2011 Yılı Olumlamaları Burçlara Göre

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
KOÇ

21 Mart – 19 Nisan

Yılın Olumlaması

“Ben güvenle hareket halindeyim; sezgilerime güveniyorum; öğretilerin getirdiği deneyimleri kabul ediyorum; koşulsuz sevgiyle ilerliyorum; kazanıyor ve paylaşıyorum.”

Genel Beklentiler

Geçen yıl Koç için oldukça güçlü etkilerin görüldüğü bir yıldı. Bu yıl da ruhsal gelişimlerini sürdürecekler. Uranüs 85 yıldır Koç burcuna uğramamıştı. Jüpiter ise en son 12 yıl önce Koç burcunda görülmüştü. Bu iki gezegen bu yıl Koçlara büyük mutluluklar getirecekler. Statüko artık size cazip gelmiyor ve artık kendi özgürlüğünüzü aramaya başlayacaksınız.İlişkilerde dâhil olmak üzere, her şeyde yenilik arayacaksınız. Kariyeriniz yenileşecek, başkalaşım geçirecek. Kötü düşünceler ve kavramlardan kurtulduğunuzda kariyerinize dair rüyalarınız gerçekleşecek. Geçen yıl Koçlar için bereket ve bolluk yılıydı, 22 Ocak’tan itibaren Jüpiter’in burcunuza girmeye başlamasıyla bu durum daha da iyi olacak. İyi şans ve kısmetiniz sizi bulacak. Yatırımlarınızda şanslısız, daha çok yurt dışı seyahati gözüküyor ve daha rahat yaşayacaksınız. Öğrenci Koçlar gerçekten hayal ettikleri eğitim fırsatlarını bu yıl yakalayacaklar.

BOĞA

21 Nisan – 20 Mayıs

Yılın Olumlaması

“Ben Tanrı’nın bir parçasıyım. Yolumu açmak için kendime izin veriyor, kazanmayı sevgiyle kabul ediyor, kazanıyor ve kazandırıyorum. Ben evrenin bana getirdiği değişimleri sevgiyle kabul ediyorum.”

Genel Beklentiler

Bu yıl sizin için ruhani tecrübeler yılı olacak. Gelişen ruhani bilinciniz, bu yıl size mali ve kariyer olarak başarı getirecek. Geçen yıl aşkınız test edilmişti ve bu yıl Mart’ın 12’sinden sonra test edilmeye devam edilecek. Sadece sağlam bir ilişki bu dönemde hayatta kalabilecek.Genel olarak sosyal hayatınız iyi ama bu yıl geçen yıllara nazaran önemini kaybedecek. Büyük ihtimal hayatınızın bu kısmından memnun olduğunuz için önemli değişiklikler yapmayacaksınız. Bu yıl dört tane Güneş tutulması yaşanacak. Ay tutulmaları ile beraber gerçekleşecek altı tane gezegen tutulması, 2011 yılının dünya için önemli değişikliklere gebe bir yıl olacağını gösteriyor. Bu durum değişiklikleri sevemeyen Boğaların hoşlarına gitmeyecek. Değişikliklerle sakin bir şekilde başa çıkmalısınız.

İKİZLER

21 Mayıs – 21 Haziran

Yılın Olumlaması

“Ben bolluk ve bereket enerjimi açığa çıkarıyor, içimdeki yaratıcı gücü kariyerime aktarıyor ve benimle birlikte herkesin ilerlemesine izin veriyorum.”

Genel Beklentiler

2010 yılında ana ilgi konunuz kariyerinizdi. Birçok şekilde birçoğunuz hayatınızın zirvesine çıktınız. Şimdi bu başarılarınızın meyvelerini toplama zamanı. Kariyeriniz 2011 yılında da hala önemini koruyacak fakat geçen yılki kadar önemli olmayacak. Maaş artışları, ikramiyeler yılın başında gerçekleşecekler, ama bu yıl asıl konu sosyal hayatınızdaki hareketlenme olacak. Kariyer gezegeniniz Neptün, 14 yıldır bulunduğu Kova burcundan çıkış yaparak Balık burcuna girecek. Bu sizin kariyerinizle ilgili hareketlerinizde değişikliğe neden olacak. Burcunuzun 1. evinde olacak olan iki gezegen tutulması kişisel gelişime olan merakınızı arttıracak. Satürn bir yıldan uzun süredir burcunuzun 5. evinde bulunuyor ve 2011 yılının bütününde de orada olacak. Yaratıcılığınızı daha fazla kullanmalısınız. Bu dönem içsel ve ruhani dünyanıza eğildiğiniz, meditasyon yaptığınız ve içinizdeki Allah ile buluştuğunuz bir zaman dilimi olacak. Hayır işlerinde çalışabilirsiniz.

YENGEÇ

22 Haziran – 22 Temmuz

Yılın Olumlaması

“Ben başarılıyım. Gelişimime ve değişmeye inanıyor, kariyerimi yükseltiyor, Tanrı’ya ve evrenin enerjisine güveniyor, sezgilerimin gücüyle yolumu aydınlatıyorum. Birlikteliğimin bana getirdiği sevgiyi huzurla kabul ediyorum. ”

Genel Beklentiler

Kariyeriniz bu yıl odaklanacağınız konu olacak. Ama korkmayın, değişimler sizi özgürleştirecek ve güzel gelişmeler olacak. Neptün’ün burcunuzun 9. evinde bulunması dolayısıyla öğrenci olanlar için denizcilik, su ekolojisi oşinografi gibi disiplinler ilgi çekici olabilirler. Aşk hayatınız ve evliliğiniz birkaç yıldan bu yana sınavlardan geçmektedir. Eğer ilişkiniz hala ayakta ise bu gerçek olduğunu gösterir. Arkadaşlıklarınız Haziran’ın 4’ünden sonra daha da mutlu bir hal alacaklar. Sosyal çevrenizi genişletiyor, yeni ve önemli arkadaşlıklar kuruyorsunuz. Aile ve ev hayatınızda daha çok sorumluluk almalısınız. Fakat bu sizin için iyi bir durum. Çünkü aile sizin tutkunuz. Sağlığınıza bu yıl daha fazla dikkat etmelisiniz. Bu yıl en önemli ilgi alanlarınız aile, aşk ve evlilik, kendini geliştirme, derin psikoloji, din, felsefe, yüksek eğitim, yurt dışı seyahat, bilim ve teknoloji olacak.

ASLAN

23 Temmuz – 23 Ağustos

Yılın Olumlaması

“Ben maneviyatımı arttırmak, kendimi geliştirmek için kendime izin veriyorum. Yaşamın getirdiği değişiklikleri kabul ediyorum. Öğrenmek hayatımın vazgeçilmez bir parçası. İlişkilerimde ve beraberliğimde koşulsuz sevgiyi seçiyorum.”

Genel Beklentiler

Düşünce sisteminizde değişiklik olacak ve bu 7 yıl alan bir sürece yayılacak.Kişisel değişim bu yıl yaşanacak ve geçen yıl başlattığınız momentumdan hızlı olacak. Bu yıl dört tane Güneş tutulması gerçekleşecek. Güneş imajınızı, kişiliğinizi yöneten gezegen olduğundan bu yıl bu konularda birçok değişiklik olacak. Bu yıl daha fazla yurt dışı seyahat için iyi bir yıl ve bu seyahatleriniz size mutluluk getirecek. Üniversiteye ya da yüksek lisansa başvuran öğrenciler için 2011 iyi bir yıl olacak. Geçici yenilgilerin sizi geriletmesine izin vermeyin.Uranüs’ün burcunuzun 8. evinden 9. evine geçiş yapması aşk ve sosyal hayatınızda önemli değişikliklere neden olacak. Çünkü Uranüs sizin aşk gezegeniniz. Kariyerinizde başarı, terfi, zam ve övgü getirecek. Aynı zamanda birçok kariyer fırsatını da ele geçireceksiniz. Sağlığınız geçen yıl iyiydi, bu yıl daha da iyi olacak.

BAŞAK

22 Ağustos – 22 Eylül

Yılın Olumlaması

“Ben sağlıklıyım, bilgiyi seviyorum. Kendimi aşkla besliyor, çevremi sevgiyle aydınlatıyorum. Aldatmıyor ve aldanmıyorum.”

Genel Beklentiler

Geçen yıl Satürn gezegeninin dönencenizi terk etmesiyle beraber sağlığınız iyi gitmeye başlamıştı, iyileşme bu yılda devam edecek. 4 Haziran tarihinde Jüpiter gezegenin 4. evinize girmesiyle beraber maddi bolluk ve entelektüel zenginlik elde edeceksiniz. Entelektüel zenginlik insana fiziksel zevkler kadar keyif veren bir olgudur. Bu yıl bu keyfi çok yoğun ve sık yaşayacaksınız. Geçmiş birkaç yıl içinde sosyal yaşamınız ve aşk hayatınız oldukça sallantılı bir dönemden geçti. Evlilikler, boşanmalar, yeni aşklar, ayrılıklar, yeni arkadaşlıklar ve kopan arkadaşlık bağları gibi pek çok deneyimden geçtiniz. Gerek aşk gerekse sosyal ilişkileriniz çok inişli ve çıkışlı bir yol izledi. Belki de bu dönemde deneme yanılma yöntemiyle pek çok şey öğrendiniz ve mutluluklarınız kadar hayal kırıklıklarınız da oldu. Ancak geçen yıldan itibaren çalkantılı sosyal ve aşk ilişkileriniz daha tutarlı hale gelmeye başladı. Bazı Başaklar evlendi, bazıları ise ciddi aşk ilişkilerine girdiler. Bu yıl bu tutarlı gidişat devam edecek.

TERAZİ

23 Eylül – 22 Ekim

Yılın Olumlaması

“Kendimi sevgiyle şifalandırıyorum, değişimlerin öğretisini kabul ediyor, kendi içimde tam ve bütün olmaya izin veriyorum. Bu yıl evimde ve ilişkilerimde koşulsuz evrensel akışa güveniyor, sevgi enerjimi her gün tazeliyorum.”

Genel Beklentiler

Bu yıl karakterinizi geliştirip güçlendirecek bir süreçten geçeceksiniz. Bu dönemde fazladan sorumluluklar üstlenecek ve bunun etkisini kişiliğinizde kolaylıkla hissedeceksiniz. 2011 yılında, gerek bilişsel gerekse ruhsal olarak müthiş bir gelişim gösterecek ve zamanı gelince bu gelişmeyi yaşamınızda olumlu olarak kullanacaksınız. Unutmayın ki; insanlar zor günler sayesinde gelişir. Bu yıl, aşk yaşamınızda köklü değişiklikler olacak. Bu yıl, evlilik ve ilişkileriniz sıkı bir sınavdan geçecek. Satürn, Plüton, Jüpiter ve Uranüs gezegenlerinin stres etkilerini bu yıl oldukça fazla hissedeceksiniz. Sağlığınıza bu yıl dikkat etmeniz gerecek.

AKREP

23 Ekim – 22 Kasım

Yılın Olumlaması

“Ben gelişmeye inanıyor, geliştikçe çevremi geliştiriyor, yeni imkânlar kazanıyor ve beraberliklerimin huzurla adını koyuyorum. Kararlıyım ve teslimiyet içindeyim.”

Genel Beklentiler

Akrepler, 22 Ocak tarihinde Jüpiter’in burcun 5. evini terk etmesi ve Uranüs gezegeninin onu 12 Mart tarihi itibarıyla takibe başlamasıyla iş, sağlık, sağlık rejimleri gibi ciddi konulara odaklanmış bir yıl yaşayacaklardır.Akreplerin uzun süredir kısa ve eğlenceli aşk maceralarına olan düşkünlükleri bu yıl sona erecek ve aşk yaşamlarında ciddi ilişkilere girecekler. Jüpiter’in konumu Akreplere yeni sosyal bağlar, iş ortakları ve dostlar getirecek. 2011 yılında tarihte çok az rastlanan dört gezegen tutulmasının kariyer veya iş değişikliklerine neden olacağı tahmin edilmektedir. 12. evinizde bir yıldır bulunan Satürn gezegeni aynı pozisyonda kalacağından bu yıl inançlarınız kuvvetlenecek ve disipline kavuşacak. İnançlarınızdaki gelişimi kararlı, sabırlı ve uzun çalışmayla sağlayabilirsiniz. Daha önce parasal konulara verdiğiniz büyük önem son yıllarda iletişim ve eğitim alanlarına yönelmiştir. Bu trend 2011 ve daha sonra birkaç yıl daha sürecek . Özellikle öğrenci Akrepler, bu dönemde okullarında çok başarılı olacaklar. Eğitimlerine devam etmek isteyen yetişkin Akrepler için 2011 ideal bir dönem olacak.

YAY

23 Kasım – 20 Aralık

Yılın Olumlaması

“Ben çevremde beni geliştirecek dostların olmasına izin veriyor, ilişkilerimde sadakate yöneliyor, benim ve bütünün oluşmasına izin veriyorum.”

Genel Beklentiler

Yaylar için bu yıl parti ve eğlence yılı olacaktır.Geçen sene pek çok Yay ev değiştirdi, yeni ev aldı, ailelerini evlilik veya yeni doğumlarla büyüttü.Bu yıl bekâr veya ilişkisi olmayan Yaylar pek çok aşk macerası yaşayacaklar, hatta evli olanlar bile yaşamamaları gerekse de bu tip evlilik dışı aşk şansları yakalayacaklar. 2011 yılı Yaylar için eğlendikleri, mutlu oldukları her şeyi yaptıkları kişisel zevk dönemi olacak gibi gözükmektedir. Ancak bu maceralar kalıcı ilişkilere dönüşmeyecektir. Yaylar yenilikçi ve deneme yanılma yöntemiyle dersler alacakları faaliyetlerde bulunacaklardır. Yılın ortasından sonra Yaylar işlerine daha fazla önem verecekler ve hayattan zevk almaya devam etseler de çalışmaya odaklanacaklardır. 9. evlerinde bu yıl gerçekleşecek olan dört gezegen tutulması nedeniyle Yay burcu insanlarının inançları sınavdan geçecek, hatta değişecekler. Önümüzdeki yıllarda da inanç konusunda çalkantı yaşayacak olan Yayların gerçek ve doğrunun kalıcı olacağına inanmaları gerekmektedir. Satürn gezegeninin 11. evinizde tüm yıl kalması arkadaşlık ve dostluk bağlarınızı kontrol etmenizi ve gereksiz arkadaşlardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Evli Yaylar ayrıca bu yıl 7. evlerinde gerçekleşecek iki gezegen tutulması nedeni ile zor bir ilişki sınavından geçeceklerdir.

OĞLAK

21 Aralık 21 – 19 Ocak

Yılın Olumlaması

“Ben sevgimle tam ve bütünüm, iletişim ve ilişkilerimde yaşadığım her şeyi olura bırakıyor, inancımla bütünleşiyorum. Evrenin bana getirdiği tüm güzellikleri sevgiyle sindiriyorum.”

Genel Beklentiler

2010 Oğlak Burcu insanı için her yerde başarılı olacağı bir dönem olacaktır. Kariyerlerinde ve aile yaşamlarında bu yıl en tepede olacaklar veya en tepede olmasalar da en tepeye çıkışlarına devam edeceklerdir. Oğlaklar bu yıl iş yaşamlarında ve aile çevrelerinde takdirle izlenen kişiler olacaklardır. 2011’de Oğlakların çevrelerindeki kıskançlık ve eleştirileri olumlu hale getirmeye çalışmaları gereklidir. Geçen yılı bolluk içinde geçirse de maddi gelirleri inişli ve çıkışlı bir yol takip etmiş olan Oğlakların 2011’de maddi gelirleri düzenli olarak artacaktır çünkü para gezegenleri olan Uranüs 2011’de Balık burcundan Koç burcuna geçecektir. Kilo vermek, estetik ameliyatları gibi görünümünüzü olumlu şekilde değiştirecek olaylara 2011’de sık rastlayacak ve olmak istediğiniz insan tipine dönüşeceksiniz. Oğlaklar bu yıl ev ve aile ilişkilerinde başarılı olacaklardır. Sağlık konusunda 2011’de hassas bir dönem geçirecek Oğlakların bu noktaya dikkat etmeleri gereklidir.

KOVA

20 Ocak – 18 Şubat

Yılın Olumlaması

“Ben bolluk ve bereket içerisindeyim. Evimde huzurlu, işimde başarılı ve sağlıklıyım. Beraberliklerimi sevgiyle sürdürüyorum.”

Genel Beklentiler

Her zaman bilgi ve zekâlarını geliştirmeye önem veren Kovalar için bu yıl çok güzel geçecektir. Öğrenci, öğretmen ve yazar Kovalar 2011’de başarılarının doruğuna ulaşacaklardır. Eğitimlerini okul sonrası seminer ve konferanslarla devam ettiren yazmaya önem veren Kovalar bu yıl istediklerinden fazlasını bulacaklardır. Uzun süredir inanç dünyalarını geliştirmeye çalışan Kovaların bu yıl asıl yapmaları gerek inançsal uygulamalardan çok ruhla ve bedenlerini kirlilikten arındırmaları olacaktır. Parasal konular bu yıl da her zamanki gibi önemli olacak ve Kovalar 2011 yılında para kazanmanın ruhani boyutlarında yoğunlaşacaklardır. Geçen yıl Kovalar için bolluk ve bereket yılı olmuştu bu yıl ise ruh dünyalarında yarattıkları gelişme ile daha iyi geçeceğe benzemektedir. Parasal olarak durumları gayet gitse bile Kovaların bu yıldan itibaren paraya olan ilgileri azalacaktır. Üniversite öğrencileri olan Kovaların bu yıl derslerine daha fazla önem vermeleri gerekmekle beraber genel olarak öğrenci Kovalar başarılı bir eğitim yılı geçirecekler. Seyahat etmeye bayılan Kova burcu insanlarının bu yıl yapacakları seyahatlerde belli amaçlara yönelecekleri görülmektedir.

BALIK

19 Şubat – 20 Mart

Yılın Olumlaması

“Ben, inancımın bütünlüğüyle güvendeyim. Koşulsuz sevgi enerjisine ve her şeyin hayrıma olduğuna inanıyorum. Sağlıklı ve dikkatliyim. Bana benzemeyen arkadaşlarımın sevgiyle hayatımdan uzaklaşmasına izin veriyorum”

Genel Beklentiler

Geçen yıl olduğu gibi 2011 Balık burcu için yine bolluk ve bereket yılı olacak.Neptün gezegeninin burcunuza girmesiyle birlikte değişim yaratma trendiniz parasal konulara yönelecek. Neptün gezegeninin dönencenizde olması ayrıca ruhani ve inançsal konuların yaşamınızda daha önemli olmalarını sağlayacak.2011’de cinselliğinizi kontrol altına almak ve cinsellik konusunda seçici olmak durumundasınız. Bu yıl sosyal çevreniz ise sıkı bir elekten geçecek. Aslında 2008 yılından beri sürdürdüğünüz gereksiz arkadaşları çevrenizden uzaklaştırma alışkanlığınız bu yıl artarak sürecek. Arkadaşlık ilişkilerinizin bu yıl rafine edilmesi size daha az fakat kaliteli ve güvenilir arkadaşlar kazandıracak.

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Bu olumlamalara ben inanmıyorum ismini vermeyeceğim TV lerde boy gösteren hatta ve hatta yüzlerce lira alarak sözde okulunda bu seminerleri veren her seminerde aynı şeylerden bahseden bir fırsatçının dayatmasıdır.
Bunu neredenmi biliyorum bir ara bu konulara o kadar çok sardırdımki bu adama bağımlı gibi birşeydim.Seminerlerine de bir sürü para bayılarak gittim.Tek faydası oldu bizim gibi akılsızlar sayesinde cebi para gördü Allahtan isteyin olumlama beyin kodlama geyikleriyle bu işler yürümüyor.
İnanmayın. Saygılarımla

YASOS

Kayıtlı Üye
Sayın Sewalim,
Ben bu olumlamalara inanıyorum. Çok güzel bir yazı teşekkür ederim.
Peki mahsuru yoksa bir şey danışmak istiyorum.
Bu olumlamaları hergün mü, hangi saatte, Ay'ın durumuna göre mi, Güneş'in o gün bulunduğu burca göre mi okuyacağız?
Yardımcı olursan sevinirim.
Teşekkürler.

laserjetx

Kayıtlı Üye
İş
anestezi teknisyeni+ medikal
Yani ikizler burcu olarak katılıyorum. Kişisel gelişim üzerine yoğunlaştım, ruhani dünyamı merak ediyorum, meditasyon çalışmalarımı sürdürmekteyim, içimde çok büyük heves ve merakla öğrenmekteyim. Paylaşım için teşekkürler.

perennial

Kayıtlı Üye
Burada birçok deneyimli ve yetkili kişi varken bana söz düşmez biliyorum fakat soruna yanıt olsun diye söylüyorum. Belirli bir düzenle yapılması gerekiyor olumlamaların ve hergün aksatmadan yapmalısınız.Mesela her zaman görebileceğim yerlere küçük notlar halinde yazar yapıştırırım. Size de öneririrm.

mally

Kayıtlı Üye
Sayın Sewalim,
Ben bu olumlamalara inanıyorum. Çok güzel bir yazı teşekkür ederim.
Peki mahsuru yoksa bir şey danışmak istiyorum.
Bu olumlamaları hergün mü, hangi saatte, Ay'ın durumuna göre mi, Güneş'in o gün bulunduğu burca göre mi okuyacağız?
Yardımcı olursan sevinirim.
Teşekkürler.

Sabah uyandıktan sonra ve akşam yatmadan önce yapmanız daha iyi ve etkili olur. Onun dışında günün herhangi bir zamanında da, istediğiniz şekilde yapabilirsiniz.