Psi -Ball Isık kapanıp acılıyor ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

telesibozuk

Kayıtlı Üye
Merhabalar sitede yeniyim, çok beğendim ellerinize sağlık..
Ben ara ara psı-ball üzerine çalışmalar yapıyorum..
Yaptığım çalışmalar sırasında kağıt - iğneyi hava almayan bir cam kasenin altına koyarak yapıyorum, çok az ve yavaş bir dönüş oluyor. Bunu hızlı ve fırıldak gibi dönmesini düşünüyorum, gerçekten de yorucu bir enerji sarf ediyorum ama kağıt hala yavaş dönüyor odadaki ışık kapanıp açılıyor. Her defasında bu olay oluyor..
Kağıdı cam kase altında hızlı döndürmek için ne önerirsiniz?

ibriz

Kayıtlı Üye
Yoğun konsantrasyon seni yoruyor olabilir, küçük bir matkapla duvar deler gibi yapmayı deneyebilirsin. O nasıl oluyor dersen, alet çok ısınıp yorulmasın diye tetiğe kesik kesik basılır. Bunu dene belki faydası olabilir. Yine hızlı döndüğünü imajine et, ama bunun sürekliliğini engelle, bir anlık dur ve tekrar yap, çok geçmeden yine dur, ve yine hızla döndüğünü imajine et. İşe yarar mı bilemiyorum ama sorunu çözebilir gibi geldi bana.

telesibozuk

Kayıtlı Üye
Cam kaseyi kaldırınca, rahat bir şekilde dönüyor. Kaseyi koydum dediğin gibi ara ara yaptım ve az da olsa dönmeye başladı. Acaba bu cam kasenin bi engelimi var, varsa nasıl bu engelİ aşabilirim?

tolunay

Kayıtlı Üye
Cam kasenin olmadığını varsayabilirsin. Yardımı olur sanırım.

telesibozuk

Kayıtlı Üye
:) Eyvallah kardeşim sağol. Deniyorum gerekirse kıracağım o kaseyi olacak bu.

ibriz

Kayıtlı Üye
Evet tolunay doğru söylemiş. Cam kasenin engeli, tam kafanın içinde. Kasenin seni engelleyeceğini düşünen bir, telesibozuk var bünyende. Tek engelin bu olduğunu düşünüyorum. Ayrıca nickin tam bir felaket.

telesibozuk

Kayıtlı Üye
İşte sorunda burada. Kasenin beni engelleyeceği gibi bir düşünce dönüp duruyordu zihnimde. Şimdiki yapmaya çalıştığım, o kase durumunu ortadan kaldırmak...İnşallah yapacagım...Sabır selamettir.

Teşekkürler arkadaşlar.

focus

Kayıtlı Üye
Ben de yavaş yavaş tur attırabiliyorum, çok eğlenceli olmaya başladı. Önceleri inanmıyordum ama başardıktan sonra bisiklete binmek gibi oldu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...