Olumlama meditasyonu

duriod

Kayıtlı Üye
Olumlama ya da diğer adıyla onama bilinçaltınızı yeniden programlamanın en temel yollarından biridir.Onama basitçe bilinçaltımıza yerleştirmek istediğimiz hedeflerimizi veya yeni inançlarımızı tekrarlama sürecidir.
Bu süreç, söylem bilinçaltına yerleşinceye kadar yazma, şifahi veya zihni söyleme,dinleme veya davranış şekillerinde olabilir.
Eğer onama içinizden gelirse "kendinden telkin" diğer insanlardan gelirse "dıştan telkin" denir.DİİKAT!Eğer kendinden telkin yapmassanız size dıştan telkin yapılacaktır.Her gün arkadaşlarınızdan ekonominin kötü olduğunu, hayatın zor olduğunu ve benzei cümleler duyuyorsunuzdur.Devamlı dinleyince bilinçaltımız onun doğru olduğuna inanmaya başlar.Sonra da(çekim yasasından ötürü) gerçekliğinizde onun doğru olduğunu görürsünüz.Nihayetinde, gerçek olduğuna ikna olursunuz.

Bu korkulardan arınmak için yapmanız gereken, beyin frekansınızı "alfa" moduna indirerek "olumlamalar" yapmanızdır.Bu konu hakkında şunu söylemeliyim, insanlar ne yazıkki sihirli bir değnek bekliyorlar.Sanıyorlar ki bir anda zihinlerindeki korkulardan arınacaklar.Bu korkular nasıl uzun bir süreçte zihne inanç olarak yerleşmiş ve kalıp oluşturmuş ise yine belirli bir süre çalışmak ve emek vermek gerekiyor.Hemen hemen her gün çalışılması ve haftadabir grupla yapılan çalışmalara katılması gerekiyor kişinin.Size örnek bir olumlama vereceğim, ama en güzel olumlama kişinin kendi cümleleriyle kurduğu olumlamalardır.
Ancak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.Olumlama içerisinde hiçbir olumsuz kelime bulunmamalıdır."Ben stressiz biriyim demek" yanlıştır.Bilinçaltı direkt "stres" kelimesini algılar ve ona enerji verir.Bu nedenle "ben sakinim" demek daha doğru kurulumdur.
Geniş zaman veya şimdiki zaman kipleri kullanılmalıdır.Gelecek zaman kipini bilinçaltı alır ve olmak istediğiniz durumu hep geleceğe atarak erteler.

Olumlama zinciri şu şekilde işler:Bilmek ve İnanmak-Kabul-Takdir Etmek-Şükretmek.Aşağıdaki örneği incelerseniz daha iyi anlayacaksınız.

Örnek olumlama: "Değersizlik Korkusu" na shipseniz;

"Ben tüm varlığımla değerli olduğumu biliyorum ve inaıyorum.Ben tüm varlığımla değerli olduğumu kabul ediyorum.Ben herhalimle değerli olduğum için kendimi takdir ediyorum.Ben herhalimle değerli olduğum için şükran duygusu içinde yaşıyorum."

Bu olumlamayı kendi cümlelerinizle yukarıda size verdiğim konulara dikkat ederek sahip olduğunuz tüm korkulara uygulayabilirsiniz.Önemli diğer bir konuya gelince;

Kendinizde var olduğunu tespit ettiğiniz korkuları sırasıyla temizleme programı alın.Yoğun olduğunu hissettiğiniz korkuyu yirmi bir gün aralıksız çalışın,sonra başka bir korkuya geçin, daha sonra diğreine ve sonra başa dönün.Aynı anda hepsini çalışmanız yaptığım çalışmalarda aldığım sonuçlara göre egonun ciddi tepki vermesine sebep oluyor ve uzaklaşıyorsunuz.Tabii ki hafta da bir yapılan grup çalışmalarında gruptaki kişilerin ortak korkularına göre birden fazla korkuyla çalışabilir, ancak kendi kendinize yaptığınız çalışmalarda size aktardığım dönüşümlü programı uygulamak daha sağlıklı sonuçlar veriyor.

(KAYNAK: NİLDA FERHAN EFEÇINAR' IN KUANTUM SIÇRAMASI KİTABINDAN ALINTIDIR.)