joseffb06

joseffb06

Kayıtlı Üye
Bu rüyayı göreli yaklaşık 1 - 2 ay oldu.Birilerine anlatıp anlatmama konusunda çok düşündüm.Anneme falan anlattım onlar böyle güzel rüyalarda kimseye anlatma derler.Ben hemen rüyamı anlatayım lütfen üstadlar yorumlarsa çok sevinirim.

Rüyamda camii gibi bi yerdeyiz ama önümüz açık aşağısı sanırım uçurum yani yüksek bi yerdeyiz.Önümde Peygamber efendimiz var namaza duracağız.Arkamda bi kaç kişi var ve bunlar yaşlı, kır sakallı ve bir kaçtane genç var,kendi aralarında konuşuyorlar.İşte namazdan nasıl kaçırabiliriz diye.Bi tanesi ayaktayken öne doğru eğilyor efendimizin üstüne doğru ben hemen kendi üstüme düşmesini sağlıyorum üstüme düşüyor ama çokta korkuyorum yana doğru çekiliyorum ama öyle bir hiski Peygamber efendimizin arkasında durmak inanılmaz birşey.Daha sonra sağ tarafa geçiyorum.Önüm çok açık aşağısı görünüyor tam sedeye giderken gözüm Peygamber efendimize ilişiyor sessizce gittiğini görüyorum.(Önemlli bir not arkasında dururken ve sağ tarafında dururkende yüzünü göremiyorum gidiş kısmını gördüğümdede sadece sırtını görebilyorum.Kıyafeti hacı giysisi ama tam beyaz değil eski zamanların çabutu gibi).tam giderken ağlayacağım abdestim bozulacak diye korkumdan ağlayamıyorum okadar üzüntü içindeyim.Efendimiz gidiyor ondan birşeyler isteyecektim dokunacaktım diyorum ağlamaktan korkuyorum sonunda sessizce gidiyor.Namaz bitiminde onu uzaklaştırmak isteyen kişiler yanıma ellerinde uzun ucu sivri sopalarla geliyolar.Benimle sohbete gerisini hatırlamıyorum sanırım orda uyandım ama bana zarar verecek durum yoktu.
Lütfen yorumlarsanız sevinirim.

Çalıştığım yerdeki üst komşumuz camii hocası bana şöyle dedi.Hz. Muhammed'in bir hadisi şerif-i:eğer rüyanızda beni görürseniz bilinki o benimdir.Şeytan rüyalarda bir tek Peygamber efendimizin kılığına giremiyormuş...

joseffb06

Kayıtlı Üye
Evet çok güzel birşey o duygu inanılmazdı.Yalnız bir anlamı var mı ben bunu merak ediyorum.

PESS

Kayıtlı Üye
İş
Dans EÄŸitmeni , Grafiker
bence guzel bir ruya gormussun herkese nasip olmaz.kimseye anlatmaman gerektigini dusunuyorum.yinede bizi kendine yakin gorup anlattigin icin tesekkurler..

backwoods

Kayıtlı Üye
çok güzel bir rüya..
bence inancın sınavdan geçmiş ve başarılı olmuşsun. konuşamaman yapmak isteyip te bir türlü yapamadığın bir işi simgeliyor olabilir. belki de yapmaman hayırlı bunu gösteriyor. caminin önünün açık olmasını bolluk ve berekete, yüksekte olmasını da başarıya yordum.

BattleFury

Kayıtlı Üye
Anlattıgın için teşekkürler, harika bir deneyimdir iyi bilirim. Ancak * Hz.Muhammed * olduğu kanısına nasıl vardınız? Bu sorunun cevabını aklımda hiç soru bırakmayacak şekilde verebilirseniz sevinirim.

Soruyorum çünkü; benimde bu konu hakkında bir görüşüm var. Onu bildirmek isterim. Ancak ilk olarak * Hz. Muhammed * ? :D

BattleFury

Kayıtlı Üye
Hani lütfen ilk benim sorumu cevaplarsanız bende sizin ruyanızla ilgili dusuncelerimi anlatabilirim. Ancak dedigim gibi ilk olarak Hz.Muhammed oldugu kanısına nasıl vardınız onu ogrenmek istemekteyim :)

YasinLY

Kayıtlı Üye
Öncelikle çok güzel rüya Allah tüm inanan kullarına ihsan eylesin. Peygamber Efendimiz (A.s) olduğunu nereden anladınız saçma soru biraz ama merak ettim Allah' emanet olun.

Warcraft

Banlı Kullanıcı
bu rüya çok güzel manalı annem hep şöyle der kötü bir rüya gördüğünde suyu aç anlat aksın gitsin iyi rüya gördüğünde anlatma der.. güzel bir kalbin varki efendimizi gördün her kula nasip olmaz bu rüya..

mally

Kayıtlı Üye
Bu rüyayı göreli yaklaşık 1 - 2 ay oldu.Birilerine anlatıp anlatmama konusunda çok düşündüm.Anneme falan anlattım onlar böyle güzel rüyalarda kimseye anlatma derler.Ben hemen rüyamı anlatayım lütfen üstadlar yorumlarsa çok sevinirim.

Rüyamda camii gibi bi yerdeyiz ama önümüz açık aşağısı sanırım uçurum yani yüksek bi yerdeyiz.Önümde Peygamber efendimiz var namaza duracağız.Arkamda bi kaç kişi var ve bunlar yaşlı, kır sakallı ve bir kaçtane genç var,kendi aralarında konuşuyorlar.İşte namazdan nasıl kaçırabiliriz diye.Bi tanesi ayaktayken öne doğru eğilyor efendimizin üstüne doğru ben hemen kendi üstüme düşmesini sağlıyorum üstüme düşüyor ama çokta korkuyorum yana doğru çekiliyorum ama öyle bir hiski Peygamber efendimizin arkasında durmak inanılmaz birşey.Daha sonra sağ tarafa geçiyorum.Önüm çok açık aşağısı görünüyor tam sedeye giderken gözüm Peygamber efendimize ilişiyor sessizce gittiğini görüyorum.(Önemlli bir not arkasında dururken ve sağ tarafında dururkende yüzünü göremiyorum gidiş kısmını gördüğümdede sadece sırtını görebilyorum.Kıyafeti hacı giysisi ama tam beyaz değil eski zamanların çabutu gibi).tam giderken ağlayacağım abdestim bozulacak diye korkumdan ağlayamıyorum okadar üzüntü içindeyim.Efendimiz gidiyor ondan birşeyler isteyecektim dokunacaktım diyorum ağlamaktan korkuyorum sonunda sessizce gidiyor.Namaz bitiminde onu uzaklaştırmak isteyen kişiler yanıma ellerinde uzun ucu sivri sopalarla geliyolar.Benimle sohbete gerisini hatırlamıyorum sanırım orda uyandım ama bana zarar verecek durum yoktu.
Lütfen yorumlarsanız sevinirim.

Çalıştığım yerdeki üst komşumuz camii hocası bana şöyle dedi.Hz. Muhammed'in bir hadisi şerif-i:eğer rüyanızda beni görürseniz bilinki o benimdir.Şeytan rüyalarda bir tek Peygamber efendimizin kılığına giremiyormuş...

Rüya yorumlama işlemi "Pantea Rüyaların Psikoloji Analizleri" başlığı altında yazılır. Lütfen rüya yorumu hakkında konu açmadan önce kurallara bir göz atınız.

çok güzel bir rüya..
bence inancın sınavdan geçmiş ve başarılı olmuşsun. konuşamaman yapmak isteyip te bir türlü yapamadığın bir işi simgeliyor olabilir. belki de yapmaman hayırlı bunu gösteriyor. caminin önünün açık olmasını bolluk ve berekete, yüksekte olmasını da başarıya yordum.

Sn. Backwoods, yeni olduğunuzu göz önüne alarak şimdilik sadece uyarı mahiyetinde olan bu yorumu yazıyorum. Rüyalar sadece yönetim tarafında yetki verilen kişiler tarafından yapılır ve şu an tek yetkili Sn. Pantea'dır. İzinsiz rüya yorumu yasaktır. Bu çok defa belirtildiği halde halen daha ihmal ediliyor, şaşırtıcı bir durum.

Anlattıgın için teşekkürler, harika bir deneyimdir iyi bilirim. Ancak * Hz.Muhammed * olduğu kanısına nasıl vardınız? Bu sorunun cevabını aklımda hiç soru bırakmayacak şekilde verebilirseniz sevinirim.

Soruyorum çünkü; benimde bu konu hakkında bir görüşüm var. Onu bildirmek isterim. Ancak ilk olarak * Hz. Muhammed * ? :D

Hani lütfen ilk benim sorumu cevaplarsanız bende sizin ruyanızla ilgili dusuncelerimi anlatabilirim. Ancak dedigim gibi ilk olarak Hz.Muhammed oldugu kanısına nasıl vardınız onu ogrenmek istemekteyim :)

Sn. BattleFury, üstte yapmış olduğum uyarı tüm üyeler için geçerli. Düşüncenizi belirtmeden önce dikkate almanız iyi olur kanaatindeyim. Ayrıca size kimse bir şey ispatlamak zorunda değil. Tümü üyeler paylaşım ve yorumlarından önce kendilerine karşı sorumludur. İyi forumlar dilerim.

joseffb06

Kayıtlı Üye
Yorum yazan arkadaşlarım üstadlarım hepinize çok teşekkür ediyorum.Evet sizi kendime yakın hissettiğim için rüyamı buraya yazdım bu rüyayı göreli 1 aydan fazla olmuş olabilir tam hatırlayamıyorum.
Bir arkadaşım Hz. Muhammed s.a.s olduğunu nasıl anladın demiş.Bazen rüyanızda bir çok şey görebilirsiniz.Bilinç altının bir oyunuda olabilir.Ama böyle bir hissi ömrümde ilkkez yaşadım.Arkasından bakarken Peygamber efendimizden birşeyler istreyecektim neden gidiyor diye ağlamamak için kendimi çok tuttum.Cami hocası ile din konularında çok sohbet ederdik,Allahın isimlerini tesbih çekmeye başladım.Bununda etkisi olabilir.Dışardan bakınca sanırım inandırıcı gelmiyor :(

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bunu paylaşman doğru değil bunlar manevi şeyler.

Duman Lekesi

Kayıtlı Üye
Rüyanız hayır olsun…

İlk belirtmem gereken yaşantınızda, size ve ilminize inanılan, saygın, güvenilir bir kimsesiniz.

İçinde bulunduğunuz çevre size güven ve huzur veriyor. Ancak sizi çekemeyen hased kimseler de var ve bu kişiler her an bir açığınızı beklemekte. Bu hususu hafife almayın keza, sayıları az olsa da, oldukça yetkin, otorite sahibi ve güçlü kimseler.

Rütbe veya mevki artışı, kazanç ve refah bolluğu arefesindesiniz. Size uzun bir ömür müjdelenmiş.

Efendimizi gördüğünüz bu rüyadan sonra, bir milad yaşayacaksınız. Namazinda ona eşlik ettigini gören âlim ise, ilim yolunda ilerler. İbadetlerini yerine getiren biri ise, bağış, ihsan, bolluk, bereket, mutluluğa kavusur. Üzüntüde iseniz feraha, borçlu iseniz bunu ödeyeceğinize, tutuklu iseniz tahliye olacağınıza, korkuyor iseniz, korkularınızdan emniyete ulaşacağınıza, sıkıntı ve yokluk içinde iseniz hayırlı kazancınızın artacağına, fakirlikten kurtulacağınıza ve hasta iseniz, iyileşeceğiniz bir döneme gireceksiniz.

Hacca gideceksiniz.

Çok sevineceğiniz, mutlanacağınız olaylar yaşayacaksınız.

Emniyette ve inancınız tam yaşayacaksınız.

Bir çeşit ruhsal arınma olacak.

İşleriniz zaferle sonuçlanacak.

Ancak şu var ki, sır tutamayan birisiniz. Bu huyunuz size zaman zaman sıkıntılı durumlar yaşatabilir. Bu hususta kendinizi geliştirmenizde fayda görüyorum.

Bu kısımda tamamen Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) Efendimizin bir Hadis-i Şerif’ inden kendi bildirimini birebir aktarıyorum;
“Bir kimse rüyasında beni görse, o kimse ahirette en yakın bir sıfatla, şefaatimle özel bir görüşle beni görür”

Ayrıca; (Beni rüyada gören, gerçekten beni görmüştür. Çünkü şeytan benim şeklime giremez. Ebu Bekri Sıddık’ ı gören de, gerçekten onu görmüştür. Şeytan onun da suretine giremez.) [Hatib]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]Dört büyük peygamber ile ilgili rüyalarınızda, özel bir mesaj ve enerji vardır.

Rüyanızı herhangi birine açıp, bu enerjiyi dağıtmadan önce, bir ay süreyle yeni ve daha üst seviyede rüya görüp göremeyeceğinizi kontrol ediniz.

Sevgiler...

[/FONT]