Destek Taşı (Ametist)

Se-ZeR

Kayıtlı Üye
İlk Kullandığım Taştır Benim Ametist Ve Gerçekten Çok Güçlü Bir taş.
Asıl Özelliği Şifa Olmasına Rağmen Odaklanma Ve Performansı Bayağı Artırmakta.
Yapmanız Gereken İse Çok Basit.
Taşı Önce Şarj Ediyoruz (Bkz:sabit Konularda Şarj Edilişi mevcut)
Ders çalışırken Elimizde Tutuyoruz.
Zaten taşın Size Destek verdiğini hemen Hissediyorsunuz.
Hatta Bazen İnanılması Güç Ama Taş ısınmakta.
Şahsen ben Çok yararını Gördüm.
Zaten Deneyip Test Ederek Bu Bilgileri Size Sunuyorum.
Taşımı Okula Yanımda Götürdüm Ve Sınava Taşımla Girdim.
Bayağı Heyecanlıydım, Taşa Dokunduğum Anda Bir Rahatlama Yaşadım.
Sizede Ametisti Tavsiye Ederim.
Zor DUrumda Olduğunuzda, kafanız Dolu Olduğunda, Taşınızı Elinizde Tutup 15-20 Dk Uzanın, ne Kadar Faydalı Olduğuna İnanamayacaksınız...
Sormak İstediğiniz, Merak Ettiğiniz Birşeyler Olduysa, Konu Altından Sorabilirsiniz...
Se-ZeR

Ori

Kayıtlı Üye
Fiyatı ne kadardır bu taşın sizce?

PESS

Kayıtlı Üye
İş
Dans EÄŸitmeni , Grafiker
Küçük bir parça olarak alcaksan kolye ucu gibi olanlar yaklaşık 4-5 lira. Ama iki yumruk büyüklüğünde bir parça alacaksan, büyüklüğüne göre 35-40 lira civarında :)

matahari

Kayıtlı Üye
İş
halkla iliÅŸkiler
Bu başlık altında sormam pek doğru olmasada ONİKS taşının yararlarnı bilen varmı öğrenmek istiyorum

alev34

Kayıtlı Üye
şarj etmek derkn nasıl yani bilgi verirmisinz biraz

PESS

Kayıtlı Üye
İş
Bu başlık altında sormam pek doğru olmasada ONİKS taşının yararlarnı bilen varmı öğrenmek istiyorum

Oniks taşı

Fiziksel özellikleri
Cinsel dürtüleri azaltır. Konsantrasyonu sağlar.

Metafiziksel,Psikolojik Özellikleri

-Kadın-erkek kutuplaşmasını dengeler ve ilişkileri kuvvetlendirir. Duyulan kaygılara karşı etkilidir.
-Gelecek kaygısını yokeder. -Kontrol ve denge unsurudur. Kişinin bağımlılıklarından kurtulmasına yardım eder.

-Nazara karşı etkilidir.
-Kişiyi, ihtiyaç duyduğu her konuda enerjisiyle destekler

Bağlı Olduğu Grup : KRİSTAL KUVARS – KALSEDON - Agat (Akik)
Diğer Adları :BALGAM TAŞI, MÜHRESENK, HACIBEKTAŞ TAŞI
Kimyasal Formülü: SiO2 + Fe, Mn
Rengi DÜZGÜN BANTLARI SİYAH, KAHVERENGİ, GRİ, BEYAZ, YEŞİL
Karıştırılabileceği Taşlar: AKİK, JASPER
Özdeşleştiği Ay: ŞUBAT, ARALIK
Özdeşleştiği Burç :ASLAN, YAY, KOVA
Özdeşleştiği Çakra: KÖK çakrası
Özdeşleştiği Unsur : HAVA

sanırım yeterli senin için :) şuanda Doğal Taşların Gizemli Dünyası adlı bir kitap hazırlıkyorum 4-5 gün içinde biter.Kitapta ; bütün taşların isimleri,özellikleri (yukarıdaki gibi),açıklaması,taşların kutsaması,taşlarla meditasyon,taşların burçlar ile olan ilişkisi,bulunduğunuz durum için hangi taşın iyi geleceği... gibi içerikli kitap.onda taşlar adına arayabileceğiniz herşey olacak :)

PESS

Kayıtlı Üye
İş
taşı ilk aldığınızda direk kullanamazsınız.Çünkü o taş bir sürü elden bir sürü ortamdan geçer yani o ortamdaki negatif enerjiyi kendine yükler.Taşı negatif enerjilerden arındırıp pozitif enerji yüklemek için bir işlem yapılır o işleme şart etmek denir

matahari

Kayıtlı Üye
İş
halkla iliÅŸkiler
Teşekkürler sayın pess verdiğiniz aydınlatıcı bilgilerden dolayı.

Se-ZeR

Kayıtlı Üye

Ben 2,5 Tl ye Aldım Avuç İçi Büyüklüğünde Olanını.
En Fazla Da 5 tlye Gördüm.

küçük bir parça olarak alcaksan kolye ucu gibi olanlar yaklaşık 4-5 lira ama iki yumruk büyüklüğünde bir parça alıcaksan büyüklüğüne göre 35-40 lira civarında :)

Sayın pess:
Sanırım Görmediniz ya da Unuttunuz, Konu Bana Ait.
Yalnız Bilgi İnsanı İpe Götürür.
Müsade Ederseniz Soruları ben Cevaplıyayım.
Çok Bilgili isenizde Paylaşınız Biz De Faydalanalım...

Her Taşın şarj Edilme Yolu Farklıdır.
Mesela Ametist Bir Süre Güneşte Bekletilir.
Ay Taşı, Dolunay ile Beslenir.
Jasper Toprağa Gömülür.
Burdan Bakabilirsiniz:
Doğal Taşları Arındırma Yöntemleri

aida monroe

Kayıtlı Üye
ametist gerçekten mucize bir taş.bendeki en bariz etkisi sakinlik oldu.bir kaç hafta yanımda taşımadım sonra tekrar elime aldığımda hissedilir derecede pozitif,oluruna bırakmış bir ruh hali içinde olduğumu farkettim.
etkisine inanın ve yanınızda mutlaka bulundurun.

genc_0761

Kayıtlı Üye
ben yengeç burcuyum ve kuvars taşı duru gözümü iyi yönde etkiliyor. peki kuvars taşının pembe olması bunu değiştirir mi? bildiğim kadarıyla pembe kuvarsın başka etkisi de vardı?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Pembe Kuvars antik çağlardan bu yana aşkın sembolü olarak kabul edilmiştir. Yunan mitolojisindeki bir efsane şöyledir: Pembe Kuvars, bu taş sayesinde gerçek ve içten aşkın gücünü öğrenebilmek amacı ile aşk tanrısı Eros tarafından insanlara sunulmuştur. Yüzyıllardır verimlilik taşı olarak kabul edilir. Özellikle kadın hastalıkları ve kalp hastalıklarına iyi geldiği düşünülür. Zararlı ışınları vücuttan uzak tutar, tenis topu büyüklüğünde işlenmemiş ve verniklenmemiş ham bir taşı bilgisayar yanına koyarsanız baş ağrıları ve göz yanmalarını engeller. Kalp ve kan dolaşımı üzerinde olumlu etkileri vardır. Lösemi ve anemi gibi kan hastalıklarından korunmak için taşın tene temas etmesi gerekmektedir. Haftada bir akan su altında yıkanarak temizlenmelidir. Bunun yanısıra ametist taşları içinde bir gece bekleterek yeniden pozitif yüklemesi yapılabilir.

Burçları: Boğa (kendine saygı ve içtenliği teşvik eder), Yay(dayanıklılığa yardımcı olur)

Durugörü için aytaşı daha etkilidir.

Yengeç burcunun taşı: Akik, Amazonit, Amber, Aytaşı, Firuze, İnci, Jasper, Kaplan gözü, Kuvars, Zümrüt.
Burcun rengi ise; Gül pembesidir.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Ben bu taşın oldukça büyük bir kolyesini ve yine aynı kalınlıkta bilekliğini 5 tl'ye aldım.
Ama böyle yararları olduğunu bilmiyordum uzun süredir bende ama ağır olduğu için taşıyamıyordum. Sınavlara giricem ve nedense artık ezber yapamıyorum nasıl kullansam işe yarar bu taş ?

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Ben bu taşın oldukça büyük bir kolyesini ve yine aynı kalınlıkta bilekliğini 5 tl'ye aldım.
Ama böyle yararları olduğunu bilmiyordum uzun süredir bende ama ağır olduğu için taşıyamıyordum. Sınavlara giricem ve nedense artık ezber yapamıyorum nasıl kullansam işe yarar bu taş ?

Ametisten bahsediyorum bu arada. :)

Oscarex

Kayıtlı Üye
peki bu taşları nerden edinebiliriz? ben daha yeniyimde=)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Ametisten bahsediyorum bu arada. :)

Cebinizde taşısanız bile fayda sağlar, yeter ki arada dokunun. büyükse masanızın üstüne de koyabilirsiniz.

Sayın Oscarex, bir çok yerde yazdık. Artık pazarlarda bile yarı değerli taşlar satılıyor. Alış veriş merkezlerinde, merkezi yerlerde taş satan dükkanlarda, hediyelik eşya fuarlarında bulabilirsiniz.

Perina

Banlı Kullanıcı
Bu taşdan fiyatı uygunken almıştım yılar önce..Büyükçe bir parça..Evde büfede duruyor:)Yanımda taşımadım ama durduğu yerden de fayda edeceğine inanıyorum..Ama şarj etmedim,unuttum bunu:(Sanırım bir gece pamuklu bir beze sarıp toprakta bekleteceğim.Böyleydi sanırım..

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Bu taşdan fiyatı uygunken almıştım yılar önce..Büyükçe bir parça..Evde büfede duruyor:)Yanımda taşımadım ama durduğu yerden de fayda edeceğine inanıyorum..Ama şarj etmedim,unuttum bunu:(Sanırım bir gece pamuklu bir beze sarıp toprakta bekleteceğim.Böyleydi sanırım..

Tam anlamadım bir gece pamuklu bir beze sarıp topraktamı bekletmemiz gerekiyor ?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Arkadaşlar bende bir taş var ve yanlış bilmiyorsam lapis ve turkuaz taşını birleştirmişler kolye ucu gibi acaba bu ikisinin aynı yerde kullanılmasının bi nedeni olabilirmi ?