Psişik Güç - Yetenek Sizsinizz - Aref Ghafouri

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
İlizyon ve basit numaralar...(Farkettiyseniz kaşık bükme numarası haricindeki numaraları o kadar da tatmin edici değildi.Önceden yazdığı sayı ile seyirciler arasından seçilen gönüllülerin söyledikleri 4 haneli sayıların toplamı onun zarfın içinde önceden yazmış olduğu sayıyla eşit oldu ve bu jürileri çok şaşırttı ama beni şaşırtmadı çünki biz o seyircilerin yazmış olduğu numaraları ne gördük nede topladık biraz dikkatli bakarsanız bu adamın ne halt olduğunu anlarsınız...

Se-ZeR

Kayıtlı Üye
Evet bu adamı izledim.
Kaşık bükme yöntemi bence çok da zor da değildi.
Sonuçta ortalama 500 kişi var orda, herkes heyecanla o kaşığa odaklansa, o kaşığın yanabilmesi içten bile değildi.
2. Yaptığı ünlü resmi, onun psişik güçlerini geliştirdiğini, psikometri yeteneğibi geliştirdiğine işarettir.

Bu arkadaş, 1-2 yıldır yeteneklerine gündelik çalışmış bir kişi...

Expectation

Kayıtlı Üye
Fragmanı bir de yayındaki sayı numarasını izlemenizi tavsiye ederim kesmişler.

Ori

Kayıtlı Üye
Her ne olursa olsun bu adamın bir takım yetenekleri var ve kullanıyor bu kadar.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu ilizyon arkadaşlar . Bende büküyorum kaşığı çok basit bir numara. Diğer geleceği gördüm numaraları ise klasik ilizyonda yıllardır mevcut olan şeyler. Fenomen vardı bilmem hatırlarmısınız orda bunların 10 kat daha iyisini yapıyorlardı. (çocuğu kötülemeyim buda başarı idi. ama psişik güç yok işin içinde)

Ambriel

Kayıtlı Üye
İş
112-Alarm, Hipnoz...
Arkadaşlar bu bölümün fragmanını izlemeyen varsa izlesin.
19 519 sayısının
 altında 19.05.1919 kurtuluş savaşı başlangıcı yazıyor..yayında kaldırmışlar fragmanda var...

Belial kardeş, çoğumuz gibi bende illüzyon numaraları konusunda genellikle mantık yürütmeye çalışır ve parapsykologi olarak sunulan gösterilere bilimsel bir açıklama yapmaya çalışırım. Ama yinede gösteriden zevk alan birisiyimdir bu arkadasın gösterisi gibi. "the prestige" filmine bakmayanlar baksın diyorum illüzyon numaraları konusunda zevkli bir film.
Kaşık bükme fenomeni daha önceki yıllarda discovery channel´de açıklanmış ve nasıl yapıldığı gösterilmiştir.

Ama programdaki iskambil numarası su anda beni se-zer arkadaşın dediklerine katılmamı sağlıyor
"Psişik yeteneklerini Geliştirdiğine" inanıyorum bende. Belki (telepati veya durugöru).:hurray:

Sevgi ile/

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Sayın Urum' a hak veriyorum fenomen de daha inandırıcı gösteriler yapılmıştı.Ama fenomende de sahte numaralar yok demiyorum... :D

cybersinerji

Kayıtlı Üye
Bu yetenekler çok basit yine de iyi. İnsan beyni çok farklı şeyler yapıyor .Kaşık bükmede kaşığa yüklenen enerjinin, çoğunu seyircilerden alıyor daha kolay oluyor. Uri geller daha iyi yapıyor bundan.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
İlizyon gösterilerini eğlenmek için izlerim.
Zaten ilizyon sanatının el çabukluğu ve birkaç hileden ibaret olduğunu düşünüyorum.
Ama ilizyon adını -sadece insanları korkutmamak adına- bir kılıf olarak kullanan gerçek psişikler olduğuna da inanıyorum.

Aref in ileri bölümlerde çok daha güzel gösteriler yapacağını
eğer kendini geliştirirse iyi noktalara geleceğini düşünüyorum.

Özel insanların bazı fiziksel özellikleri vardır.
Kendisini saklasa bile onu ele veren izleri kendinde taşır.
Ben onda bu yönde şeyler gördüm.
Kendisi hakkında bazı kehanetlerim var; onu da kendime saklayacağım.
Sadece düşündüğünden öte bir potansiyel olduğunu söylemek isterim.

Artemis.B

Kayıtlı Üye
Yani şimdi bunların hiç biri gerçek değil mi diyorsunuz ? El çabukluğu olmasa bunları yapamayacak mıyız ? Eğer doğrusu bu ise çok hayal kırıklığına uğrarım.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Yani şimdi bunların hiç biri gerçek değil mi diyorsunuz ? El çabukluğu olmasa bunları yapamicakmıyız ? Eğer dogrusu bu ise çok hayal kırıklığına ugrarım

Bu konuda iki grup insana inanırım:
1. si gerçekten göz hileleri ucuz numaralarla bir yere gelenler.
(uri geller gibi).

2. si psişik yetenklerini ilizyon adı altında insanlara sunup,
bundan maddi gelir elde edenler
(criss angel gibi).

Araf ın gösterisi baştan sona saçma ve ucuz numaralardı.
Ama kendisi zaten başlı başına bir yetenek.
İlizyon yapsa da böyle, yapmasa da böyle.

Kaldı ki ilizyon yapmayan hatta bunu belli etmeyen öyle çok psişik var ki.
Ben şahsen bu açıdan yaklaştım olaya.

laserjetx

Kayıtlı Üye
İş
anestezi teknisyeni+ medikal
Bence düşünce aşılayabiliyor, insanların hangi kartı ve hangi sayıyı yazacaklarını kendisi söylüyor. Zaten orada ki insanlar hayretler içinde izliyorlar, kafalarında o anki gösteriden başka bir şey yok. Bu da onun işini kolaylaştırıyor.

Cem

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu arkadaş kafir cinleri kullanıyor durum ortada neyin tartışmasını yapıyorsunuz

darknesr

Kayıtlı Üye
Aref şimdi telekinezi mi kullanıyor, yoksa psişik güçler mi ?

logii

Kayıtlı Üye
Telekineziyide psişik güç olarak sayabilirizz.. Tam olarak belli değil ama 2 sini de kullanmıyor büyük ihtimalle. Ama gösteri şahane..

hadesgod2011

Kayıtlı Üye
Bu konuda iki grup insana inanırım:
1. si gerçekten göz hileleri ucuz numaralarla bir yere gelenler.
(uri geller gibi).

2. si psişik yetenklerini ilizyon adı altında insanlara sunup,
bundan maddi gelir elde edenler
(criss angel gibi).

Araf ın gösterisi baştan sona saçma ve ucuz numaralardı.
Ama kendisi zaten başlı başına bir yetenek.
İlizyon yapsa da böyle, yapmasa da böyle.

Kaldı ki ilizyon yapmayan hatta bunu belli etmeyen öyle çok psişik var ki.
Ben şahsen bu açıdan yaklaştım olaya.

Uri Geller efsanesi çökeli çok oldu. Myth isimli tv show'unda menejeri bir çok açıklamada bulunmustu.(Kanal 17 Amerika sene 2008)
Genelde, farklı güçleri olduğunu söyleyip Tv'ye çıkan kişilerin yüzd 99.99 yetenekli ilizyonculardır. Gerçek anlamda telekinetik güçleri olan kişiler, CIA gibi özel birimlerce zaten çalıştırılıyor. Bu anlamda yetenek var mı yok mu bunun cevabını kişiler veremez. Ancak Aref, iran'dn gelmiş ve kaşık, çatal bıçak bükme olayları orada çok yaygın, kinetik enerji falan değil. El çabukluğu ile kaşık değiştirilmesi ile yapılabildiği gibi, demirin birleşenlerini ayırmaya yarayan bazı maddelerlede mümkün, Uril geller bu tip bir maddeyi kullandığını menejeri teyit etmişti. (Genelde bu madde ele sürülüyor.) Bir nevi oksitlenme sürecini başlatıyor. Ayrıca, el çabukluğu ile antalyada bunu yapan bir animatör arkadasımda var:) Tabi kamera karşısında bu çok mümkün gözükmemekte.

Son olarak sayı ve iskambil'i çözemeyen arkadaşlar varsa, "yeteneksizsiniz" 'in Alman versiyonunu izlesinler, kabloluda devamlı veriliyor. Orada bir eleman daha kralını yaptı. Sonuçta show dünyası, Acun'un yaptığı hiçbir programa asla güvenli bakamıyorum. Bu son handikap. Ama Aref başarılı bir " İLİZYONCU" özellikle yaşına göre çok deneyimli duruyor. Gelecek vaad ediyor.

blasphemous

Kayıtlı Üye
İskambilin sırrını ben size verebilirim. O iskambil destesini önceden hazırlamıştı ve kartlar naylondu. Kartları birbirine ters bir şekilde yapıştırdı ve arkası çift, önü tekti ve arkası çiftti (örnek) çift mi tek mi diye sorduğunda cevabı aldıktan sonra destenin yönünü hazırladı ve gerisi sadece akla dayalı. Mesela benim destemde sinekler kupaların arkasında karolar ,maçaların arkasında ve hatırlaya bileceğiniz bir şekilde dizince o numara çok basit oluyor.

mega_boy

Kayıtlı Üye
İlizyon gösterilerini eğlenmek için izlerim.
Zaten ilizyon sanatının el çabukluğu ve birkaç hileden ibaret olduğunu düşünüyorum.
Ama ilizyon adını -sadece insanları korkutmamak adına- bir kılıf olarak kullanan gerçek psişikler olduğuna da inanıyorum.

Aref in ileri bölümlerde çok daha güzel gösteriler yapacağını
eğer kendini geliştirirse iyi noktalara geleceğini düşünüyorum.

Özel insanların bazı fiziksel özellikleri vardır.
Kendisini saklasa bile onu ele veren izleri kendinde taşır.
Ben onda bu yönde şeyler gördüm.
Kendisi hakkında bazı kehanetlerim var; onu da kendime saklayacağım.
Sadece düşündüğünden öte bir potansiyel olduğunu söylemek isterim.

:) çok doğru söylediniz. Zaten iyi bir psişik kendini gizleyen değilmidir :) :cowboy: