yüzüklerin efendisi filminde deccal

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

coderr

Banlı Kullanıcı
yüzüklerin efendisi filmindeki gözün deccal, yüzüğün ise Hz. Süleyman'ın üzerinde mühür bulunan bütün ifritlere boyun eğdiren yüzüğü olduğunu düşünüyorum, yani sanki filmin mesajı bu gibi, Siz Ne düşünüyorsunuz?

ibriz

Kayıtlı Üye
filmin mesajı bana kalırsa ırkçılık. elfler ingiliz, orclar doğulu (mordor doğudadır), hobbitler irlandalı, dwarflar iskandinav (vikinglere bakın), insanlar da avrupalıdır. çocuklara bilinç altından verdiği mesaj açıktır. ama şahsım adına konuşayım ben afiyetle okudum, ağzımın suyu akarak izledim. utanmadan hayranıyım.

damned

Kayıtlı Üye
Hollywood yapımı filmlerin hemen hepsinde bilinçaltına hristiyanlık ve Amerikan kültürüne özendiren mesajlar olduğunu düşünüyorum ancak Yüzüklerin efendisi serisini deefalarca izleyen biri olarak söylüyorum ki film öylesine sürükleyici ve muhteşemki mesajlarının da baaşımın üstünde yeri var:) Hayatıma renk ve aksiyon getirmiştir kendileri..:)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Yüzyıllardır süregelen iyi ile kötü arasındaki varoluş mücadelesini farklı ve destansı bir şekilde ortaya koyar.
Yazar, Yüzüklerin Efendisi'ni yaratırken ilgi alanı olan filoloji, mitoloji ve din gibi konulardan büyük oranda etkilenmiştir.
Endüstrileşme karşısında duyduğu büyük hoşnutsuzluk ve 1. Dünya Savaşı sırasındaki tecrübelerini de kurduğu bu fantastik dünyaya yansıtmıştır.

Aşağıda linkini verdiğim konuyu burada ki yazılanları okuduktan sonra karar verdim:) Biraz uzun oldu ama detaylı açıklamalar var.

http://www.gizlimabet.com/showthrea...e-Belgeselinden-Derlenmiş-Detaylı-Açıklamalar!!

han__ozan

Banlı Kullanıcı
filmin müdavimi olarak senelerce ıncığını cıcığını araştırmış biri olarak şunu söyleyebilirim..filmde o koca göz deccal ... aratornun oğlu aragorn mehdi gandalf ise isa peygamberi temsil ediyormuş sözde .. hobbitler ingiliz shire londra cüceler altını seven çirkin yaratık olarak yahudileri temsil eder.. elfler ve insanlar ise avrupa halkını temsil ediyormuş ... mordor un türkiye olduğuna dair söylentiler var.nitekim arnor ve gondor krallıkları doğu roma ve batı roma olarak gösterilmiş.gondorun mordor tarafından işgali ise istanbulun fethine atıfta bulunulmuş vs bu gibi pek çok söylentiler mevcut... nitekim yazar tolkien orc ları yassı burunlu kalkan suratlı çekik gözlü dağların arasında yaşayan çirkin bi ırk olarak bahseder .. mordor haritasına bakınca tıpatıp türkiye haritasını görüyoruz... ve tariflere göre yassı burun çekik göz kalkan surat tarihte türklere verilen tariflerin aynısı....ama şu son zamanlarda ki en güçlü idda ise o tek göz sauron deccal , aragorn mehdi , gandalf ise isa yı temsil ediyor muş ki bu da güçlü bi idda çünkü filmde bu söylenti hakkında çok dikkat çeken ayrıntılar var.... yüzüklerin efendisi harici bir diğer bu konuda dikkat çekici filmde MATRİX ona da göz atıp araştırmanızı isterim ondada bi çok şifre ve subliminal mesaj var...özellikle morpheus un neo ya uzattığı kırmızı ve mavi hap kısmında...

67890

Banlı Kullanıcı
insanlar uzaylı varlıklar varmıdır yokmudur diye tartışmadan ilk önce uzay yolu gibi filmler yapılmaya başlanıldı.
bu filmler bazı şeyleri daha net ve bilinçli bir şekilde düşünmemize araştırmamıza sebep oldu.bir nevi geçiş dönemi oldu bir süre
belki bu tür fantastik konulu filmlerde farkındalığımız için geçiş amaçlı filmlerdi.

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
evet filmde islam karşıtı birçok mesaj vardır, fakat izleyicilerin birçoğu bunun farkına varmaz.

Saruman = Hz Süleyman'dır, burada saruman kötü bir büyücü olarak gösterilmiş yani peygambere atılan bir iftira var tıpkı yahudilerinde yaptığı gibi

gollum = Hz Süleyman'In yüzüğünü çalan şeytanı temsil eder

Orklar = Yecüc Mecüc'ü temsil eder, bu ırk ifrit cinler ve insanların birleşimiyle ortaya çıkmış olup nuh tufanıyla yok olnuştur.

Elfler = filmde kısa boylu sivri kulaklı olarak resmedilir aslen filmde cinleri temsil eder.

Aragorn ise gelecek olan Mesih Deccal'i temsil eder

matrix, kehanet, ziyaretçiler, kıyamet melekleri, avatar vs.... birçok hollywood filminde şeytanın imzası vardır; bu tip filmler izleyiciye bilinçaltı olarak peygamber-din düşmanlığı aşılar.

siyahzühre

Kayıtlı Üye
Kendi adıma söylüyorum ki;sadece güzel ve sürükleyici ,ilginç bir film olarak zevkle izledim.Bilinçaltı mesajları ,amaçları varmı ,yokmu bilmem ama benim için sadece bir film serisi o kadar.İzledim ve bitti...Hiç bir şekilde dini ve insani fikirlerimi etkilemedi ve değiştirmedi...

67890

Banlı Kullanıcı
bende güzel buluyorum bu tür filmleri.müslümanları rencide ettiğinide düşünmüyorum.

4

43887

değil yüzüklerin efendisi birçok fantastik türü izlediğim filmlerde bu şekilde düşünmedim kaldıki o zaman şu anda dinlediğimiz kliplerden bile bir msj mana çıkartılmaya çalışılıyo normal bu tür söylentilerin gündeme gelmesi,,,,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...