2.kişi

zillah

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bazen içimde başka biri olduğu hissine kapılıyorum.örneğin sessiz bir yerde kitap okurken beynimde biri birşeyler söylüyor,kalbim daha hızlı atmaya başlıyor,bana emir vermeye çalışıyor.hele ki son günlerde bu çok sık tekrarlanmaya başladı.ne yapmam gerekiyor veya bu yaşadığım şey nedir?
Şimdiden teşekkür ederim.

logii

Kayıtlı Üye
Kendinizle konuşuyorsunuzdur büyük ihtimal/bilinçaltınızla.. Bana da çok oluyor bu olay ama korkmaya hiç gerek yok bence. Bazen bir konu üzerinde kendi kendime tartıştığım bile oluyor (şizofrenler gibi : D ). En azından ben öyle yapıyorum ve bir şey üzerine karar verirken en az 2 kere düşünmüş oluyorum :)

zillah

Kayıtlı Üye
sadece bende olmadığına çok sevindim.kendimi deli sanmaya başlamıştım :)

Ajan 47

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bazen içimde başka biri olduğu hissine kapılıyorum.örneğin sessiz bir yerde kitap okurken beynimde biri birşeyler söylüyor,kalbim daha hızlı atmaya başlıyor,bana emir vermeye çalışıyor.hele ki son günlerde bu çok sık tekrarlanmaya başladı.ne yapmam gerekiyor veya bu yaşadığım şey nedir?
Şimdiden teşekkür ederim.
Genelde söylediğiniz şey egonun cümlelerine isabet ediyor . Bu durum düşünceleri susturamadığımız zaman gerçekleşir genelde . Düşünceler sorular yaratır sorular düşünce oluşturur bu şekilde karmaşalar devam eder . Artık içinizde bir savaş başlamış olur , içinizden geçirdiğiniz her düşünce için birer anlaşma imzalarsınız , düşünmemek en iyi tedavi yöntemi . Düşünce saçmalar , düşüncenin ardına geçmek isterseniz size tavsiyem farkındalığınızı arttırmanız olacaktır , farkındalığınızı arttırmak içinde konsantrasyona hakimiyetinizi yükseltmeniz gerekiyor . Yöntem olaraksa meditasyon ve imgelemeyi uygularsanız size yardımı dokunur diye düşünüyorum .

Whisper1

Kayıtlı Üye
Kitabın arka kapağından bir alıntı:
"Ben, sizin rakibinizim ve bu da hikayem! Ben, kendi varlığım da dahil olmak üzere her şeyden şüphelenmenizi sağlayan içinizdeki sesim.
Ben depresyonum, öfkeyim, kıskançlığım, endişeyim, korkuyum, kendinizle gururlanmanız ve bencilliğinizim."

descop

Kayıtlı Üye
İş
determinizm piskoloji enerjiler evren
arkadaşlar bencede bu sadece ego olmayabilir paylaştıgım bir konuda bende buna benzer birşeyden bahsetmiştim eger gördüyseniz hatırlarsınız arkadaşın şu anki halini benim başlangıç evrelerime benziyor ki aradan yıllar geçti ve çok çok farklı bir şekilde ilerleyip gelişti

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
bilinç altınıza kodlanmış bir veri var demekki.

yanlız kaldığınızda özellikle kitap okudğunuzda bilinça altınız bir olayı yeniden yaşıyor. çok çok çok klasik bir durum. bilinç altının böyle bir işlemesi var. günlük hayatınızı etkilemiyor. sizi mutsuz ve sıkıntılı yapmıyorsa sorun yok. fakat sizi derin bir şekilde etkiliyorsa. bilinç altı ile çalışan uzmanlardan yardım alabilirsiniz

Adramelech

Kayıtlı Üye
Kendinizle konuşuyorsunuzdur büyük ihtimal/bilinçaltınızla.. Bana da çok oluyor bu olay ama korkmaya hiç gerek yok bence. Bazen bir konu üzerinde kendi kendime tartıştığım bile oluyor (şizofrenler gibi : D ). En azından ben öyle yapıyorum ve bir şey üzerine karar verirken en az 2 kere düşünmüş oluyorum :)

Benim bazen değil her boş anımda oluyor ve 2-3 saat sürdüğünü bilirim :driving:

N_efertiti

Kayıtlı Üye
Benim de yemek yaparken başıma geliyor. Çocukluğumdan başlıyor düşünceler günümüze kadar ulaşıyor. Sonra kendi kendime tartıştığımın farkına varıyorum. Genelde geçmişimle ilgili değişik olmasını istediğim şeyler oluyor bunlar. Sanırm insanın kendisini en rahat hissettiği zamanlarda su yüzüne çıkıyor düşünceleri.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
İştre biz bu duruma fakında olmadan girilen trans diyoruz. Zihnin bu seviyedeki durumunda ise herşey mümkün. Sınırsız bir gerçeklik alanına sahiptir.

N_efertiti

Kayıtlı Üye
Daha önceden yaşadığım olayları yeniden yaşıyorum. Ama bu sefer yönlendirebiliyorum olayları. O anın tamamen gerçek olduğunu söyleyebilirim. Herşeyi hissediyorum. Mesela elimde top olsa topun üzerinde ki tortuları bile elimle hissedebiliyorum. Sanırım arkadaşımızın yaşadığı da buna benzer bir olay.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
bilinç altınızda yaşadığını olaylar gerçek değilmi. saniyede 4.5 milyar veri işleyen bir Bilinçaltınızda yaşadığını olaylar gerçek değil mi. saniyede 4,5 milyar veri işleyen bir yapıdan bahsediyoruz. Asıl gerçeklik orasıdır. Bilinç haliniz ise sadece 5 veriyi işleme kabiliyetine sahiptir. Siz bir topu elinizde hissedebilirsiniz bilinç bunu algılar. Topun ağrılı dünyada hacmi, yapısı aranızdaki enerjisel düzey ses seviyesi yerden yüksekliği, içindeki maddelerin varlığını ve daha fazlasını bilinçaltı alır ve kaydeder. Sizce hangisi gerçek.

Bilinçizi ve bilinçaltımızı tanımıyoruz. Yani kendimizi tanımıyoruz.

N_efertiti

Kayıtlı Üye
Bilinçaltımda yaşadığım onayların gerçek olmadığını söylemek istemedim. Sadece etrafımda ki objeleri bu kadar net hissedebilmek, o gün duyduğum bir kokuyu yeniden aynı netlikte duymak farklı bir deneyim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
İştre biz bu duruma fakında olmadan girilen trans diyoruz. Zihnin bu seviyedeki durumunda ise herşey mümkün. Sınırsız bir gerçeklik alanına sahiptir.

Ori

Kayıtlı Üye
Banada oluyor içimde başka birinin olduğuna inanıyorum. Ama sürekli bana yardım eden ve bazen olacakları söyleyip beni uyaran iyi biri.

mavice

Kayıtlı Üye

Her şey mümkün derken kastettiğiniz nedir biraz açarmısınız bende bazan yaşıyorum yanlız normal bilinçli halimle söylemeyeceğim kelimelerde söyleyebiliyorum. Kendi kendime bunlar acaba bastırmış olduğum duygularmı diye düşünüyorum.

Örnek verecek olursam en çok şaşırdığım bişey bu hayatımda olan biri vardı. Onunla ilgili olan olaylara zihnim kaymışken içimden bir ses küfür ederek gitsin dedi. İnanamadım normalde kimse için bu şekilde konuşmam (arkasından da). Ha şuda var tesadüfmüdür yoksa ilgilimidir bilemiyorum daha sonra o kişiyle ilgili ciddi tereddütler yaşadım hala şüphelendiğim konularda ıspatım yok. Ama hani diyorlar ya acaba yüksek ben belki benden önce çözdü o kişiyi.