Chillout lütfen ilgilenir misin?

sednapri

Kayıtlı Üye
Chillout sitede dolaşırken bir yorumun dikkatimi çekti --
İnsanların perdeleri gece daha kolay ve daha iyi açılır. Hem hipofiz bezinin karanlıkta salgıladıkları hem de beyindeki değişimler bunu sağlar. Özellikle gece 03.00 de bu durum en etkin hale gelir. Sanırım bütün bunlara açıklama olmuştur.-- ve birşey sormak istiyorum.bir dönem hipofiz adenomu tedavisi gördüm hipofiz bezimde olan bi tümör yüzünden prolaktin hormonumda dengesizlikler vardı ve ilaç tedavisine başlandı ancak o dönem cok huzursuzdum tek başıma yaşıyordum gece yatağıma yattığımda yatağım deli gibi sallanmaya başlıyordu salonda yatar olmuştum ve sürekli kabuslarım beni boğan kollar hissediyordum uykumda dualarla uyanıyordum önümde arkamda sürekli beni takip eden birileri olduğu hissine kapılıyordum evi didik didik arar olmuştum birileri bişeylerin olduguna emindim bi anda karanlık bişeyler geçiyordu ve buna benzer olaylar ışıkların kendi kendine yanıp sönmesi vs. şimdilerde ise bu tarz şeyler yaşamıyorum acaba o dönem benim rahatsızlığımdan kaynaklanan bi durum muydu yani bunun hipofiz ile tam olarak bağlantısı nedir çünkü bu hastalık hala bende var ancak nüksetmesi durumunda tekrar tedavi gerekecek ve aynı şeyleri tekrar yaşıyabilirim anlamına geliyor bu.

Ori

Kayıtlı Üye
Chillout'un görevi elinden alındığından beri fazla sitede görmüyorum ama giriyordur yine geldiğinde cevaplayacaktır. :) Bence siteyle çok ilgileniyordu görevinin elinden alınmasına çok üzüldüm.

sednapri

Kayıtlı Üye
hımm. o zaman konu hakkında bilgisi olan bi arkadaşdan da yardım alabilirim :) onun hipofiz ile ilgili yorumu dikkatimi çektiği için direk ona yöneltmiştim konuyu :)

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Chillout'un görevi elinden alındığından beri fazla sitede görmüyorum ama giriyordur yine geldiğinde cevaplayacaktır. :) Bence siteyle çok ilgileniyordu görevinin elinden alınmasına çok üzüldüm.

Bende çok üzüldüm
Çok iyi biriydi hem samimi hem ciddi hem bilgili hem şakacı
Mekanı durağı cennet olsun amin :Angel_anim:

Ori

Kayıtlı Üye
Chillout bırakmaz bizi ya :):) Yönetimden Chillout' a tekrar görev verilmesi için mesaj toplayalım :D

mally

Kayıtlı Üye
Bende çok üzüldüm
Çok iyi biriydi hem samimi hem ciddi hem bilgili hem şakacı
Mekanı durağı cennet olsun amin :Angel_anim:

Ne yaptınız Sayın hfyc? Bence abartmayın.

Chillout bırakmaz bizi ya :):) Yönetimden Chillout' a tekrar görev verilmesi için mesaj toplayalım :D

Sayın Ori24, Chillout'u bu sitede sevmeyen bir üye ben bilmiyorum ki benim de çok sevdiğim ve üstat olarak gördüğüm birisidir. Onun hakkındaki güzel sözlerinize misliyle katılıyorum. Yalnız bu olay fazla uzuyor bir şekilde. Sevgili Chillout'un burada olmamasına sevinmiyoruz ama şu an ki vaziyet Chillout'un kendi isteğiyle görevi bırakmış olmasıdır. Kimsenin özgür iradesine müdahale söz konusu değildir Gizlimabet'te ve olamaz da.

Uzatmak istemiyorum ama Chillout'un yazılarını takip etseydiniz, Yule, Yeşil Çingene ve Urumhamatahayil'e başvurarak msn adresinin alınmasına izin verdiğini bilirdiniz. Sevgiler.

• Beğendim
Tepkiler: Ori

daniel

Kayıtlı Üye
hımm. o zaman konu hakkında bilgisi olan bi arkadaşdan da yardım alabilirim :) onun hipofiz ile ilgili yorumu dikkatimi çektiği için direk ona yöneltmiştim konuyu :)

Ben cevabinizin tipcasini verebilirim, ancak ruhsal kisminin olabilirligini , diger bilgili arkadaslar yanitlarsa daha iyi olur.

Dogrusu soyle olacakti sanirim eksik yazmissiniz.
Size prolaktinoma tanisi kondu. Ve adenom tedavisi gordunuz.

Evet tedavi gorurken bahsettiginiz seylerin olmasi dogaldir. Cunku prolaktin salginiz duzensizdir ve davranis bicimlerinize bir sekilde etki eder. Cok nadir de olsa, gecici gorme kaybi da yasatir. Tedavi de zaten bu amacli verilmistir.

Bir daha olmasi durumunda (ki ben olacagini sanmiyorum) nispeten daha az siddetli etkilerle atlatirsiniz. Su an iyi olmanizin sebebi, adenomun kuculmus olmasi ve salginizin normale donmus olmasidir.

Yalniz tiroidinizi(guatr) duzenli araliklarla olcturmeyi unutmayin. Tiroid'in gereginden az calismasi prolaktin dengesini etkiler. Ve bahsettiginiz turden rahatsizliklar basgosterir.

Sayin Chillout'un bahsettigi, normal saglikli kisilerde olan hipofiz salinimidir kanimca.. Cunku bazi hormonlar gece salinir ozellikle buyume hormonlari.. Bazilari ise gece-gunduz salinim yapar. Orn; bobrekustu bezleri/Adrenalin..

berksu07

Kayıtlı Üye
Chillout sitede dolaşırken bir yorumun dikkatimi çekti --
İnsanların perdeleri gece daha kolay ve daha iyi açılır. Hem hipofiz bezinin karanlıkta salgıladıkları hem de beyindeki değişimler bunu sağlar. Özellikle gece 03.00 de bu durum en etkin hale gelir. Sanırım bütün bunlara açıklama olmuştur.-- ve birşey sormak istiyorum.bir dönem hipofiz adenomu tedavisi gördüm hipofiz bezimde olan bi tümör yüzünden prolaktin hormonumda dengesizlikler vardı ve ilaç tedavisine başlandı ancak o dönem cok huzursuzdum tek başıma yaşıyordum gece yatağıma yattığımda yatağım deli gibi sallanmaya başlıyordu salonda yatar olmuştum ve sürekli kabuslarım beni boğan kollar hissediyordum uykumda dualarla uyanıyordum önümde arkamda sürekli beni takip eden birileri olduğu hissine kapılıyordum evi didik didik arar olmuştum birileri bişeylerin olduguna emindim bi anda karanlık bişeyler geçiyordu ve buna benzer olaylar ışıkların kendi kendine yanıp sönmesi vs. şimdilerde ise bu tarz şeyler yaşamıyorum acaba o dönem benim rahatsızlığımdan kaynaklanan bi durum muydu yani bunun hipofiz ile tam olarak bağlantısı nedir çünkü bu hastalık hala bende var ancak nüksetmesi durumunda tekrar tedavi gerekecek ve aynı şeyleri tekrar yaşıyabilirim anlamına geliyor bu.

Sayın sednapri, öncelikle geçmiş olsun. Bahsettiğiniz adenom bende de mevcut ve bunun için 8 yıldır tedaviye devam ediyorum. Boyutlarını küçültmeyi başardık çok şükür. Ancak buna bağlı olarak yatağın sallanması vs. olayları yaşamadım. Bu sanırım başka birşey. Fakat yıllar önce uyku uyanıklık arası ya da uykuda bahsettiğiniz şeyler birkaç yıl sürdü, akşamları uyku vaktinin gelmesinden korkar olmuştum, en sonunda birisi bana yatarken tenime değecek şekilde üzerimde mutlaka çengelli iğne bulundurmamı söylemişti. ben faydasını gördüm, ondan sonrada çok şükür hiç öyle şeyler yaşamadım.