Subliminal Mesajlar ! Kınıyorum !

• Konbuyu başlatan EL-Furkan
  • Başlangıç tarihi

YasinLY

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar izleyin ve 25. Kare'yi araştırın... Gerekli paylaşımlardan birisiydi.

Elfangel

Kayıtlı Üye
Benim bildiğim kadarıyla bir çok gelişmiş ülkede bilinçaltı mesajlaırn reklamlarda ve filmlerde kullanılması yasak. Burada bilimsel bir olgunun iyilik ve kötülük için kullanılabilecğeini bir kez daha görmüş oluyoruz. Bu mesajlarla bir çok sorun çözülebiliyor ama zarar da verilebiliyor maalesef.
Keşke herşey insanlığın iyiliği için kullanılsaydı ama bu hiç bir zaman mümkün olmamıştır.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
ben bu konuda şuan türkiyede sigara ile ilgiliolan reklamı konu edecektim aklıma geldi. nasıl subliminal reklam olur . onuda anlatmış olurum.

aracniafob

Kayıtlı Üye
eski zamanlarda subliminal mesaj vermek için filmlerin 25.karelerine verilmek istenen mesajlar eklenirmiş.film akışında farkedilmeyen 25.kare film izlendikten sonra kişilerin aklına yerleşmiş olarak kalırmış.daha sonra tüm devletler tarafından bu uygulama kötüye kullanılma ihtimali yüksek olması nedeniyle yasaklanmış.üniversitede oda arkadaşlarım sinema televizyon okuyorlardı ,derste bir öğretim üyesi aktarmış bu konuyu.daha sonraki yıllarda aldığım profesyonel satış eğitimlerinde de bir kaç kez karşılaştım konuyla.orda da anlatılan görsel anlatımlar kişi hafızasında % 60 ve daha yüksek oranlarda kalır.tekrar 8 kere yapıldığında yaklaşık %88 olur.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Çağın en gizli ve en etkili silahıdır sübliminal mesajlar...

mucahit_X

Kayıtlı Üye
İnşaallah acaba bu mesajları nefsimizi adam etme yolunda kullanabilir miyiz? Bu mesajları gafleti dünya sevgisini ve Allah'ı zikretme kpnusunda birer mp3 hazırlayıp acaba seyrüsülük yolunda bir nebzede olsa bilinç altına etki etmesi görülebilir mi acaba?

giantzeus

Kayıtlı Üye
Bilinçaltının önemini ortaya çıkaran bir paylaşım olmuş. teşekkurler.

tulley

Kayıtlı Üye
anlamadığım olay disney neden çocuklara seks çağrısı yapıyor?

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
anlamadığım olay disney neden çocuklara sex çağrısı yapıyor?
------------------------------------------
mucahit-x

İnşaallah acaba bu mesajları nefsimizi adam etme
yolunda kullanabilir miyiz? Bu mesajları gafleti dünya
sevgisini ve Allah'ı zikretme konusunda birer mp3
hazırlayıp acaba seyrüsülük yolunda bir nebzede olsa bilinç altına etki etmesi görülebilir mi acaba?

-----------------------------------------------
Bu konuyla alakalı bir kitaptan öğrendiğim kadarıyla bilinçaltı en çok iki şeyi algılıyormuş. Biri seks diğeri ölüm. Hala piyasada da var bu kitap. Ve bu kitabın yazarı aynı zamanda kişiye özel bilinçaltı cd si de hazırlamakta. Cdlerin müziğinin altında Kuran-ı Kerimden ayetler, esmaül hüsna, cevşen vb bulunmakta. Dolayısıyla kişi istediği doğrultusunda bilinçaltına ayet, esma yükleyebilir kanaatindeyim. Mücahit bahsettiğiniz dünya sevgisinden vs kurtulma adına. Ayrıca sayın urumun da pek çok subliminal çalışması da mevcut sitede.

gerçekdua

Kayıtlı Üye
anlamadığım olay disney neden çocuklara sex çağrısı yapıyor?

Çocuklardan ne istiyorlar ya,bu çok korkunç bir durum.Çocuklara masumiyetlerini kaybettirerek ne kazanabilirlerki,daha çok para ve güçmü?Satılamayacak ve satın alınamayacak hiçbirşey yok onlar için!

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
ne kadar beğenilme o kadar izlenme ; ne kadar izlenme o kadar reyting; ne kadar reyting o kadar para... Cevap her zamanki gibi,
tamamen DUYGUSAL. diyorum.

tuanadolunay

Kayıtlı Üye
Subliminal mesajlar üzerine bir tez hazırlıyorum ilgilenen olursa ülkemizde reklamlarda kullanılan subliminal mesajları paylaşabilirim.

desire

Kayıtlı Üye
Bu subliminal mesajları satış yaparken gösterilen video görüntülerde kullansak çok mu etik dışı olur? :) Firmalar ile yapılan toplantılar sırasında mesela...Öyle ulu orta tv programı olarak değil ama.

MerlinMustafa

Kayıtlı Üye
Ben terabithia köprüsünü izledikden sonra aşırı duygusal oldum sanırsam o filmdede bişey var.
Kız filan ölüyo filan sanırım filmin bir yerinde subliminal mesaj vardı.Arkadaşımda izlemişti kız öldü diye ağlamıştı :D