Tam mabetten cıkıp uykuya gececektim .. bi ses "ÇIT" ....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RadreS

Kayıtlı Üye
Ne zamandır aklımdaydı bu konuyu paylaşmak
Merak ediyorum da mantklı bir cevap buluna bilir mi? ;
Herkes bu olayı bilir, aslında...
Evde tek başınayken, ya da ne bileyim yatagındayken.. Hiç bir Aktiflik, hareketlilik, ivme vs. yok iken birden bi ses gelir ÇIT... diye.. Bu sesin anlamı nedir? hiç Durduk yere bi yerden geliyor işte ?

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Bu sesi bilmiyorum . Lakin ne zaman geceleri bu siteye girsem bir takim tuhafliklar oluyor.Normaldede tuhafliklar oluyor ama dedigim gibi sitedeyken yada siteden ciktiktan sonra sanki biraz daha fazla gibi.
Iyi forumlar dilerim...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Site ile alakalı değildir. Bilinça ltınızla alakalıdır. Gün içind eısı değişimlerine maruz kalan eşyalar. Beton demir gibi binayı oluşturan yapılar. Yankı vs vs bir çok tık sesine sebep olur. Bazen sessizliğin artması ya da sizin algınız dikkatinizi çekmesine neden oluyordur. Çok düzenli bazı ritmik resler dışındaki diğer tüm tıklar , çıtlar normaldir. Bir enerji ya da varlıksal bir form buna sebep olmaz. Basit ve komik kaçar zaten.

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Site ile alakalı değildir. Bilinça ltınızla alakalıdır. Gün içind eısı değişimlerine maruz kalan eşyalar. Beton demir gibi binayı oluşturan yapılar. Yankı vs vs bir çok tık sesine sebep olur. Bazen sessizliğin artması ya da sizin algınız dikkatinizi çekmesine neden oluyordur. Çok düzenli bazı ritmik resler dışındaki diğer tüm tıklar , çıtlar normaldir. Bir enerji ya da varlıksal bir form buna sebep olmaz. Basit ve komik kaçar zaten.
Saygilar...
Sadece ilginc oldugu icin belirtmek istemistim :)
Iyi forumlar...

descop

Kayıtlı Üye
İş
determinizm piskoloji enerjiler evren
buna benzer şeyler her astral denemelerimde yada paranormal sorunlarım hakkında bilgi topladığım sıralarda oluyor sanki engel olmaya çalışıyormuş gibiler yada bana öyle geliyor bilmiyorum

fb_ugur07

Kayıtlı Üye
Genleşmeden dolayı geliyor diye sanıyorum, televizyonu kapattıktan sonra içinden ani sesler geldiğini duymuşsunuzdur bu genleşmeye güzel bir örnek :).

snoopy

Kayıtlı Üye
siz benim eve gelseniz demekki manisalık olursunuz:D ev eski ve tahta olduğu için iç ve dış sıcaklığın uyumsuzluğuyla çatır çutur çatur çutur konuşur sabaha kadar:D

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Bu sesleri bende çok duyuyorum.. normalin üstünde sıfır sitede yaşıyorum komşularla
kapıdan pencereden tvden duvalardaki posterlerden sesler geliyor bunun psikolojik olması imkansız. süreklimi olur. ben özellikle gece 2.buçuk.3 sularında bir takım uğultular duyuyorum artık aldırmıyorum gelen herneyse çok çabalıyor korkmam için tınlamıyorum açıyorum tarkandan bir müzik transa geçiyorum :)

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Bu sesleri bende çok duyuyorum.. normalin üstünde sıfır sitede yaşıyorum komşularla
kapıdan pencereden tvden duvalardaki posterlerden sesler geliyor bunun psikolojik olması imkansız. süreklimi olur. ben özellikle gece 2.buçuk.3 sularında bir takım uğultular duyuyorum artık aldırmıyorum gelen herneyse çok çabalıyor korkmam için tınlamıyorum açıyorum tarkandan bir müzik transa geçiyorum :)

Alemsin :D
"Aciyorum Tarkandan bir muzik,transa geciyorum...Tinlamiyorum..." :)

aşk1

Banlı Kullanıcı
siz benim eve gelseniz demekki manisalık olursunuz:D ev eski ve tahta olduğu için iç ve dış sıcaklığın uyumsuzluğuyla çatır çutur çatur çutur konuşur sabaha kadar:D
bende sabaha kdr kalorifer seslerınden korkardım küçükken sonra cok normal bişi oldu benim için :sifone:

oz2

Kayıtlı Üye
Bana kalırsa ev boş olduğundan ve gece olduğundan sesler sabaha nazaran azaldığından en ufak sesi bile duyma imkanımız yükselir. Eee tabi bu seslere bilinçdışı da olsa anlam yüklediğimizde seslere karşı algımız daha açık olur ve daha garip sesler duyabiliriz. Yani siteyle şunla bunla alakası olduğunu düşünmüyorum. Tabii başka şeylerin belirtisi de olabilir ama öyle bir durumda çıt tık vsvs gibisinden seslerden daha fazlası mevcut olur. :)

özözöz

Kayıtlı Üye
Evdeki eşyalardan geliyor bende ilk dikkatimi çektiklerinde çok korkardım ancak farklı belirtileri görünce eşyaların soğumaya başladığından emin oluyorsunuz :) Benim öyle oldu şahsen :)

lost66

Banlı Kullanıcı
Endişelenme ben gece yatarken ya perde korneşleri yada tvden geliyor. Alıştım ben bi sakıncası yok! Televizyon çalışırken ısınıyo e haliyle soğurken çıt diye ses çıkar sen bide bana sor ses çıkınca sesi dikkate almazsan korkmazsın hemen bişeyler düşün mesela ben nano giyisi yapmayı düşünüyorum. Yani imkansız bişey ama çıt sesiyle alakası olmayan bir düşünce olduğu için çıt sesini unutuyorsun hayale dalıyorsun. :) Yani alakasız şeyler düşün ve inanırmısın ben yorgan altında yatınca sanki arkamda bir ordu varmış cesaretine bürünüyorum. Kafana takarsan zamanla panik atak olur daha sonra büyür gider kafaya takmazsan alışır gidersin.Hatta ben bazen korkuyu bastırmak için bu nasl perde çıt çıt sökesim geliyor. Diye dışımdan yüksek sesle konuşuyorum. Bazen sanki birilerine kızar gibi ne varsa dünyada o kadar korkutacak adam var beni korkutuyorsunuz bile diyorum olmaz ya olmaz deyip yatıyorum :) komik ancak başarılı bir yöntem.

efsane007

Kayıtlı Üye
Bilgisayarın Monitöründen geliyor sanırım o ses uzun süre açık kalıyor kapatıp yatıyoruz soğumaya başlıyor çat çut sesler geliyor :D

R

Riddick

Bu olayı şöyle açıklamak daha mantıklı olur. İnsan yalnız olduğu zaman özellikle akşam saatlerinde; vücudumuz bizim kontrolümüz dışında savunmaya geçer. Bu bir refleks durumudur. Herşeyden önce evde yalnızız, hava kararmış ve sessizdir. Vücut bütün savunma sistemlerini istem dışı açar. Algılamalarımızda inanılmaz bir artış meydana, vücudumuzda adrenalin salgılamaya başlar bu adrenalin denen şey aslında heyecan verici bir salgıdır fakat beyin ve kalbimiz onu korku olarak algılayarak bizi duyarlı ve heran harekete geçicek bir pozisyonda tutar.

RaV3N

Kayıtlı Üye
Bende de oluyor bu tür konular arkadaşlarımızın da dediği gibi algıların açık olması durumuyla ilgili olabilir yada mabetten çıkınca algılarınız tamamen parapsikolojik olaylarla ilgili konulara odaklı olduğundan enerjinizi bu tarz şeylere yoğunlaştırıyor haliyle de orada bulunan bir varlığı kendinize de çekebilirsiniz çevrenize yaydığınız enerjiyle buda bir ihtimaldir.sevgilerle...

animax

Kayıtlı Üye
muhtemelen site içeriği ile fazlaca ilgileniyorsunuz yani cinlerle şeytanlarla ilgili yazıları okurken çokmu kaptırıyorsunuz kendinizi

darksense

Kayıtlı Üye
Bu sitedeki konular insanda farkındalığı arttıran bir çok materyale sahip.
Buraya girdikden sonra sakinleşip sağlam kafa ile düşünmeye başlar insan, bir nevi sizin psikiyatrınızdır bu site.

Özellikle uzun süre Bilgisayar Televizyon vb. eşyalar açık kaldıysa ısıya maruz kaldıkları için plastik bölgelerindeki genleşmeler, bu eşyalar kapatıldığı zaman soğumaya maruz kalacağı için gerilmelerden dolayı ses çıkarabilirler.

Akşam vakti etraf sessiz olacağı için bu seslerin sizlere yüksek bir desibelde yansıması normaldir diye düşünüyorum.

Saygılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...