Topuk dikeni için bitkisel öneri

cibabu

Kayıtlı Üye
Topuk dikeninden yakınanlara babaannemin kendisine yaptığı ve artık şuan için şikayetlerinin kalmadığı iki yöntem.Denemenin sakınca yaratacağını sanmıyorum.Tabii bu arada kesinkes kesin çözüm de demiyorum.
Birinci yöntem: Bir bağ ısırgan otunu ya da bizim oralarda ki adı ile dalaganı bir tencere suda kaynatıp suyunu çıkarın sonra bu suyu süzerek içine bir avuç kaya tuzu atın.Sonra ayaklarınızı bu suda yarım saat kadar tutun.( tabii su ayağınızı sokabilecek sıcaklığa geldikten sonra ayağınızı sokun zira ayağınızı yakmayın )
Bunu birkaç kez uygulayın.
İkinci yöntem: Bir avuç çekirdekli kara kuru üzümü biraz ezdirin ve pamuğun üzerine yayın.Ayağınıza bolca vazelin sürdükten sonra bu pamuğu ayağınıza bir bez yardımı ile sarın.Sonra ayağınıza çorap giyerek o gece o şekilde uyuyun.Bunu da birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

scorpion1

Banlı Kullanıcı
Teşekkürler bende de var sanırım topuk dikeni 5 yıl önce çıkmıştı sonra kendiliginden geçti.Şimdi tekrarlıyor sanıyorum küçük bir sertlik var büyüyecek gibi kuru üzümü bende deneyim

@nemon

Kayıtlı Üye
Paylaşım için teşekkürler.Arkadaşımın böyle bir sorunu var.Hemen ona söyleyeyim yapsın bakalım.İnşallah faydasını görür

gümüş

Kayıtlı Üye
Ben de ileteceğim bir arkadasıma, teşekkürler

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Benim babaannemde o sertlik olan yere çakır dikeni batırıyor ve kendiliğinden gidiyor.