Selenit taşi

duriod

Kayıtlı Üye
images

sarı renkli türleri daha kolay bulunabilir.Kimyasal formülü CaSO4 . 2(H2O)dur.
radyoaktif değildir.Çin,Orta Asya, Abd ve ülkemizde selenit çıkarılır.Karıştırılabileceği taşlar mika ve kalsittir.Sağlıklı bir aura için önemlidir.Konsantrasyon için ideal taştır denilebilir.Olumsuz enerjilerden korur çevredeki negatif enerjiyi temizler.Bu taşın bir diğer adı çöl gülüdür.
Bireyin etrafını gözlemlemesi ve sukünetini bulmasına yardım eder.Ağrıları dindirir ve kas spazmlarını ve tutulmalarını çözer.Dokuları sıöılaştırır.Kontrol kaybında denge sağlar.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Aşırı duyguları ile hareket eden insanlarda korunma ve ayakları üzerinde sağlam durmayı, asabi insanlarda ise soğukkanlılık özelliklerini geliştirir.

Bana göre en önemli özelliği ruhsal rehberle kontak kurmaya yardım etmesi.Yaratıcılığı geliştirir.Onkoloji de ışınların yan etkilerinden korunmak için kullanılmaktadır.Özellikle taç ve üçüncü gözde etkiliyken kalp ve kök çakradada etkisini gösterir.ruhsal anlamda istenmeyen zarar veren kabloları kesmek için yani eterik bağları kesmek için bu selenit çubuk kristal sanki kılıçmış gibi kullanıldığında güzel sonuç verir( tabiri caizse melek terapisindeki Mikail in kılıcı gibidir.) tıpkı kyanit kristalinde olduğu gibi kendini temizleyen kristallerdendir.
Bu nedenle temizlemeye gerek yoktur.Diğer kristallerinizi bu taşla aynı kese içine koyarak temizleyebilirsiniz.
(KAYNAK: İNTERNETTEN KENDİ DERLEMEM)

azra-

Kayıtlı Üye
selenit taşı ilk defa duydum çok ilginç teşekkürler

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Melek taşı diyede biliniyor.Benim aldığım selenit uçuk pembe aralarında belli belirsiz beyazlıklar var.Renkli gruba giriyor sanırım.Bulduğum ve gördüğüm selenitlerden yukarıdaki gibi şeffaf şekilde hiç yoktu.Sanırım dediğiniz gibi bu türü yok denecek kadar az var.Aldığım beyaz kuvars taşı yukarıdaki gibi.Bu rengininde olduğunu öğrenmem iyi oldu.Ben tek renk biliyordum.