Bilgelik Kartları

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

[color=red:35exqrm1]Zen Kartları, Bilgelik Kartları, Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı, Para Kartları, Gençler için Yaşam Stratejileri:[/color:35exqrm1]

Tüm bu desteler de FA Coach Academy tarafından yayınlanmışlar ve özünde aynı yapıda oldukları için hepsini bir arada incelemek istedim. Bundan önceki destelerin hepsinde belli açılım taktikleriyle, kartları dizip yorumlar ve değerlendirmeler yapılabiliyordu. Ayrıca açılım tekniklerini ve kartların anlamlarını öğrenmek için bir kitapçığa da ihtiyacınız vardı. Fakat bu destelerdeki kartlar direk mesajlarını üzerinde taşıyan ve bir kitapçıktan anlamlarını öğrenmeye ihtiyaç duymayacağınız yapıda. Birbirinden güzel mesajlar, farklı konseptler altında toplanmışlar ve mesela her güne bir niyet diyerek çekip, aldığınız mesajı uygulamaya çalışabilirsiniz. Ayrıca eşinize dostunuza iyi de bir hediye olabilirler. Destelere kısaca bir göz atarsak:

Zen Kartları, Daniel Levin tarafından hazırlanmış bir deste. Daha önce incelediğimiz Osho Zen Tarot’la pek alakası yok. İlham, Birlik, Yolculuk… başlıklı 50 kart var ve siz bir kartı çekip arkasındaki mesajı okuyorsunuz. Mesela bu satıları yazarken ben “İç Huzuru” kartını çektim ve arkasında “İç huzur, bütünlük duygusunu getirir,. Ona ulaşın ki hayatınız yolunda gitsin. İç huzurunuzu kaybederseniz mutluluğu yakalayamazsınız.” yazıyordu.

Bilgelik Kartları ise “Tüm Hastalıkların Zihinsel Nedenleri” kitabıyla çok tanınan Louise Hay’in çalışması. Hay: “Bu kartları içsel bilgeliğinizi geliştirmeniz için yazdım. Her sabah bir kart seçin ve seçtiğiniz kart o günkü olumlu mesajınız olsun.” demiş kartları için. Mesela benim için bugünün kartı: “İhtiyacım olan her şey doğru zamanda karşıma çıkıyor” oldu.

Gençler için Yaşam Stratejileri de adı üzerinde genç yaştaki kardeşlerimizi hedefleyen bir deste. Jay McGraw tarafından hazırlanmış ve yapı olarak diğer destelerle aynı. Yine kendim için bir kart çektim bu satırları yazarken ve “Hiç denemezsen asla başaramazsın. bir şeyde başarılı olamazsan asla pes etme! Eninde sonunda başaracaksın.” kartı çıktı. Kartların hepsinde de güzel mesajlar var hani.

Para Kartları da Suze Orman tarafından hazırlanmış ve kartların üzerinde para kazanmaya dair güzel mesajların olduğu bir deste. Şahsen çok beğendim.

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı da aynı isimli kitabın best-seller yazarı Stephen J. Covey tarafından hazırlanmış ve kitabının prensipleriyle oluşturduğu bir deste. Kartların her birinin üzerinde, kitaptaki temel bir düşünce ve onun kısa açıklaması var. Gayet de başarılı bir çalışma.