Kantaşı ve Titanyum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Arkadaşlar Konunun yeri doğru değilse özür diler ve taşınmasını rica ederim.

Bana Ankara'da Titanyum yüzük yapacak bir yer gerekiyor tasarım bana ayit olacak .

Ayrıca Kan taşını nereden bulabilirim.

ikisininde sahte olmaması lazım çok önemli bu benim için.
Şimdiden teşekkürler...

selviler

Banlı Kullanıcı
Kan Taşı ne için kullanılıyor bilgi verirsen seviniriz

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ayrıca bazı Efsanelerde zümrütün zıttıdır.
Bu cevabımıda bilmece olarak kabul et ...

Se-ZeR

Kayıtlı Üye
Kan Taşı ne için kullanılıyor bilgi verirsen seviniriz

Kan Taşı… Zaman zaman helyotrop olarak da anılan kantaşı, üzerinde kırmızı yeşil olan mat, koyu yeşil kadıköy taşıdır. Üç köşeli kristal yapısıyla kuvars ailesinin üyelerindendir.

Kan Taşı Psikolojik Etkileri:

Kan taşı, hiç bitmeyecek gibi görünen sorunların ortasında ümitsizliğe kapıldığınızda size dayanma gücü verir.

Mücadele fırsatlarını farketmenize, zayıflık ya da cesaretsizlik duygularını gidermenize yardım eder.

Bu taşı kendinizle ilgili kuşkularınızı yok etmek için kullanabilirsiniz.

Zihninizi karmaşık düşüncelerden ayırarak meditasyon için zemin ayarlar

Kan Taşı Temel Ses Tonu:

Do#

Kan Taşının İlişkide Olduğu Çakra:

Kök karın, güneş sinirağı

Kan Taşı Amacı:

Arındırma

Kan Taşı Unsuru:

Toprak ve ateş

Kan Taşı Sertlik Derecesi:

7

bu kadar bilgi yeterli mi? :)

anubiss

Kayıtlı Üye
biri arkadaşın ilk sorusunu cevaplayabilirse ben de sevinirim nerden edinilebilir??

logii

Kayıtlı Üye
Doğal/şifalı taş satan yerlere bakmanı öneririrm orada bulunuyor genellikle veya aktarlarda bazen satıyorlar.

PESS

Kayıtlı Üye
İş
Dans EÄŸitmeni , Grafiker
-Taşın sahteliğini anlaman için 3-4 tane kan taşını al yanyana koy tek tek incele içindeki şekiller eğer diğerleri ile aynı ise o döküm taştır yani sahtedir.
-Taşı altı boş bir cama 20cm yükseklikten bırak ve çıkan sese dikkat et eğer taştan ince tiz bir ses geliyorsa taş gerçektir yani taşın düştüğünde titreşimide bak eğer 1-2 kere sekiyorsa yani titreşiyorsa sahtedir.Ses ince bıraktığında titreşimi fazla geliyorsa yani fazla sekiyorsa gerçektir.
-Taşı iki dişinin arasına al (elinle tut tabikide) ve dişlerini sağa sola doğru hareket ettir dişinin arasında eğer dişin etkilenmiyorsa plastiktir dişinin arasında sürttüğünde taş olduğunu farkedersin zaten.Sürttükten sonra dişinin deydiği noktaya bak eğer üzerinde çizik olmuşmazsa gerçektir ama üzerinde sıyrık olursa plastik dökümdür.

Taş alırken bunlara dikkat ederseniz taşın sahteliğini az çok anlarsınız.

Marrok

Kayıtlı Üye
ya ekstra yeni bi konu açmak istemedim bilgisi olan arkadaşalr yardım edebilr mi ?bana doğal ortamında yeşim taşı lazım nerden çıkar nerden bulurum başka kimse değmemeli benim çıkarmam gerek ???

PESS

Kayıtlı Üye
İş
Dans EÄŸitmeni , Grafiker
ya ekstra yeni bi konu açmak istemedim bilgisi olan arkadaşalr yardım edebilr mi ?bana doğal ortamında yeşim taşı lazım nerden çıkar nerden bulurum başka kimse değmemeli benim çıkarmam gerek ???
Doğal ortamında bulup çıkartman çok zor :) taş madenleri oluyor oradan çıkıyor Türkiye'de varmı bilmiyorum ama arama motoruna Türkiye doğal taş madenleri yaz çıkar belki hatta şansına denk gelir kendi bulunduğun şehirde vardır veya yakın illerde ama genelde yurtdışından geliyor doğal taşlar.

Marrok

Kayıtlı Üye
Doğal ortamında bulup çıkartman çok zor :) taş madenleri oluyor oradan çıkıyor Türkiye'de varmı bilmiyorum ama arama motoruna Türkiye doğal taş madenleri yaz çıkar belki hatta şansına denk gelir kendi bulunduğun şehirde vardır veya yakın illerde ama genelde yurtdışından geliyor doğal taşlar.

teşekkür ederim özellikle türk olmayan birinin taşa deymemiş olması lazım ama zor galiba :)

Marrok

Kayıtlı Üye
Cevaplar için teşekkürler

Türklükle ne alakaı var onu anlayamadım taşı nerede kullanacaksınız?

Yeşim taşı çok eski zamanlarda biz asyadayken türklere armağan edilmiş bi taştır hava muhalefetlerini kontrol edebilmeye veya ileştirmede kullanılırdı savaşlarda atların yelelerinin altına konan bi tılsımdı da, at serinler asla terlemezdi ve yorulmak bilmezdi yeşim taşıyla rüzgara yagmura hükmedilebilir ancak bu taşa türklerin dışında kimsenin veya hiç bi kadının el sürmemiş olması gerekir..

gümüş

Kayıtlı Üye
Yeşim taşı çok eski zamanlarda biz asyadayken türklere armağan edilmiş bi taştır hava muhalefetlerini kontrol edebilmeye veya ileştirmede kullanılırdı savaşlarda atların yelelerinin altına konan bi tılsımdı da, at serinler asla terlemezdi ve yorulmak bilmezdi yeşim taşıyla rüzgara yagmura hükmedilebilir ancak bu taşa türklerin dışında kimsenin veya hiç bi kadının el sürmemiş olması gerekir..

Kadının el sürmemesi neden önemli biliyor musunuz acaba ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Marrok dostum sen Yada taşından bahsediyorsun.Bunların peşine düşenleri görmek sevindirici ancak çoğu kaynakta Yada taşının hayvanlarının kursağında karnında var diyor.Ben bunun yeşim taşı olduğunu sanmıyorum.
Ayrıca Yada Ritüelini yapmak tehlikelidirki bilen kaldımı bilmiyorum ritüeli.
Eski Türkler zor durumda kaldıkça yaparlarmış bunu çünkü bunu uygulayanın en sevdiklerinden birisi ölürmüş.

salemesed

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Biraz geç bi cevap olucak sanırım belki de taşı bulmuşsundur ama ben yine de söyleyim.Kan taşını ve bunun gibi doğal taşları kızılay,karanfil sokakta dünya bazaarda bulabilirsin.Hem özel siparis de alıyorlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...