Onun için fark etti ama...

Elfangel

Kayıtlı Üye
Herkese günaydın,
Bu sabah sizlerle benim çok sevdiğim, her okuyuşumda içimi titreten bir hikaye paylaşmak istiyorum:

Yazı yazmak için okyanus sahillerine giden bir yazar, sabaha karşı kumsalda dans eder gibi hareketler yapan birini görür. Biraz yaklaşınca , bu kişinin sahile vuran denizyıldızlarını, okyanusa atan genç bir adam olduğunu fark eder.

Genç adama yaklaşır:
- Neden denizyıldızlarını okyanusa atıyorsun?
Genç adam yanıtlar;
- Birazdan güneş yükselip, sular çekilecek.
Onları suya atmazsam ölecekler.
Yazar sorar;
- Kilometrelerce sahil , binlerce denizyıldızı var.
Ne fark eder ki?
Genç adam eğilir, yerden bir denizyıldızı daha alır, okyanusa fırlatır.
- Onun için fark etti ama... (Alıntı)

Hani bazen herhangi bir konuda deriz ya "Amaan dünyayı ben mi kurtaracağım" diye. Evet dünyayı biz kurtaracağız. Bana ne demeden, ne işe yarayacak demeden küçük de olsa güzellikler katmaya çalışalım dünyaya. Herkes küçük birer güzellik katsa, kocaman güzellikler olur sonuçta. Örneğin herkes günde bir insanı gülümsetebilse, dünya gülücük dolar, her gün herkes bir fakiri doyurabilse, dünyada aç insan kalmaz, her gün herkes birine bir şey öğretse dünyada cahil kalmaz. Her gün herkes birini sevindirebilse, dünyada mutsuz insan olmaz.

Gelin bugün bizler de birer denizyıldızı atalım denize, daha fazla gülümsetelim, daha fazla yardım edelim.

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci-Stajyer-Maji Öğrencisi
Herkese günaydın,
Bu sabah sizlerle benim çok sevdiğim, her okuyuşumda içimi titreten bir hikaye paylaşmak istiyorum:

Yazı yazmak için okyanus sahillerine giden bir yazar, sabaha karşı kumsalda dans eder gibi hareketler yapan birini görür. Biraz yaklaşınca , bu kişinin sahile vuran denizyıldızlarını, okyanusa atan genç bir adam olduğunu fark eder.

Genç adama yaklaşır:
- Neden denizyıldızlarını okyanusa atıyorsun?
Genç adam yanıtlar;
- Birazdan güneş yükselip, sular çekilecek.
Onları suya atmazsam ölecekler.
Yazar sorar;
- Kilometrelerce sahil , binlerce denizyıldızı var.
Ne fark eder ki?
Genç adam eğilir, yerden bir denizyıldızı daha alır, okyanusa fırlatır.
- Onun için fark etti ama... (Alıntı)

Hani bazen herhangi bir konuda deriz ya "Amaan dünyayı ben mi kurtaracağım" diye. Evet dünyayı biz kurtaracağız. Bana ne demeden, ne işe yarayacak demeden küçük de olsa güzellikler katmaya çalışalım dünyaya. Herkes küçük birer güzellik katsa, kocaman güzellikler olur sonuçta. Örneğin herkes günde bir insanı gülümsetebilse, dünya gülücük dolar, her gün herkes bir fakiri doyurabilse, dünyada aç insan kalmaz, her gün herkes birine bir şey öğretse dünyada cahil kalmaz. Her gün herkes birini sevindirebilse, dünyada mutsuz insan olmaz.

Gelin bugün bizler de birer denizyıldızı atalım denize, daha fazla gülümsetelim, daha fazla yardım edelim.

Çok süper bir paylaşım. Ailemle paylaşacağım. Hakikaten ellerinize, ayaklarınıza, her şeyinize sağlık diliyorum. Belki herkesi kurtaramayız, düzeltemeyiz ama 1 tanesini bile kurtarsak/düzeltsek kardır. Çok saolun. İyi bir kişisel gelişim yazısı.
Acaba aileme mail atabilir miyim bunları izninizle?

alin

Kayıtlı Üye
Belki de hepimizin bildiği bu hikayeyi, bir kere daha anımsatmak istedim. Ne çok fark ediliyor, ne çok şikayetler var.İnsanlığı unutma adına, sevgisizleşme, uzaklaşma adına. Duyarsızlık, ilgisizlik, vicdansızlık, ben merkezcilik. Hep başka başka kişilere sitemle dem vuruluyor hani....
Nerede o eski hisler, nerede insanlık diye herkesin ağzında bir demdir gidiyor. Bir kere olsun bana yapmadılar, el uzatan olmadı ki demesek mesela? Bu kere kabuğu sertleştirmeyip, inatla özlediğimiz biz olsak mesela? Kendimiz yok muş gibi ama var olup bir şeyleri değiştirecek gibi mesela? Her şey ihtimaller üzeredir, ya gerçekten özlemlere böyle kavuşulursa...Peki gerçekten, biz en son ne zaman bir denizyıldızını suya geri atabildik? Sorgular, hesaplaşmalar olmadan.....

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
güzel paylaşım,sabah dopingi,teşekkürler:)