Yatakta sıçrama

Kadoramas

Kayıtlı Üye
Bazı geceler kuzenimde kalıyorum.Dünde kaldım.Kuzenimle sabahlıyorduk.Ben gözlerimi dinlendiriyim diye yatağa uzandım ve uyuya kalmışım.Yaklaşık 1 saat sonra sıçrayarak uyandım.İlk başta kuzenimin şaka amacıyla birşey yaptını sandım.Fakat ben sıçrayıp uyandığımda kuzenımde şaşırmış halde bana bakıyodu.Benden bir takım sesler gelmiş.Sonra sıçramışım.Ben bazen böyle sıçrayıp uyanıyordum.Fakat rüyamda bir kabus filan görmüyordum.Bana garip gelmemişti kuzenimin ısrarı üzerine İnternette araştırdım büyü belirtisi diyordu ama fazla inanmadım sizce aslı nedir ?

darkness3

Kayıtlı Üye
Sistematik olarak devam ediyorsa sorun var demektir. bir de hep aynı yerde mi oluyor buna da bakmak lazım yani aynı ev aynı yatak gibi.

D@rK @nGeL

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci..
Büyü beLirtisi oLduğunu sanmıyorum. Arkadaşimin dediğine göre 3 harfliler bizi götürmeye çaliştiğinda böle bi tepki verirmişiz :S

tevhid61

Banlı Kullanıcı
bu olay bu aralar banada çok olmaya başladı.en iyisi rabbimize sığınmak.haydi hayırlısı :S :S

gümüş

Kayıtlı Üye
İki farklı açıklama buldum, arasam daha da bulurum gibi :)

İlki ;

.) 4. Uykuda Yapılan İstemsiz Hareketler
Uykuyu bozan ve istemsiz olarak yaptığımız hareketlerin başında uykuda diş gıcırdatma, konuşma, uyurgezerlik ve özellikle çocuklarda görülen sıçrayarak uyanma gelir. Uyurgezerlik ve sıçrayarak uyanmak, sanıldığının aksine rüyalar ya da kâbuslarla ilintili değildir; genellikle derin uyku sırasında gerçekleşir. Uyanınca anımsanmaz ve uyku sırasında beyinde farkında olunmayan bir uyanıklık durumuna neden olur.

5.) 4.1. Nedenleri ve Tedavisi
Uyurgezerlik ve sıçrayarak uyanma, daha çok çocuklarda görülür ve 15 yaşından sonra geçer. Yetişkinlerdeyse, stres, alkol ya da uykusuzluk gibi etkenlerle ortaya çıkabilir. Genellikle tehlikeli değildir; uyurgezer kişinin yatağının önüne yüksek bir engel koymak ve pencereleri kapatmak gibi önlemler almak yeterli olabilir. Birtakım psikolojik nedenler yüzünden ortaya çıkmışsa eğer ciddiye alınması gerekebilir. Bu durumda antidepresanlara ve davranışçı tedaviye başvurulabilir. Uzmanların kalıtsal olabileceğini söyledikleri huzursuz bacak sendromuysa, hormonal değişimlerin yaşandığı hamilelik döneminde artış gösterir. Ayrıca vücutta demir eksikliği ve bacak sinirlerinin zarar görmesi de nedenlerinden sayılabilir.

Çok ciddi olmayan durumlarda, yatmadan önce ılık duş almak, kafein ve alkol kullanmamak, bacaklara masaj yapmak işe yararken, ciddi boyutlardaki rahatsızlıklar için hekimlerin önerdiği ve daha çok Parkinson hastalığının tedavisinde kullanılan birtakım ilaçlardan yararlanılır. Huzursuz bacak sendromu aynı zamanda insomnianın da nedenlerinden biri olabilir.

İkincisi ;

10.astral bedenin madde bedenle olan irtibatının zayıflamasının sonucudur. öyle ki astral beden de maddedir ancak yoğunluğu çok çok azdır o nedenle madde bedenden kopmanız ağırlıksız bir şekilde olmanıza neden olur ve kendinizi boşlukta hissedersiniz. genellikle beyinde bir yerden aşağıya düşüyormuş gibi bir imaj oluşur ve korkarak uyanırsınız. eğer korkmadan devam edebilirseniz astral seyahat denilen deneyimi siz de yaşayabilirsiniz

Bazen ben de sıçrıyorum yani bildiğim kadarıyla herkeste oluyor o nedenle genelleme yoluyla ilk açıklamaya daha sıcak bakıyorum ama harmanlamak ta mümkün. Bazen, Allah'tan nadiren tam dalarken ya da dalmışken sıçramak değil resmen havalanıyorum ve yatağa düşüyorum, acıyor yani bayağı bayağı ama kendi düşüncem yanıtın dış etkenler de değil bir şekilde kendimizde saklı olduğu yönünde.

işlemci

Kayıtlı Üye
gümüş'ün söylediği olabilir bence. Yukar anlatılan çoğu kişide oluyor hatta bir ara konuda açılmıştı. Ordaki açıklamada şu yazıyordu:
"Beyin uykuda iken vücudun uyanması diyebiliriz bu duruma. Normalde önce beyin uykuya geçer sonra vücut. Uyanırken de önce beyin uyanır sonra vücut. Bazen beyinden sinyal gelmediği halde vücut uyanır. Beynin yönlendiriciliği olmadığı için kaslar kendiliğinden gelişi güzel hareket etmeye başlar (kasılma dediğimiz durum). Bunu fark eden beyin durumun kontrolünü ele almak için aniden uyku halinden çıkar. O düşme hissini işte bu anlarda yaşarız"
Umarım yardımcı olur :)

ReviL

Kayıtlı Üye
Bende Sıçrarım Arada Bir :)

Ama Öle Yok Cinlerin Götürmeşiymiş Oymuş Buymuş Öle Şeyler Yalan.

Sıçrama Vucuttan Kaynaklanır

Gümüş Nickli Üyeden Alıntı :) :
.) 4. Uykuda Yapılan İstemsiz Hareketler
Uykuyu bozan ve istemsiz olarak yaptığımız hareketlerin başında uykuda diş gıcırdatma, konuşma, uyurgezerlik ve özellikle çocuklarda görülen sıçrayarak uyanma gelir. Uyurgezerlik ve sıçrayarak uyanmak, sanıldığının aksine rüyalar ya da kâbuslarla ilintili değildir; genellikle derin uyku sırasında gerçekleşir. Uyanınca anımsanmaz ve uyku sırasında beyinde farkında olunmayan bir uyanıklık durumuna neden olur.

nefesss

Kayıtlı Üye
banada oluyor arada tam uykuya daldığım sırada birden şıçrıyorum bu bir rüyadan dolayı falan değil. farklı bişey yanımda uyuyan varsa sıçrayışıma uyanıyor oda. ne olduğunu hala anlayamadım uzun bir süreden beri devam ediyor ama ra ara oluyor.

güneşdeniz

Kayıtlı Üye
bendede sıçrayarak uyanma, rüyamda sürekli bi yerlerden hızla düşme, özellikle dipsiz kuyuya karanlıkta düşme filan görürdüm sürekli kabuslar. küçükken uyurgezerliğimde vardı. önemsemedim ama şunu farkettim dua okuyup uyudugum geceler hiçbirisi olmuyor. tıbbi olarakta elbet açıklamaları var ama bu sorunların maneviyattan kaynaklandıgı görüşündeyim.

kunnikfunnik

Kayıtlı Üye
Bende sürekli sıçrıyorum. Ben uyanıyorum yanımda biri varsa oda uyanıyor . Hatta daha geçen gece oldu yatağımın sallandığını hissettim sıçrarken. Bilmiyorum çok fazla oluyor ve çok şiddetli..

andrah

Kayıtlı Üye
Banada oluyor ama benim biraz daha farklı yeni konu açmak istemedim burdan yardım edermisiniz;Bir haftada 2 kere gün aşırı oldu,tam uyumak üzereyim,birden ileri doğru çekilmeye başladım (astrala çıkar gibi çekiliyorum sanki zihnim bedenimden önde gidiyor,anlatılmaz yaşanır tarzı bir deneyimdi),sonra aniden uyandım,10 cm ye yakın ilerlemişim,tabi ilkini pek umursamadım,ama ikincisinde biraz daha ilerde uyanınca korkmaya başladım,yardım almak için buraya geldim.

Not:2 olaydada uyuya kalmıştım üstümdeki giyisileride pek temiz sayılmazdı :/ .(Normalde uyurken mutlaka ayet el kürsi okurum)

sekhmet734

Kayıtlı Üye
İş
tiyatro
evet genelde bende eğer dua etmeden yatmışsam kabuslar görürüm sıçrarım,dua edince olmuyor gerçekten.Bide bazen tam uykuya dalacakken dalamayıp aniden uyanıyorum,çok kötü bir his oluyor.

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
bu bir uyku problemi asabi stres altında olanlar gergin sinirli olanlarda olur bir çok kişi bu sorunu yaşayabilir dini boyuttansa yattığın yerin çok temiz olması ve besmele çekip dua etmek şart

Merveaysu

Kayıtlı Üye
Uyku esnasında vücut:
Bazen tam uykuya dalacakken birden biryerden düşüyomuşsunuz gibi olur ve birden sıçrarsınız,bu günboyu yorgunluktan dolayı hemen uykuya dalarken olan sıçramalar bütünüdür hiç bir tehlikesi yoktur yanlızca yanınızdakilerin uyanmasına neden olur...

Alıntı

Yönetici notu: Başka site linki vermek yasaktır!

DRACULA2824

Kayıtlı Üye
Bende 2 defa tokat yiyerek uyandım.Yüzümde tokat yediğimi hissettim resmen.Ama çaresini buldum elhamdülillah.

Lucia82

Kayıtlı Üye
Arkadaşım astral projeksiyonu araştır derim. Kimi niyet eder uğraşır beceremez kimi de istemsiz bilinçsiz olarak astrale çıkar. Bedenini ruhunun kafesi gibi düşün, uyku anında bendenimiz çok gevşer, tıpkı kapıları açılmış bi kafes gibi. Ya da kendini klubeye bağlı bi köpek gibi düşün uyku esnasında ipin gevşer yani uzar klübeden uzaklaşırsın, yanı ruhun bedenini terkeder, fakat o iple bağlısındır klubene (bedenine). Gidersin sokak köpekleriyle tartışır kavga edersin bu astralin en alt katmanındaki varlıklarla olur, seni hırpalarlar ve ruhun güvende olmadığını hissedince bedenine kaçar, bu da ruhunun bedenine çarpması sonucunu doğurur, dolayısıyla yataktan seni sıçratır. Bazen uyandığında çok yorgun olursun ya da dayak yemiin gibi hissedersin, bu ruhunun bilinçsiz seyahatlerinden kaynaklanır. Alt katlarda dolanır ve tartışma ya da hırpalanma yaşaman neticesinde enerji sarfeder uyandığında da hiç bişey hatırlamazsın bilinç altında kalır onlar. Fakat yorgunluğu kalır ruhunda olay budur. Umarım anlatabilmişimdir.

• Beğendim
Tepkiler: XTX