Otomatik Yazma

Se-ZeR

Kayıtlı Üye
İnsanlarda otomatik yazma diye bir şey mevcut.
Diğer varlıklarla bağlantıya geçmenin bir yoludur.
Kısaca, yapımını anlatayım, uygun bir zamanda denersiniz:
-İyi bir kalem alın (tükenmez kurşun fark etmez)
- Bir defter, masa ve sessiz bir yer bulun.
- Elinizi serbest bırakıp dilediği gibi hareket etsin.
- Elinize ileteceği bir mesaj olup olmadığını sorun
- Kaleminizi her zaman yazdığını elinizde gevşekçe tutun ve zihninizin süzülüp akan imajlarla birlikte tamamen özgürce dolaşsın.
- Bir kaç dakika sonra bir şey olmadıysa, sözcükler oluşturup onları değiştiren altın harflerden yapılmış bir ışık kolonu hayal edin.
- Yirmiden geriye doğru sayın ve bırakın ışık kollarınızdan aşağıya, parmaklarınıza ve kaleme aksın. Kağıdın üzerinde altın harfleri görün.
- Kalem titremeye ve kendi kendine hareket edene kadar bekleyin. Başlarda sadece karalayıp sonra yavaş yavaş sözcükler yazmaya başlayabilir. Sözcükleri okuyup çözmeye çalışmayın yoksa ardından gelecek olana mantık yoluyla karar verir ve kendiliğindenliği kaybedersiniz.
- Dikkatinizin dağılmaya başladığını hissettiğinizde durun.
- Uygulamayı ilk defa 5 dk. sonra ise 10-15 dakika yaparak her gece aynı saatte uygulayın.
- Her oturumun sonunda kaleminizi bırakın ve sütunun yavaş yavaş kaybolduğunu, kendinizi de karanlık, huzurlu bir yerde görün.
-Yazma için aynı kalem ve defteri saklayın ve onları başka amaçlar için kullanmayın.
- Yazdıklarınızı okuyun. Kağıttakiler sizinle veya başka yaşam ya da kişiye, belki, geçmiş yaşamla yada kişiyle, belki de başka bir durumla ilgili olabilir. Bunu psişik defterinizde saklayın. Bir hikaye ortaya çıkabilir.
- Kafanızın içinde çınlayan sözcüklerle hemen uyumamak için sıradan ve fiziksel bir şey yapın. Herhangi bir biçimsel psişik uygulamada bununla hayatınızın geri kalanı arasına net bir sınır koymak önemlidir.
- Son olarak yazmaya kendinizi fazla kaptırmamayı unutmayın.
Son olarak önemli bir not:
Üzgün ya da kızgın olduğunuzda otomatik yazmadan uzak durunuz çünkü başa çıkması zor olabilecek duygu veya anıları deşebilirsiniz.
Se-zer...
Çalan arkadaşlara bir şey demiyorum lakin, ismimi silene hakkımı helal etmiyorum...

kuyum

Kayıtlı Üye
Bu tam olarak ne işe yarıyor? Yani sonunda psikolojik bir rahatlık mı amaç ne yani???

DreamCatcher

Kayıtlı Üye
İş
Ä°thalat ihracat
Ben bunu 9 senedir yapıyorum. İlk deneyimimde bana öğreten hatta el veren kişi, vefat eden eski eşimdi..
İlk başta sürekli cennette el eleyiz yazıyordu, sonra anlamsız şekiller yukarı çizgiler vs.. Eğer vazgeçmezseniz zamanla açılırsınız. Elinizde, sonrasında hafif bir ağrı oluyor ama hemen geçiyor.

DreamCatcher

Kayıtlı Üye
İş
Ä°thalat ihracat
Enerjinizi temiz odaklarsanız ve tabi zihninizi de tamamen boşaltabilirseniz, zamanla karşımızdaki herhangi bir kişinin aklından geçirdiği soruların, cevabına aracı olabilirsiniz...Aksi takdirde, kendi zihninizdekiler kağıda dökülebiliyor..

duriod

Kayıtlı Üye
Otomatik yazının kehanetle ve trans medyumluğu ile ilgili olduğunu biliyorum. Aracı kişi kontak kurduğu kanaldan ya da varlıktan, trans sırasında bigileri kağıda döker. Güzel bir paylaşım olmuş sayın Se-Zer

AkeLdan

Kayıtlı Üye
Bunu bilinçsizce yapıyordum ilk yaptığımda. Bir gün sıkıntıyla oturmuş masanın basına, bir şeyler karalamaya karar vermiştim. Düşünürken ne yazacağımı, kalem hareketlenmeye başladı ve bazı şekiller (kanata benzer) ve Arapça cümleler yazılmaya başladı ama Arapça bilmediğimden ne olduğunu öğrenemedim ve daha doğrusu öğrenmek de istemedim. Hala ne zaman elime kalem alıp, hiç bir şey yapmadan hafif gevşek şekilde tutsam, kalem kendi kendine hareket edip yazı yazmaya başlar. :)Bunun medyum özelliği olduğunu okumuştum. Ne kadar doğrudur bilemiyorum.:)

Ori

Kayıtlı Üye
Gerçekten çok ilginç birgün boş vaktimde deneyeceğim çok merak ettim hem zararıda yok. :) Paylaşım için teşekkürler.

schutze07

Kayıtlı Üye
Bu bana bilinçsizce o kadar çok olurdu ki ne yazdım diye baktığımda ya Arapça olurdu ya da anlamsız kelimeler, yabancı bir dil ya da şekiller, sayılar. Hiç birinin de anlamını çözemedim, çözmeye de çalışmamıştım. Karaladım kendiliğinden ve bitti gibi düşünüp atardım ama çizdiğim resmi hatırlıyorum da attığıma gerçekten pişmanım. Bu yazıyı daha önceki yıllarda okumuş olsaydım keşke. Teşekkürler paylaşım için.

AJA

Elit Üye
Se-Zer siz denediniz mi bunu ve bunun tam oIarak açıklaması nedir? Kaleme hareketi veren gücü ya da enerjiyi de açıklarmısınız? Teşekkür ederim.