Geçmişi Temizleme Meditasyonu!!!

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Arkadaşlar aldığım bir eğitimden sizinle geçmişi temizleme meditasyonunu paylaşmak istiyorum.
İhtiyacı olan arkadaşlar için,aslında hepimizin unutmak istediği anılarımız,
pişmanlıklarımız vardır.

Aşağıda adım adım tarif edeceğim şekilde gözünüzü kapatıp hayal edin.Görüntüleri gözünüzde canlandırmaya çalışın.İsterseniz rahatlamak için önce nefesinize odaklanıp,zihninizi sakinleştirin.Rahat olmanız çok önemli.Sırasıyla yapamıyorsanız,yakın bir arkadaşınızdan size komut vermesini isteyebilirsiniz.

-Otur,gevşe ve rahatla.El ve ayaklarınızı bağlı tutmayın.Şimdi başlıyoruz.
-Gözlerini kapat.
-Yeşil bir alana gidiyor,fotoğraflar çekiyorsun.
-Poloroid olacak,her çektiğin fotoğrafa bakıyorsun.Her biri unutmak istediğin bir anın.
-Sonra çektiğin fotoğrafları üst üste koyuyor ve en üsttekini yakıyorsun.
-Hepsi yanıyor.
-Çukur kaz,külleri dök.Kazarken çıkardığın kumları küllerin üstüne dök,çukuru kapat.
-Yeşilliğe dön,sonra oradan çiçek tomurcuğu,ardından onlarca renkli çiçek tomurcuğu açsın.
-Teşekkür et,şükret.
-Yaşadıklarının sana verdiği derslerden,olgunlaşmana katkılarından dolayı teşekkür et.
-Yeşillikten çık.

Kollarını,bacaklarını hisset,yavaşça gözlerini aç.
Gerçekten isteyerek ve hissederek yaparsanız faydası olacaktır.

Allah'tan yaptıklarımız için af dileriz, ama önce kendimizi affetmemiz,her şeyimizle kendimizi bir bütün olarak sevmemiz gerekir.Zaten kendini sevmeyen Allah'ı sevemez,seviyorum desede yalan olur.Kur'an da ruhumdan üfledim diyor,eğer buna inanıyorsanız sevmeye kendinizden başlamalısınız.
Yada evrendeki her şey enerjiden oluşuyor,bizde onun bir parçasıyız diyorsanız da sonuç değişmiyor.
Bütünün bir parçasıyız.Hepimiz çok değerliyiz,ama önce kendimize değer vermeliyiz,yoksa kimsenin bize değer vermesini bekleyemeyiz.Kendimize ve çevremize ne kadar pozitif olursak, o kadar güzellikler yaşar, pozitif enerjiyi kendimize çekeriz.
Bunlar benim görüşlerim ve ben kendimi her şeyimle seviyorum,değer veriyorum.Katılıp katılmamak size kalmış.

Sevgi ve ışık hep sizinle olsun,yüzünüzden tebessüm eksik olmasın:)

İyi forumlar.

Duman Lekesi

Kayıtlı Üye
Size tamamen katılıyorum. Ve şu kurguladığınız resim çok pratik, sanırım herkesin rahatlıkla yapabileceği bir uygulama. Paylaşımınız için teşekkür ederim.

schutze07

Kayıtlı Üye
pişmanlıklarımı unutursam geçmişimden ders alamam ki..Bir anda okuduğumda cazip gelmişti ama yapmaktan vazgeçtim yinede emeğinize sağlık teşekkürler.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Pişmanlıklarınız içinizi kemiriyorsa sonunda fiziksel bedeninizde hastalık olarak ortaya çıkar.
Aldığınız dersleri unutmayın!Ama yaptığınız hataları devamlı düşünmenin size ne gibi bir faydası olacak?Sadece sizi mutsuz eder.Geçmişte takılıp kalmanıza sebep olur.An'ınızı yaşayamazsınız,kara delik olarak kalır.Hatta sonrasında o An'ı düşündüğünüzde hiç bir şey hatırlayamayabilirsiniz.Çünkü o an kayıptır,yaşanmamıştır.Geçmişi bırakın dünde kaldı,yarın daha olmadı,önemli olan AN'ınız.Yarınlarınız sizin adımlarınızla oluşacak,zaten yarın olduğunda artık gelecek değil,yaşanan o ANdır.
Kısaca pişmanlıklarınızı unutun,ama çıkardığınız dersleri unutmayın.Onlar size her zaman ışık olsun,yolunuzu aydınlatsın.

schutze07

Kayıtlı Üye
Pişmanlıklarınız içinizi kemiriyorsa sonunda fiziksel bedeninizde hastalık olarak ortaya çıkar.
Aldığınız dersleri unutmayın!Ama yaptığınız hataları devamlı düşünmenin size ne gibi bir faydası olacak?Sadece sizi mutsuz eder.Geçmişte takılıp kalmanıza sebep olur.An'ınızı yaşayamazsınız,kara delik olarak kalır.Hatta sonrasında o An'ı düşündüğünüzde hiç bir şey hatırlayamayabilirsiniz.Çünkü o an kayıptır,yaşanmamıştır.Geçmişi bırakın dünde kaldı,yarın daha olmadı,önemli olan AN'ınız.Yarınlarınız sizin adımlarınızla oluşacak,zaten yarın olduğunda artık gelecek değil,yaşanan o ANdır.
Kısaca pişmanlıklarınızı unutun,ama çıkardığınız dersleri unutmayın.Onlar size her zaman ışık olsun,yolunuzu aydınlatsın.

Eğer yaptığım hataları sürekli düşünmeye başlayıp geçmişi sorgularsam kararlıyım yapacağım gerçekten hastalık olarak çıkabiliyorlar:biggrinjester:

aida monroe

Kayıtlı Üye
bu uygulamayı sık sık yapmamız gerekirmi? bir defa da arınma sağlayabilir miyiz acaba?

duriod

Kayıtlı Üye
çok güzel paylaşım sayın embriyo,çalışmanın aşama aşama olması zihinsel bağlamda konuya profesyonellik kazandırırken çalışmanın da etkili olduğu gözlere çarpıyor kaliteli paylaşımınız için teşekkürler.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
bu uygulamayı sık sık yapmamız gerekirmi? bir defa da arınma sağlayabilir miyiz acaba?

Bu sizin niyetinizin ve gözünüzde canlandırmanızın kuvvetine bağlı.Gerçekten hissederek kalpten yaparsanız bir defada yeterlidir.Ama yok edemediğinizi hissediyorsanız,sonra tekrar deneyin.Sonunda huzur bulduğunuzu hissedeceksiniz.Bu çalışmada çok gerçekçi canlandırma yapıp,etkilenip ağlayanlar da oluyor ama sonra rahatlıyorlar.

anamaya

Kayıtlı Üye
embriyo paylaşım için çok sağol. Daha önce neredeydin ? Şimdi bana güleceksin ama pişmalıklarımdan kurtulmak için kendimi hipnoz etmeyi bile denedim ben.:) Bir süre unuttum ama sonra yine aynı şeyler hafızamda canlanmaya başladı. Bir de bunu deneyeceğim. Umarım tamamen unuturum bu pişmanlıklarımı..

iris1

Kayıtlı Üye
pişmanlıklarımı unutursam geçmişimden ders alamam ki..Bir anda okuduğumda cazip gelmişti ama yapmaktan vazgeçtim yinede emeğinize sağlık teşekkürler.

Hayat o kadar uzun bir yolculuk ki aslında binlerce hata yapabilirim.Hata yapmazsak ve hep doğrularla yaşarsak doğruların kıymeti kalmaz kİ.Önemli olan aynı hataları yapmamaktır. Bu yüzden hataları unutmamalıyız derim.Haa eğer bu meditasyon hayatımızdan bir türlü silemediğimiz insanları ve onlarla alakalı yaşadıklarımızı silmek adınaysa eğer diyecek lafım yok.Hatalarınızın da keyfini sürün bence. :)

vivalavida

Kayıtlı Üye
Ben denedim, başı acılı sonu rahatlatıcı bir çalışma oldu. İlk önce hayal ettiğim yerin güzelliği ile kurtulmak istediğim anıların çirkinliği çelişti. O anılar aklıma gelince huzursuz hissettim ama bir şeyi kabul etmezseniz onun yükünü taşımaya devam ediyorsunuz. Bahsedildiği gibi çalışmayı devam ettirdim ve sonunda da sonuç gayet iyi bence.

Teşekkürler sayın embriyo.:)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Hayat o kadar uzun bir yolculuk ki aslında binlerce hata yapabilirim.Hata yapmazsak ve hep doğrularla yaşarsak doğruların kıymeti kalmaz kİ.Önemli olan aynı hataları yapmamaktır. Bu yüzden hataları unutmamalıyız derim.Haa eğer bu meditasyon hayatımızdan bir türlü silemediğimiz insanları ve onlarla alakalı yaşadıklarımızı silmek adınaysa eğer diyecek lafım yok.Hatalarınızın da keyfini sürün bence. :)

Hep doğrularla kim yaşayabilir ki?Birçok zaman bizim doğrumuz başkasının yanlışıyla çatışır.Hayal kırıklıklarımıza yenileri eklenir.Hataları unutmamak değil önemli olan çıkarılan dersleri unutmamak.Bize sıkıntı veren,sırtımızı eğen kişi ve olayları unutmak.
Arada bardağı boşaltmazsak ve içini doldurmaya devam edersek, içindekiler taşar.Aynı şekilde duygularımızda da patlamalar yaşarız.
Bunu sadece kendi huzurumuz,ruhumuzu rahatlatmak adına yapmalıyız.Negatif, kirli enerjilerden arınmalıyız.

Sevgi ve ışıkla kalın

Ben denedim, başı acılı sonu rahatlatıcı bir çalışma oldu. İlk önce hayal ettiğim yerin güzelliği ile kurtulmak istediğim anıların çirkinliği çelişti. O anılar aklıma gelince huzursuz hissettim ama bir şeyi kabul etmezseniz onun yükünü taşımaya devam ediyorsunuz. Bahsedildiği gibi çalışmayı devam ettirdim ve sonunda da sonuç gayet iyi bence.

Teşekkürler sayın embriyo.:)

Sizin adınıza çok sevindim,demek ki yürekten inanıp,hissederek uyguladınız.
Tebrikler,ayrıca kendinizi de onamayı unutmayın.Sonuç gayet iyi 'bence' de 'bence' kelimesinde bir tereddüt oluşuyor.Sonuç çok iyi,ben bu çalışmayı başarılı bir şekilde uygulayabiliyorum, deseniz daha iyi olur.Kimsenin sonucu onaylaması,inanması gerekmiyor.Yeterki siz inanın.

Sevgi ve ışıkla kalın:)

YasinLY

Kayıtlı Üye
İçeriğinde meditasyon var ama geçmişi temizlemek için kesinlikle olamaz...

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
İçeriğinde meditasyon var ama geçmişi temizlemek için kesinlikle olamaz...

Bu çalışmayı adını veremeyeceğim usta bir eğitmenden öğrendim, ihtiyacı olan arkadaşlara faydası olabilir düşüncesiylede paylaştım.
Zaten baştan uygulamaya önyargıyla yaklaşır, denemek dahi istemezseniz bu sizin seçiminizdir.

raine

Kayıtlı Üye
Paylaşım için teşekkürler . Bu uygulamanın çakralara da olumlu etkisi oluyor değil mi? Cevaplarsanız sevinirim = )

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Paylaşım için teşekkürler . Bu uygulamanın çakralara da olumlu etkisi oluyor değil mi? Cevaplarsanız sevinirim = )

Sonuçta zihninizi kemiren,size boşuna yük bindiren düşünceleri temizliyor, aynı zamanda huzur buluyorsunuz.Bu düşüncelere takılıp kalmanız,çakralarınızın düzgün çalışmasını da önler,üzerinizde negatif bir etki yaratır.Özellikle solar pleksus 3.cü çakramız,ikinci beyin olarak da adlandırılır, rengi sarıdır ve 3.cü beden aurasının, zihinsel bedenin rengidir.
Sevgi ve iradenin rengi olmakla birlikte zihinle ruh arasındaki köprü, aynı zamanda bilinçaltı ve bilinçüstü arasındaki köprüdür.Zihni aktive edip odaklanmayı kolaylaştırıyor.Ama zihniniz an'da değil de eskide takılıp kalmışsa çakranızı etkiler.Ayrıca hayatta karşılaştığımız,hazmedemediğimiz olaylar da direk bu çakramızı etkiler, hazımsızlık,ülser gibi hastalıklar yaşarız.
Mide,kaygılarımızı topladığımız bölgedir.Bu,olup bitenleri sindiremeyecek hale gelene kadar devam eder.Sonunda hastalıklara da davetiye çıkartmış oluruz.
Affedici olmak,kendimize ve başkalarına yönelttiğimiz negatif enerjiden kurtulmaktır.
Affedici olmadığımız sürece içimizde bizi yiyip bitiren,kalbimizin çevresine duvarlar örülmesine yol açan suçluluk duyguları ve yaralar olarak varlığını sürdürür.Affedici olmak kapıları ardına dek açar.Baraj kapılarının açılmasıyla enejimiz özgürce akmaya başlar,bunun sonucunda kendimizi daha hafif ve özgür hissederiz.Aynı zamanda kalbinizi(kalp çakranızı) kuşatan kabuklardan da kurtulmuş olursunuz.
Ayrıca çakralarla ilgili değil ancak belirtmek istediğim önemli bir nokta da,bir insanı gerçekten affederseniz,artık sizin üzerinizde etki kuramaz hale gelir.Dolayısıyla bize tekrar acı vermelerinden korkmamıza gerek kalmaz.Affedici olmak karşımızdaki insanı olduğu gibi görebilmemizi sağlar.

mystic

Kayıtlı Üye
Gerçekten çok faydası oldu.Kendi adıma konuşmam gerekirse ilk başta biraz zorladı ancak sonrasında büyük bir rahatlık ve huzur hissi verdi. Teşekkürler sayın embriyo :)

ysmncss

Kayıtlı Üye
Paylaşım çok güzel teşekkürler, farkında olmadan yapıyormuşum. Fakat ben o resimleri, o anı yırtıp atıyordum. Ama bu şekilde deniyeceğim, eminim daha iyi olacak..:))