göz perdesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

descop

Kayıtlı Üye
İş
determinizm piskoloji enerjiler evren
bizden olmayan varlıkları görmememizi sağlayan gözperdesini aralamanın hatta mümkünse tamamen kaldırmanın yolunu bilen varsa paylaşabilirmi lütfen

foxx

Banlı Kullanıcı
söylemeliyimki gerçegi görmek amacıyla gözlerinin önüne çekilmiş olan bir dünya,gördüklerin sadece yanılma duydugun ses,tattıgın damak zevki vs gördüklerimiz elektirik sinyallenmesinden başka birşey degil.arayış peşindesin,ne demeye çalıstıgmı anlarsın şifreli konusmalardan birşeyler cıkarabilirsin kendine seçilenler görebilir isteyenler degil umarım yardımcı olmusumdur.

masu

Kayıtlı Üye
seçilmiş kişilerden mi bahsediyosunuz?

Riddick

Banlı Kullanıcı
Foxx
söylemeliyimki gerçegi görmek amacıyla gözlerinin önüne çekilmiş olan bir dünya,gördüklerin sadece yanılma duydugun ses,tattıgın damak zevki vs gördüklerimiz elektirik sinyallenmesinden başka birşey degil.arayış peşindesin,ne demeye çalıstıgmı anlarsın şifreli konusmalardan birşeyler cıkarabilirsin kendine seçilenler görebilir isteyenler degil umarım yardımcı olmusumdur.
Matrix'den bir sahne izliyormuşum gibi hissettim :)

_evr_

Banlı Kullanıcı
Bu konunun açılması iyi olmuş.Benim de bir sorum vardı.
Öncelikle bunun için İslami usullere göre yaşamanız lazım.Kimisi bunun için yıllarını veriyor.Çoğu şeyden vaz geçiyor.Ayrıca göreceklerinizi kaldırabilmeniz için maneviyatınız olması lazım.

Soruma gelecek olursam birinden duydum ki velilik(evliyalık) makamına yükselince gözlerdeki perde kalkıyormuş.Doğru mudur?

La-edri

Kayıtlı Üye
Öncelikle bunun için İslami usullere göre yaşamanız lazım.Kimisi bunun için yıllarını veriyor.Çoğu şeyden vaz geçiyor.Ayrıca göreceklerinizi kaldırabilmeniz için maneviyatınız olması lazım.

Soruma gelecek olursam birinden duydum ki velilik(evliyalık) makamına yükselince gözlerdeki perde kalkıyormuş.Doğru mudur?

Dogru sevgili _evr_
Mesela seyr-ü sülük denilen manevi bir seyri olan kisilerde 4 mertebede ki buna nefs-i Mutmaine derler acilir..acilmaya baslar ki bu kisiler belirli bir düzeye geldikleri icin gördüklerinden korkmazlar, zaten bunlar Veli sinifina giren zatlardir..Ama yolun bu basamaktan sonra 3 basamagi daha var.

_evr_

Banlı Kullanıcı
Dogru sevgili _evr_
Mesela seyr-ü sülük denilen manevi bir seyri olan kisilerde 4 mertebede ki buna nefs-i Mutmaine derler acilir..acilmaya baslar ki bu kisiler belirli bir düzeye geldikleri icin gördüklerinden korkmazlar, zaten bunlar Veli sinifina giren zatlardir..Ama yolun bu basamaktan sonra 3 basamagi daha var.

Anladım Sevgili La-edri.Peki bu, bir insanın kendi başına yapabileceği bir şey midir? Bir mürşide bağlılık gerektirir değil mi?

La-edri

Kayıtlı Üye
Mürside baglilik bu yolun yegane sartidir, yani günümüzde bu olaylar hakkinda bir cok luzumlu luzumsuz bilgikirliligi var bu sebebten dolayi insanlar bu ilmin üstüne pek gitmez medyaya yansiyan bir cok sey yüzünden olay korkunc bir resim cizebiliyor, ama bir gercek varki, Seyrü sülük Mürsitsiz kesinlikle yapilmaz, yani insan kendisi yapmaya calissa dahi 4.basamaga cikamaz cünki orasi iki denizin birlestigi noktadir velilik noktasi o nokta ancak ve ancak bir Ustad ile gecilir, digerleri o kaleye gelse dahi ki Ustasiz uzun yillar alir tepetaklak düser..Ama saglam bir Mürsid ile cok uzun yillar almayan bir olaydir.

_evr_

Banlı Kullanıcı
Mürside baglilik bu yolun yegane sartidir, yani günümüzde bu olaylar hakkinda bir cok luzumlu luzumsuz bilgikirliligi var bu sebebten dolayi insanlar bu ilmin üstüne pek gitmez medyaya yansiyan bir cok sey yüzünden olay korkunc bir resim cizebiliyor, ama bir gercek varki, Seyrü sülük Mürsitsiz kesinlikle yapilmaz, yani insan kendisi yapmaya calissa dahi 4.basamaga cikamaz cünki orasi iki denizin birlestigi noktadir velilik noktasi o nokta ancak ve ancak bir Ustad ile gecilir, digerleri o kaleye gelse dahi ki Ustasiz uzun yillar alir tepetaklak düser..Ama saglam bir Mürsid ile cok uzun yillar almayan bir olaydir.

Güzel açıklamanız için teşekkür ediyorum:)

Cem

Kayıtlı Üye
Ben senin yerinde olsam önce Kalbimi Hz.Muhammet'e bağlamak ile başların efendimiz Hz.lerine günde 1000 salavat getir derim

aphosiss

Banlı Kullanıcı
Davudî karıncanın yumurtası ile gözlere sürme çekmek ruhanileri görmek için bir yöntemdir deniyor. Denemedim...

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Dogru sevgili _evr_

Bu da varlıkları sadece müslümanlar görür gibi oldu.
Dünya çapındaki medyumları, tarih boyunca gelip geçmiş
şamanları, üstatları adamdan saymıyorsunuz gibi oldu. :sifone:

Cem

Kayıtlı Üye
Yetki sahibi bir kişinin ögrencisinin gözlerine avuç içleriyle kapatarak ayet okuması çok hızlı bir şekilde perdenin açılmasına sebep olur

furkan40

Banlı Kullanıcı
Buna kalp gözü denir açılabilir ama mesela aniden karşında bir cin yada başka bişey gördük korkudan delirme ihtimalimiz varmı benimde korktuğum şey bu ? :)

Akrel Pradu

Kayıtlı Üye
En güçlülülerimizin bile bunu kaldırabileceğini zannetmiyorum, gözlerimiz dünyevi yaşama aittir.Yani şimdi ki zamanınıza.Gördüğümüz bir çok şey, duygusal olarak bizi etkiler, bu etkilerin belli sonuçları olur.

andrah

Kayıtlı Üye
Nedendir bilinmez bu perdelerden bende biraz eksik var :D,Gönül gözüm kirpiklerinin arasından bakıyor sanki,tamamen açmaya da korkuyorum aslında gördüklerim delirtebilir beni diye...Size de tavsiyem kaldıramayacaksanız hiç gönül gözünüzü açmakla uğraşmayın.

silverwings

Banlı Kullanıcı
İş
grafik tasarım
Bu imkansız kardeşim, Allah'ın izni olmadıkça göz perdesi kalkmaz. Büyük alimlere ve evliyalara has olan bir özelliktir bu, bunun için hak etmen gerekir öncelikle.

La-edri

Kayıtlı Üye

Bu da varlıkları sadece müslümanlar görür gibi oldu.
Dünya çapındaki medyumları, tarih boyunca gelip geçmiş
şamanları, üstatları adamdan saymıyorsunuz gibi oldu. :sifone:

Sevgili DreamDuality,

_evr_ nickli üyenin sorusu , evliyalarin gözünün perdelerinin inmesi üzereydi,yani islami icerekli .Saadece soruyu cevapladim.
Baska inanislara sahib insanlari "Adam yerine koymadigimi" nerden cikarttiniz anlamakta zorluk cektim acikcasi..

Iyi forumlar..

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Sevgili DreamDuality,

_evr_ nickli üyenin sorusu , evliyalarin gözünün perdelerinin inmesi üzereydi,yani islami icerekli .Saadece soruyu cevapladim.
Baska inanislara sahib insanlari "Adam yerine koymadigimi" nerden cikarttiniz anlamakta zorluk cektim acikcasi..

Iyi forumlar..

Bu işler hiçbir zümrenin,topluluğun , kutlu ve Tanrı kulu kişilerin
tek elinde olan bir armağan değildir.

Buna dikkat çekmek için o mesajı yazmıştım.
Amaç genele üyelerimize birşeyi hatırlatmaktı.

Keşke _evr_ nin mesajından alıntı yapsaymışım.
Sizin kırılmıcağınızı düşünerek böylesi daha uygun gibi gelmişti.

Ken

Kayıtlı Üye
Sanırım DreamDuality arkadaşımız görülmeyen varlıkların görülmesinin sadece islama gönül verenlere has birşey olmadığını açıklamak istemiş ancak yanlış anlaşılmış.

Bu konuda bilgim fazla değil ancak mantıken düşünürsek, bu perde bizim tarafımızdan görülebilir ya da fark edilebilir bir nesne değil. Ancak diğer varlıklar bu objeyi fark edebildiklerine inanıyorum ben. Hatta bir hikayede vardı bununla ilgili. Hatırlayabildiğim kadarıyla anlatmak isterim....

Zamanın birinde dini bir öğretim yerinde ilim öğrenen bir şahıs hergün bir kuş (ya da yılanın) dersleri dinlediğini fark eder ve üstadına onların ne olduğunu sorar. Üstadı onların cin olduklarını ve onlardan ilim almaya geldiklerini söyler. Daha sonra bu kişi bu cinlerden biriyle arkadaş olur ve bir gün cin arkadaşına camiye onunla beraber gitmek istediğini söyler. Cin arkadaşı insanların o kişiyi kendi kendine konuşurken görürlerse fitneye sebep olabileceği konusunda uyarır fakat arkadaşının ısrarı üzerine teklifi kabul eder. Daha sonra camide insan arkadaşına; "Şu insanların kafasında duranları görebiliyor musun?" diye sorar. Arkadaşı da; "Hayır birşey görmüyorum" der. Bunun üzerine cin arkadaşı o insanın gözlerini ovuşturur ve tekrar bakmasını söyler. O kişi baktığında insanların başlarında kargalar görür ve cin arkadaşına; "Neden bu insanların başlarında kargalar var ve neden bazısı kanatlarıyla tamamen başındaki insanın gözünü kapatmış? Bazısıysa sadece duruyor, diğerleriyse kanatlarıyla gözlerini bir açıp bir kapıyor. Bu hal nedir?" Cin arkadaşı; "Sen hiç Kuran okumadın mı? Kuran'da; "Kim, Rahmân’ın Zikri’ni görmezlikten gelirse, biz onun başına bir şeytan sararız. Artık o, onun ayrılmaz dostudur" yazar (43 / ZUHRÛF - 36; Ve men ya’şu an zikrir rahmâni nukayyıd lehu şeytânen fe huve lehu karîn(karînun). Bunlar onların ayrılmaz dostlarıdır.

Bu hikayeyi yazmamın sebebi o cinin bu gözdeki perdeyi kaldırabildiği belirtilmesi. Tabii ne kadar doğru bilemiyorum. Ben peygamberler tarihi ansiklopedisinde okumuştum cin başlığında bu konuyu. Hatırlayabildiğim kadarıyla yazmaya çalıştyım arkadaşlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...