girememiştim ,büyük harf kullanmamam gerektiğini unutmuşum .Niyetim asla sana bağırmak değildi bu belli oluyor zaten .Sadece o cümleye daha bir dikkatini çekmek için öyle yazmıştım .Gizli Mabet ailesinden bu yanlışımdan dolayı çok özür diliyorum ..Sevgiyle kalın...