siyah???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

schutze07

Kayıtlı Üye
3haftadır sürekli siyah giyme isteği var.herşeyimle ama tokama çorabıma kadar.başka bi renk olmayacak asla! yani siyah sevdiğim bi renk evet ama çok tuhaf başka renk giyemedim günlerce.şimdide oyle bazı günlerde yoğun bir şekilde boyle.zaten renkli bişey giymiyorum ya siyah ya beyaz yada siyah beyaz.yardımcı olurmusunuz?

Warcraft

Banlı Kullanıcı
3haftadır sürekli siyah giyme isteği var.herşeyimle ama tokama çorabıma kadar.başka bi renk olmayacak asla! yani siyah sevdiğim bi renk evet ama çok tuhaf başka renk giyemedim günlerce.şimdide oyle bazı günlerde yoğun bir şekilde boyle.zaten renkli bişey giymiyorum ya siyah ya beyaz yada siyah beyaz.yardımcı olurmusunuz?

Burcunuz nedir?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Renklerin ruh halimiz ile alakaları var elbetteki . Fakat siyah renk olarak kabul edilmez.
renk ilminin içinde yeri yoktur. Sonradan sonradan siyah renk ilminin içine koyulmaya çalışmıştır ama çıkarımları son derece yanlış ve yanlıdır. O yüzden bence hiç bir anlamı yok siyahı sevmenin ya da üzerimizde taşımanın.

Feng shuide ise siyah çok önemli bir renktir. Tek başına kullanılmaz beyaz ile birlikte kullanılır.Dikkatli bir şekilde kulanılması tavsiye edilir. Eğer Feng shui derin anlamda bilinmiyorsa kullanılmaması tavsiy edilir.

Bir anlam çıkabilir elbet ama zoraki bir anlam çıkabilir. Bende giyim olarak siyah ve beyazı tercih edenlerdenim. Gri dışında renkli hiç bir şeyim yok. Çünki seviyorum. bir anlamı var mı hayır yok. Kendimi başka renklerin içinde iyi hisetmiyorum.

schutze07

Kayıtlı Üye
Renklerin ruh halimiz ile alakaları var elbetteki . Fakat siyah renk olarak kabul edilmez.
renk ilminin içinde yeri yoktur. Sonradan sonradan siyah renk ilminin içine koyulmaya çalışmıştır ama çıkarımları son derece yanlış ve yanlıdır. O yüzden bence hiç bir anlamı yok siyahı sevmenin ya da üzerimizde taşımanın.

Feng shuide ise siyah çok önemli bir renktir. Tek başına kullanılmaz beyaz ile birlikte kullanılır.Dikkatli bir şekilde kulanılması tavsiye edilir. Eğer Feng shui derin anlamda bilinmiyorsa kullanılmaması tavsiy edilir.

Bir anlam çıkabilir elbet ama zoraki bir anlam çıkabilir. Bende giyim olarak siyah ve beyazı tercih edenlerdenim. Gri dışında renkli hiç bir şeyim yok. Çünki seviyorum. bir anlamı var mı hayır yok. Kendimi başka renklerin içinde iyi hisetmiyorum.

Bende başka renklerin içinde iyi hissetmiyorum ama bu komple siyah giyinmek sevdiğimin dışında sanki üzerimde baskı varmış gibi zorunluluk gibi olmuştu o yüzden çok dikkatimi çekti çözemediğim için sormak istemiştim teşekkür ederim.

N_efertiti

Kayıtlı Üye
Siyah benimde vazgeçilmes rengim. Ve giydiğim bütün şeylerin aynı olması konusunda takıntılı bir insanım ben. Sizde de bu başlamış olabilir :)

migliore

Kayıtlı Üye
Yaşadığımız olağan dışı bir durumun sebebini merak etmek çok doğal ama bir şeyin nedenine çok fazla takılmanın, o şeyi de takıntı haline getirebileceğini düşünüyorum.. Eğer siyahı seviyorsanız sorun değil :) Yalnız bazen bilinçaltımızın belki hiç farkında olmadığımız ya da çoktan unuttuğumuzu sandığımız bir durumu tekrar kamufle edebilmek adına bizi böyle takıntı gibi görünen ve içinde bulunduğumuz psikoloji ile hiç ilgisi olmayan durumlara da yönlendiriyor da olabilir. Renklerin önemi hepimizce malum ama siyahtan ziyade bunlara eğilmenizi öneririm :) Bir dönem benim de üstelik sevmediğim halde sürekli siyah giymem, işim gereği iletişimde olduğum bir uzmanın dikkatini çekmiş ve kendi isteğiyle yıldız haritamı çıkarmıştı. Geçmişte yaşadığım travmaları birebir anlatması ve durumu bunlarla ilişkilendirebilmesi beni çok şaşırtmıştı. O günden beri çoktan kurtulduğumu düşündüğüm şeyler hakkında bir çok olumlama yaptım ve epey yararını gördüğümü söyleyebilirim. En azından dolabım epey renklendi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...