Duanın Kabul Olması İçin

aris

Kayıtlı Üye
persembe gecesi 1000defa esselatü vesselamü aleyke ya seyyidi ya resulallah huz bi yedi kallet hilleti edrikni.

ruhum

Kayıtlı Üye
denediniz mi? deneyen var mı arkadaşlar?

MARSIK

Kayıtlı Üye
arisçim ben bu duanın 1001 defa okunduğunu biliyorum.1000 olduğuna emin misin
gerçi ha 1000 ha 1001 allah la pazarlık olmaz ama bazı dualarında adedi var

Cem

Kayıtlı Üye
salavat eksik kardeşim devamını yaz istersen

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Bir sahaftan edindiğim çok güzel bir kitap var: Emir Sultan Hazretleri'inin Yasin'i Şerif'in Meali Havassı ve Esrarı. Kitapta çok güzel tasavvufi bilgiler verilmiş. Burada duaların kabul edilmesi için gerekli olan önemli hususlardan (4 ya da 5 husus) bahsedilmiş. Okumanızı tavsiye ediyorum. Bu hususlardan birisi ihtiyacı olana yardımda bulunulması daha doğrusu sadaka verilmesi hususu var.
Syg.

Desperado

Kayıtlı Üye
Duaların kabul olunması için öncelikle allahtan birşey istemeden önce anne ve babanız için dua edeceksiniz onların cennetini kazanması günahlarının affı için allahada dua ederken affını istemek şarttır.. ama gel görki artık dünya malından dünya isteklerinden ona kulluk edemiyoruz bu yüzdende dualarımız kabul olmuyor.. Allahın merhameti üzerimize olsun.. sevgiler..

furkan40

Banlı Kullanıcı
Bir surede yazar ki ''Bana dua edin bende duanıza icabet edeyim'' buradan da anlaşılacağı gibi hiç bir dua geri çevrilmez.Öncelikle ne istediğinizin farkında olmalısınız ve duanın kesin kabul olacağına inanın.Hadisi şeriflerden anladığım kadarıyla bir kişi için istediği şey hayırlı değilse hayırlı olana kadar bekletilirmiş.En iyisini Allah bilir.Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin.