İçki, Kumar, Zina vb. bıraktırmak için

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 15237

Kendisini haram işlemekten alıkoyamayan,
yada içki, kumar, zina vb. alışkanlıkları olan kimseleri
bu çirkin hatadan kurtarabilmek için, aşağıda gelen
mübarek ayâti kerîme uygun bir saatte yazılır ve
yağmur suyu ile silinir. Sonra bu su ile hamur yoğurularak
ekmek yapılır. Yapılan bu ekmeğin dörtte üçü fakir bir kimseye
dörtte bir kısmı da kötü alışkanlıklarından kurtulmasını istediğimiz
kimseye yedirildiği takdirde kısa zamanda bu alışkanlıklardan
kurtulacağında hiç şüphe yoktur.

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

حُرِّمَتْ عَلَيْكُمُ الْمَيْتَةُ وَالْدَّمُ وَلَحْمُ الْخِنْزِيرِ وَمَا أُهِلَّ لِغَيْرِ اللهِ بِهِ وَالْمُنْخَنِقَةُ وَالْمَوْقُوذَةُ وَالْمُتَرَدِّيَةُ وَالنَّطِيحَةُ وَمَا أَكَلَ السَّبُعُ إِلاَّ مَا ذَكَّيْتُمْ وَمَا ذُبِحَ عَلَى النُّصُبِ وَأَن تَسْتَقْسِمُواْ بِالأَزْلاَمِ ذَلِكُمْ فِسْقٌ الْيَوْمَ يَئِسَ الَّذِينَ كَفَرُواْ مِن دِينِكُمْ فَلاَ تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِ الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتِي وَرَضِيتُ لَكُمُ الإِسْلاَمَ دِينًا فَمَنِ اضْطُرَّ فِي مَخْمَصَةٍ غَيْرَ مُتَجَانِفٍ ِلإِثْمٍ فَإِنَّ اللهَ غَفُورٌ رَّحِيمٌ

Hurrimet aleykumul meytetu ved demu ve lahmul hinziri ve ma uhille li ğayrillahi bihi vel munhanikatu vel mevkuzetu vel muteraddiyetu ven netiyhatu ve ma ekeles sebuu illa ma zekkeytum ve ma zubiha alen nusubi ve en testaksimu bil ezlam zalikum fisk elyevme yeissellezine keferu min dinikum fe la tahşevhum vahşevn elyevme ekmeltu lekum dinekum ve etmentu aleykum ni'meti ve radiytu lekumul islame dina fe menidturra fi mahmesatin ğayra mutecanifil li ismin fe innellahe ğafuru'r-rahiym.

Manâsı:
Leş, kan, domuz eti, Allah'tan başkası adına boğazlanan, boğulmuş, (taş, ağaç vb. ile) vurulup öldürülmüş, yukarıdan yuvarlanıp ölmüş, boynuzlanıp ölmüş (hayvanlar ile) canavarların yediği hayvanlar -ölmeden yetişip kestikleriniz müstesna- dikili taşlar (putlar) üzerine boğazlanmış hayvanlar ve fal oklarıyle kısmet aramanız size haram kılındı. Bunlar yoldan çıkmaktır. Bugün kâfirler, sizin dininizden (onu yok etmekten) ümit kesmişlerdir. Artık onlardan korkmayın, benden korkun. Bugün size dininizi ikmal ettim, üzerinize nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslâm'ı beğendim. Kim, gönülden günaha yönelmiş olmamak üzere açlık halinde dara düşerse (haram etlerden yiyebilir). Çünkü Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir.

Not* Orjinalini okuyunuz.

alıntı

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Kişin atletine limon suyu ile yazılıp kişiye giydirilmeside uygun olur. Fakat kumar ve zinada işe yaramı bilemiyorum. Kumar neyse ama Zina hele çok ayrı bir konu.

Ü

Üye silindi 15237

Denenmesi lazım etkili oluyor mu olmuyor mu bilinmesi lazım aslında.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
deneyerek öğrenmeye görek. evli bir kişin eşiyle değilde başka bir kişi ile yaşadığı münasebeti engelemek için farklı farklı çalışmalar yapmak gerekir.

1.csisi yapan kişi bunu neden yapıyor.
2. eşi dışındaki kişi kişi kim kişi üzerindeki tesiri nedir.
3. kişi sadece cinsellik mi yaşıyor aşkta yaşıyormu.
vs vs vs dahada uzatabilir. biribirinden bağımsız olayları çözmek için tek bir şey yetmez.