Dil bağlama duası

by_bug

Kayıtlı Üye
bu konuyu arattım ve bulamadım ve bende eklemek istedim...

Dil baglama duası

20 – 25 cm uzunluğunda koyu mavi ipek ip alınır kıbleye karşı oturup ip önüne konur 3 kere
estağfirullahel azıymellezi la ilahe illa hüve ve etübü ileyhi tevbete abden nasühan dedikten sonra 11 kere selatü selam getirilir euzu besmele ceker yasini şerif okumaya başlanır aşağıdaki duayı her mübinde okur ipe düğüm atarsın toplam 7 mübin 7 düğüm
bitincede ipin üzerine fatiha şerife okunur üflenir sonrada muşambaya sarılıp üzerinde taşınır tüm dedikodular kesilir
dua budur=
eüzü birabbinnasi min şerrinnasi eüzü birabbilfelakı min şerri lisanil halkı eüzü bike ya mütealü minel kıyli vel kaali bi hürmeti süreti yasin ya mübiynü akadtü elsinetel adai anni kema akadtü hazihil ukdete bi kudretike ya rabbel alemiyne denilir ve dua biter

bu konuyu arattım ve bulamadım ve bende eklemek istedim...

YasinLY

Kayıtlı Üye
Paylaşım için teşekkürler. Ayrıca çoğu kaynakta bulunan bir yöntem daha vardır imzam da ki Kur'an'dan 18. Ayet, dilini bağlanması istenen kişiye sürekli okunur ayrıca dilinin bağlandığını kabullenmek ve düşünmek Allah'ın izniyle kolaylık verir.

MANAVGATLI07

Kayıtlı Üye
Ekmeğin kuşlara yedirilerek yapılan bir dil bağlama duası vardı bılen varmı acaba?tşk

MANAVGATLI07

Kayıtlı Üye
41 buğday tanesi alinir her birinin üzerine elemtere suresi okunur niyet edilip abdestli olarak yapilacak tavuklara yedirilir .dill bağlanmiş olur