Güneş Saatinde Dilek Duası

aris

Kayıtlı Üye
muhyiddin-i arabi den saatlerin hazinesi adlı kitapdan alıntıdır

Güneş
günü pazar, burcu aslan,madeni altın, giyeceklerden sarı ipekli olanlar,meleklerden Rukyail, esmaül hüsnadan "ya hay ya kayyum" sayısı 174

güneş saati cok iyi bir saatdir.arzulamıs oldugun herhangi bir dilegini yapmak istersen Allah'tan bu saatin meleginden onları tesbih ederek yardım dilemelisin.Çünkü amellerin eksiksiz ve doğru yapılması ancak belirli sartları uygulamakla olur.
pazar günü birinci saatde tesbih cektikten sonra su sekilde dua etmelisin

" Bismillahirrahmanirrahim elhamdü lillahi rabbil alemin ve sallahü ala seyiddena Muhammed ve alihi ve sahbihi ve sellim. Ya hay Ya kayyum. Allahümme inni eselüke bi ismikel Azizil-Kebir, ellezi faddeltehü ala cemii esmaike külleha azizüha ve şerifüha ve refiüha ve cemilüha ve kebirüha. aksemtü aleyke ya Rukyail bihakkı men lehü elizzete vel ceberut. ve bihakkı elbaki eddaim ellezi ya yemut. ve bihakkı men lehül ismu vel esmaü ve nnurüllezi la yutfa ve bil arş ellezi ya rezul. ve bil kürsi ilezi la yeteharrek ve aksemtü aleyke ya Rukyail bihakkı ilahe kane vela leylin dacin ve bihakkillahi ellezi kane vela neharün yadiü ve bihakkillahi. ellezi kane vela yecril - acac ve bihakkillezi kane fi uluvvi semavatihi ve ceberutih illa ma künte avni fi haceti keza ve keza..."
söyleyip Allahtan ve onun meleginden sana lüzumlu olan haceti istemelisin. (Allah daha iyisini bilir)

kar tanesi

Kayıtlı Üye
aslan bucu felan demişin burca göremi bn kovayımda yapabilirmiyim
güneşsaati yani öğleleyinmi yoksa sabah güneşimi tan ağırırkenmi açıklarsan sevinirim tam anlamadımda

sibellik

Kayıtlı Üye
güneş saati tam olarak kaç oluyor acaba???

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Güneş saati Pazar gününe göre söylersek, gece 1, yani cumartesiyi pazara bağlayan gecenin ilk saati olarak gece 1.. Bu gece yani :)

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
PAZAR GÜNÜ:

Saat 1 - Güneş saatidir. Bunda muhabbet ve kabul, müluk ve hükkamın nezdine girmek için havas okumak veya yazmak muafık ve yeni elbise giymek münasiptir.

Muhabbet ve Kabul diyor arkadaşlar. Yani yukarıdaki yöntemi düşünürsek, duaların kabul saati olarak anlayabiliriz.

nadya

Kayıtlı Üye
arkadaşlar 174defa rukyail mi okuyacaz yoksa ya hay ya kayyum mu.saat 1de başlanınca 2de okumayı bitirecekmiyiz farkedermi.aydınlatırsanız sevinirim.

nadya

Kayıtlı Üye
Tesbih çekmek kısmını anlayamadım :(
tespih çekme kısmı sanırım 174 defa rukyail okunacak bide ya hay ya kayyum yazmış bende anlıyamadım ikisinden birisini tespih olarak çekecezde ama hangisi bilmiyorum bende anlıyamadım.acaba ikiside aynı anlammı taşıyor.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
arkadaşlar 174defa rukyail mi okuyacaz yoksa ya hay ya kayyum mu.saat 1de başlanınca 2de okumayı bitirecekmiyiz farkedermi.aydınlatırsanız sevinirim.
"ya hay ya kayyum" sayısı 174"... Yani bu esmayı 174 kere, Güneş Saatine denk gelen saatte okuyacaksınız. 1'de değil de, 01:10'da başlarsanız ve 01:50'de bitirirseniz, bulunduğunuz konum sebebiyle aradaki saat farkını her ihtimale karşı kapatmış olursunuz :)

esesgolcu

Kayıtlı Üye
174 kere okudukdan sonra asagıdakı dua yı mı okuyacagız sonra bıraz daha ayrıntılı anlatırsanız sevınırım

nadya

Kayıtlı Üye
teşekkür ederim yeşil cingene aydınlatmasaydın rukyail diye okuyacaktım.

dualarım

Kayıtlı Üye
"ya hay ya kayyum" sayısı 174"... Yani bu esmayı 174 kere, Güneş Saatine denk gelen saatte okuyacaksınız. 1'de değil de, 01:10'da başlarsanız ve 01:50'de bitirirseniz, bulunduğunuz konum sebebiyle aradaki saat farkını her ihtimale karşı kapatmış olursunuz :)
Herhangi bir pazar olur degil mi?