Anlamlı Bir Hikaye ! Kesin Okuyun !

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Adamın biri işten yorgun argın gelmiştir.7 yaşındaki çocugu babasını evin içinde karşılar ve babasına derki:

Baba sen 1 saatte kaç para kazanıyorsun? diye sorar.Babası çok yorgun olduğu için: Bu seni ilgilendirmez der.

...Ama çocuk ısrarla:lütfen babacığım bilmek istiyorum der.Babası en sonunda 1 saatte 20 dolar kazanıyorum der.Çocuk bunun üzerine peki bana şimdi 10 dolar verirmisin.Babası biraz sinirlenir ve derki oğlum işin gücün yokmu derhal odana der.

Çocuk masum bir şekilde odasına girer.Babası yemegini yiyip biraz dinlendikten sonra cocugun odasına giderek cocuguna derki: biraz önce sana bağırdığım için özür dilerim ..belki paraya ihtiyacın vardır der ve 10 dolar verir.

Çocuk 10 doları alır ve yastığının altındaki paralarıda çıkarır.Babası bunu görünce paran olduğu halde benden para istemeye utanmıyormusun der.Çocuk derki; babacığım sen 1 saatte 20 dolar kazanıyorsun al bak burada 20 dolar var.Biraz eksik olduğu için senden 10 dolar istedim,şimdi 20 doları tamamladım. bu senin 1 saatlik kazancın.şimdi bana 1 saatini ayırırmısın? der.

Alıntı

focus

Kayıtlı Üye
neresinden baksak insanı etkiliyor,

iyi ki öyle bir baba değilim,

şükretmem gerek,

çocuklar ihmale gelmez, onlar kuzudur hiç büyümeyen, taki kendi kuzuları olana dek,

sevgi kalbimizden eksik olmasın,

tamamen kendi düşüncem,

Elfangel

Kayıtlı Üye
Adamın biri işten yorgun argın gelmiştir.7 yaşındaki çocugu babasını evin içinde karşılar ve babasına derki:

Baba sen 1 saatte kaç para kazanıyorsun? diye sorar.Babası çok yorgun olduğu için: Bu seni ilgilendirmez der.

...Ama çocuk ısrarla:lütfen babacığım bilmek istiyorum der.Babası en sonunda 1 saatte 20 dolar kazanıyorum der.Çocuk bunun üzerine peki bana şimdi 10 dolar verirmisin.Babası biraz sinirlenir ve derki oğlum işin gücün yokmu derhal odana der.

Çocuk masum bir şekilde odasına girer.Babası yemegini yiyip biraz dinlendikten sonra cocugun odasına giderek cocuguna derki: biraz önce sana bağırdığım için özür dilerim ..belki paraya ihtiyacın vardır der ve 10 dolar verir.

Çocuk 10 doları alır ve yastığının altındaki paralarıda çıkarır.Babası bunu görünce paran olduğu halde benden para istemeye utanmıyormusun der.Çocuk derki; babacığım sen 1 saatte 20 dolar kazanıyorsun al bak burada 20 dolar var.Biraz eksik olduğu için senden 10 dolar istedim,şimdi 20 doları tamamladım. bu senin 1 saatlik kazancın.şimdi bana 1 saatini ayırırmısın? der.

Alıntı

Yüreğime dokunan bir hikayedir bu benim... Bir gün gelecek büyüyecekler ve biz istesek de bizimle olmak istemeyecekler. Onlarla olmanın tadını çıkarmak lazım hala bizimle olmak isterlerken...

vivalavida

Kayıtlı Üye
Napolyon boşuna dememiş "Para, para, para" diye. 7 yaşındaki çocuk bile hiçbir şey yapmadan alması gereken, alması en doğal hakkı olan ilgiyi bile ancak para ile alabileceğini öğreniyor. Ne kötü yönlendirme!!!

Bu hikayeyi daha önce okumuştum ama şu an beni en çok etkileyen kısmı bu oldu. Teşekkürler paylaşım için.

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Bu kadar mı zor bir çocukla ilgilenmek? Kıyamam yavrum. Oysa sadece ilgi istiyor. Kısacık bir zaman. Çok yazık. Paylasim için teşekkürler.