Psikolojisi bozuk insana nasıl yaklaşılır?

Ori

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar sitede uzun uzun araştırma yapmak isterdim ama vaktim yok acil biri kısa bir özet yaparsa çok memnun olurum.

Psikolojisi bozuk ve defalarca adam öldürme işine yeltenen bir kişiye nasıl yaklaşılır. Sert bir tavırla yaklaşsam bunun ne gibi bir zararı olabilir?

Pantea

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar sitede uzun uzun araştırma yapmak isterdim ama vaktim yok acil biri kısa bir özet yaparsa çok memnun olurum.

Psikolojisi bozuk ve defalarca adam öldürme işine yeltenen bir kişiye nasıl yaklaşılır. Sert bir tavırla yaklaşsam bunun ne gibi bir zararı olabilir?

Bahsettiginiz kisi baskalarinin can guvenligini tehlikeye atiyorsa oncelikle bu guvenlik birimlerini ilgilendiren bir konudur.Psikolojisi gercekden bozuk mu cezayi ehliyeti varmi yokmu buna adli tip karar vermeli .
Bu kisinin psikolojik sorununun ne oldugu cok onemli yani oldurme girisimlerinin kaynagi ne?
Bir cok ruh hastaligi var ve hepsi hasta kisiyi baskalarini oldurmeye sevketmez , boyle biri ile iletisim halinde olmaniz gerekiyorsa bence onu tahrik edebilecek her turlu tavur ve davranisdan uzak kalmaniz kendi can guvenliginiz acisindan cok iyi olacakdir.
Kisi hakkinda daha fazla bilgi verebilirseniz belki daha fazla yardimci olabilirim ama "aklin yolu bir" diye dusunursek boyle birinin kesinlikle elini kolunu sallayarak potansiyel bir katil olarak dolasmasi cok yanlis bir an once kanuni ve tibbi gereken ne varsa yapilmali.

• Beğendim
Tepkiler: Ori

Ori

Kayıtlı Üye
Hakkında pek bilgi sahibi değilim ama psikolojisi iyi değilmiş Pantea bir kaç kere annesini ve babasını öldürmeye kalkışmış bu kişi annesi babasından ayrı.

daniel

Kayıtlı Üye
Oncelikle iyi bir dinleyici olun. Kisa ve oz direk sorularla degil, dolayli yoldan sorularla nedenini sorun. Hic kesmeden dinleyin. Size kendini hakli gosterecek bircok sey anlatacaktir.

En kisa yoldan tibbi yardim almasini saglayin.

• Beğendim

Pantea

Kayıtlı Üye
Bir bosanma cocugu olmasi elbette ki bir takim travmalara yol acmisdir bu kiside , ama asil huzursuz ve buyuk ihtimalle aile ici siddetin yasandigi bir ortamda buyumus olmasi bu kiside ofke birikimine ve siddet eglimine yol acmisdir nedenleri ne olursa olsun onu bir uzmana gitmeye ikna etmeyi deneyin , onu anladiginizi nasil ofkeli ve kizgin oldugunu anlayabildiginizi ama bu tavrinin baskalarindan cok kendisinede geri donulmez zararlar verebilecegini anlayisli bir dille anlatmayi deneyin kolay ikna olmayacakdir elbette.
Siddet kullanmanin ana sebebi ofke gibi gorunsede aslinda korkudur .Korkak insanlar kendilerini zayif , gucsuz yada yetersiz hisseden kisiler siddete bas vururlar .Evde otoritesini kaybedeceginden korkan erkek esine yada cocuklarina siddet uygular cinsel anlamda yetersiz hissettiginde de aynisini yapar gucunu siddet kullanarak isbatlamaya calisir .Bunlar sadece basit orneklerdir .Siddet kullanmaya ve baskalarina zarar vermeye egilimli kisiler genelde kendi gucsuzluklerini bastirmak ve iclerinde bastirdiklari acizlik duygusunun yarattigi ofkeyi disari yansitmak icin bu yola bas vururlar.
Bu tur kisileri ikna etmek zordur cunki siddeti bir yana birakmalari gerekdigini hissettiklerinde sanki savunma kalkanlarini birakmalari gerekecekmis ve tum acizlikleri ve zayifliklariyla ortada kalacaklarimis gibi bir hisse kapilirlar ve hatalarini inkar yolunu secerler.

• Beğendim