İFRİT daveti

Cem

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aranızda müslüman ifrit daveti yapan varmı ?

BattleFury

Kayıtlı Üye
müslüman ifrit? vaybeee .. yapabilen varsa yazsın bizde ogrenelim *Müslüman İfrit sınıfı Cin daveti*ni :D nadiren olunabilir genede* :)

coderr

Banlı Kullanıcı
valla, bir kitapta güneşi doğuşu ve batışında görevli ifritlerin daveti var diye yazıyordu biryerlerde ama hiç denemedim, benim şu kulak daveti diye açtığım bir konu vardı istersen küçük uygulama olarak ilk ondan başla.

ibriz

Kayıtlı Üye
ifrit üst sınıf cinlere denir. bunların ekseriyetinin şer olduğu söylenir. ama müslüman olamazlar diye bir kaideye rastlamadım şahsen ben.
ama ifrit çağırmak istemezsin sevgili cem. hiç hoşlanmayacağın sonuçlarla karşılaşabilirsin. hatta bana kalırsa cin daveti de yapma. ama ille de yapacağım dersen şunu söyleyeyim: genelde yalnızca dalga geçmeye gelirler. biraz eğlenir sonra giderler. ha, keyif aldıysa biraz daha uzun kalabilir. ara ara uğrar yanına.
şimdi sarı çizmeli mehmed ağa sana bir mesaj atsa, gel ey cem diye, gider misin? gidersen ne derece ciddiyet sahibi olursun? ve hatta seni çağırıp rahatsız ettiği için bir ders vermeyi düşünür müsün? bu soruları herhangi bir evokasyon yapmadan evvel kendine sormanı tavsiye ediyorum.
bir iş yaptırmak için çağıracaksan, bu işi kendin yapmanı öneririm. kendi yapamadığın işi yapabilen, senden daha kabil olan bir kişi, senin sözünü neden dinlesin? hadi diyelim ki ona vereceğin birşeyi istedi, bu sebeple kabul etti. anlaşmaya sadık kalıp yalnızca senin vermeyi teklif ettiğin şeyi almakla kalacağının garantisi nerededir? var sayalım ki yalan söyleyemeyen bi varlık çağırdın, belirli kuralları var dini, kültürü ve sair. o bile seni öyle bir katakulliye getirir ki nevrin döner sevgili cem. senden tırnağını kesip ona vermeni ister, öldüğünde bi bakmışsın ruhunun boynunda satılık diye tabela asılı. aman diyeyim. saygılar.

ibriz

Kayıtlı Üye
arkadaşlar özür dileyerek düzeltiyorum, üst sınıf cin demek biraz yanlış olur sanırım. durum biraz daha farklı. yapıları biraz daha farklı ve daha gelişmiş varlıklar diyebiliriz belki.

BaD_bOy

Kayıtlı Üye
İfritin müslümanı olmaz dostum.İblisin yardımcılarıdır 7 tane ifrit var diye okumuştum doğrusunu bilemem.İblisin komutanlarıdır.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
yanlış biliyorsunuz. melekutu aleminenin bir alt alemine ait varlıklardır ifritler. cinlerle benzer noktaları vardır. iblis sınıfına giren varlıklarla yatarılış amacı oarak benzerlikleri yoktur. sayıları 7 değil milyarlarcadır. komutan diyebiliriz fakat iblislerin komutanları ifritler değildir.

AphraeL

Kayıtlı Üye
yanlış biliyorsunuz. melekutu aleminenin bir alt alemine ait varlıklardır ifritler. cinlerle benzer noktaları vardır. iblis sınıfına giren varlıklarla yatarılış amacı oarak benzerlikleri yoktur. sayıları 7 değil milyarlarcadır. komutan diyebiliriz fakat iblislerin komutanları ifritler değildir.

Yani bu durumda müslümanları da olabilir mi? Müslümanını bulursan çağır gibi tepkiler olunca merak ettim..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Dünya içindir dinler. onlar dünyada değildir. Boyut alemi için din vardır. İnsanlar cinler gibi varlıkları için. Meleklerin dini olabilirmi . Onun gibi düşünün. dine ihtiyaç yoktur. kurallara yasak ve ödüllere görek yoktur. Nefis, ego, içimizdeki şeytan ya da dışımızdaki şeytan yoktur. Salt ilahi gerçeklik vardır. Kısaca dinler üstü bir durum söz konusudur.

AphraeL

Kayıtlı Üye
Dünya içindir dinler. onlar dünyada değildir. Boyut alemi için din vardır. İnsanlar cinler gibi varlıkları için. Meleklerin dini olabilirmi . Onun gibi düşünün. dine ihtiyaç yoktur. kurallara yasak ve ödüllere görek yoktur. Nefis, ego, içimizdeki şeytan ya da dışımızdaki şeytan yoktur. Salt ilahi gerçeklik vardır. Kısaca dinler üstü bir durum söz konusudur.

Anlıyorum... Teşekkürler..

AJA

Elit Üye

Harikasınız..Sizden ögrenecegimiz çok şey var...

semyanocibel

Banlı Kullanıcı
yanlış biliyorsunuz. melekutu aleminenin bir alt alemine ait varlıklardır ifritler. cinlerle benzer noktaları vardır. iblis sınıfına giren varlıklarla yatarılış amacı oarak benzerlikleri yoktur. sayıları 7 değil milyarlarcadır. komutan diyebiliriz fakat iblislerin komutanları ifritler değildir.eyvallah kardeş harikasin çok dogru...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
melekutuna ait varlıklardır. melekler sınıfının bir alt buyutudur. onunda altına inerse zaten bizim boyutumuza gelmiş olur olmaz.

BattleFury

Kayıtlı Üye
ilk başta İnsan Ruhu gelmezmi? Allah kendisinden uflemiştir ruhu *kendi benliginden* .. dolayısı ile Allah sınırsız enerjiye sahip ise onun her parcasıda sınırsız olmazmı? yani ruh bir zerrecik bile almıs olsa genede inanılmaz bir guce sahip olur :D

demeye çalıştıgım şey *eğerki insanlar olarak cok cok guclu ancak aynı zamanda cok cok gucsuzsek(zayıf noktalar...) bu durumda baska varlıkların etkisinede gerek kalmayabilir..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
ruh evet öyle ama fizik bedeni taşıyrosun ölünce ya da ölmeden önce ölmeyi başarınca dediğin mümkün. ikinicisi mesele yükselik açcaklık mevzusu değil hiyerarjik bir düzen.

haslan

Kayıtlı Üye
Kafam iyice karıştı arkadaşlar. İfrit cin taifesinden biliyordum. En azından kuranda öyle geçiyor. Yaradılış olarak farklı mı şimdi bunlar. Bir de emirlerinde çok sayıda cin olduğunu duymuştum.
Peki bu ifritte meleklerde olmayan insana ait bazı duygular olabilir mi? Meleklerde böyle bişey yok ama cinlerde var. İmtahan a tabi değiller mi ? Dinleri yok mu?

Şu ifrit tanımını detaylıca yapabilecek var mı rica etsem.

emir

Kayıtlı Üye
Selam.... Dinler üstü gerçek diye birşey yoktur.. bir defa -Dinler- diye çoğul iki ya da üç sistem yoktur.. Allah katında DİN islamdır; yani Allah katında din İslamdırdan kasıt, Din ismiyle işaret olunan Kainatın sistemidir(kozmik bilinç,taktir olunmuş manaları aşikare açığa çıkarması; fiiller alemlerini oluşturması).. Tüm varlıklar TEK bir sisteme tabidir, bu da DİN dir.. İnsan ve tüm cinler bu sistemde, layık oldukları yerleri, DİNe (kainat sistemi) uyarak alacaklardır.. Melekler secde eder.. bundan mana, varlıklarıyla(esmalar) Allah ı tesbih ederlerdir, bu da DİN e tabidir, Sistemin bir parçasıdır.. DİN dünya için geçerlidir demek, son derece yanlış bir tabirdir.. Sistemde layık olunan boyuta(cennet),geçebilmek için yapmamız gereken çalışmalar vardır.. yoksa bu çalışmalara DİN adını takıp, Kainat sistemine, sadece dünya için geçerlidir, cinler ve insanlar için geçerlidir demek yanlış bir tabirdir..

saygılarımla...

emir

Kayıtlı Üye
Dostlar, yanlış bilinen birşey var... bizden hiçkimse ifrit çağıramaz.... gelen mutlaka bir cin taifesidir.. siz istediğiniz duaları okuyun, siz ifriti davet edebilecek -frekansa-ulaşamazsınız... evliyaullah değilsiniz, veli değilsiniz, Kamil Arif değilsiniz... bu işlere bulaşmayın, demon vs geldi gibi anlatılanlar hep normal cinlerin eseridir.. ifrit, 6.semanın varlıklarıdır... böyle şeylere bulaşmayın...

gerisini siz bilirsiniz..