Ehil kişiye soru...

GuvenceR

Banlı Kullanıcı
Öncelikle herkese hayırlı günler iyi forumlar dilerim. Uzun süredir farkındalık uygulamaları ve nefes teknikleri üzerinde durmaktayım. Otomatik pilottan çıkmak üzere yoğun çaba harcıyorum. Buna bağlı olarak araştırma, öğrenme konusunda aşırı derece istek hasıl oldu. Çalışmalar devam ettikçe bünyemdeki değişiklikleri gözlemliyorum. Çakra bölgelerindeki enerji akışını net şekilde hissediyorum. Özellikle 3-6 ve 7. çakraların sürekli aktif olduğunu net şekilde hissediyorum. Onları hissedemediğim tek zaman uyku zamanı... Tabi araştırdıkça korunulması gerektiği, korunulmadığı takdirde bu enerji akışının bedensiz varlıkların dikkatini çekeceğini gördüm. Ki üzerimde sürekli takip edildiğim ve izlendiğim fikri var. Hava akımının olmadığı yerlerde yüzümde sürekli bir nefes gibi hava akımı deneyimliyorum. Beni Rabbim ziyadesiyle korur dedim girdim havas bölümüne. Bir sayfada zecr kasemine rastladım. Korumasıyla ve uzaklaştırmasıyla ilgili methiyeler falan... Çektim euzu besmele başladım okumaya. Sesli şekilde birkez okudum...Okumam bittiği gibi taç çakramda ve kulaklarımda aşırı çınlama ile beraber şiddetli yanma oldu. Niye böyle oldu diye araştırırken baktım ki okuduğum, koruma-kalkan diye paylaşılan ifrit davetiymiş... İçimi inanılmaz bir sıkıntı kapladı. Bununla beraber endişemden dolayımı bilmiyorum, rüyamda insan içine girmiş cinlerle uğraştım durdum. Onlar geldikçe kaçmıyor, aksine üzerlerine gidip İhlas, Fatiha ve Ayetel Kursi okuyup mücadele ediyorum falan. Ehil kişiye sorum şu...Tehlike arz eden bir durumum var mı? Varsa ne yapmalıyım? Bütün bunlara nasıl bir anlam verir? Teşekkür ederim.

origanum

Yönetici
Biz size her zaman demiyor muyuz iyice bir şeyi öğrenmeden uygulama yapmaya kalkmayın diye. Hele ki havass, icazet almadan yapılacak şey değildir bu. Herkesin yapacağı bir şey değildir. Sitedeki bilgiler uygulayın diye değil, merakınızı giderin diye bilgi amaçlı verilmektedir. Uygulamayı sadece profesyoneller yapabilir. Çömezlerin yapacağı şey olsa etraf sürekli uygulama yapıp etrafı karıştıran insanlardan geçilmezdi. Kasemler kişiye özeldir başkası için yapılırsa çalışmayacağı gibi musallat da getirebilir. Kasem davetlerinde uygulayıcı kendisini korumak için gene kendine özgü koruma işlemi de yapar, başkası için okunması bir koruma sağlamaz. Her iş ve her kişi için tekrar düzenlenmelidir bunu da eğitimini almayan kişi bilemez ve yapamaz tabi. Siz bir başkasının işi için yapılmış bir işlemin gene o kişi için koruma kısmından birşeyler okumuşsunuz kendinizi normal birşeylerden korumak amacını düşünüp de. Büyük cesaret isteyen bir iş yapmışsınız. Cahil cesareti dedikleri. Direk davetin kendisini de okuyabilirdiniz ve tesadüfen davete uyan gelebilirdi ya da yanlış okuduğunuzu anlayan ve ortamda fırsat kollayan kötü niyetli varlıklar bekledikleri fırsatı bulup size kötülük edebilirlerdi. Oysa ne güzel nefes teknikleri uygulayarak çalışmalar yapıyormuşsunuz ve oldukça da ilerlemişsiniz. Belirttiğiniz çakralar üzerinde kendinizi geliştirerek titreşim seviyenizi arttırmışsınız ve bu seviyenin getirdiği hava akımını yanlış anlayıp korkmuşsunuz. Hem gelişime kendinizi kapamış hem de yanlış işlere kalkışmışsınız. İçinizi kaplayan sıkıntı psikolojik bir durum en azından. Yanlış bilgiden dolayı yanlış bir işe kalkıştığınızı anlayıp bilinçaltınızı zorlamışsınız ve kabus görmüşsünüz. Şimdilik bir tehlike yok ama bir daha bilmediğiniz işlere kalkışmayın. Her zaman bu kadar şanslı olamayabilirsiniz. Enerji çalışmalarına devam edebilirsiniz ve bunlar için de koruma yapmaya gerek yok. O yanlış bilgiyi nereden edindiğinizi bilmiyorum ama herkese itibar etmeyin.

GuvenceR

Banlı Kullanıcı
Haklısınız. O titreşimi aldıktan sonra aklıma dank eden ilk şey "mürşidi olmayanın mürşidi şeytandır" oldu zaten. Vaktinizi ziyan etmeyi istemiyorum ama burada altını çizerek belirtmek istediğim husus kasem diye verilenin aslında ifrit davetnamesi olduğu.Bende cahil cüheyla soluksuz okudum.Sağolsun az önce Mahmud Efendi (k.s) ve Cübbeli Ahmet rüyamda idi :) Üzerinede sizin cevabınızı almak kızgın sulardan serin sulara atlamak gibi geldi :) Aksi yönde bir gelişme olması dahilinde sizi tekrar rahatsız ederim... İnsanın içindeki bilgi açlığını gidermek üzere araştırması elbette güzel ama her bilginin güzel, yapıcı ve yararlı olmadığıda gerçek. Okuyan arkadaşlara misal olur umarum. Arı kovanına çomak sokacaksınız eğer , önce arıcılık kursuna gidin, sonra koruyucu elbisesinden edinin , çomak işi en sona kalsın. Saygılarımla...