Düşünce Gücü ile istediğin mekana Işınlan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar, belki bu konu size biraz saçma gelecek ama Hero adlı yabancı bir diziyi izliyorum bir kaç gündür. Dizide bir prf. düşünce gücü ile Meksika, Amerika istediği ülkeye gidiyor. Sizce böyle bir şey bilimsel olarak mümkün mü? İnsan bedeninden ayrılmadan, tamamen odaklandığında, düşünce gücü ile uzaklaşabilir mi?

Kar

Elit Üye
Cevap imzanızda var zaten.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu konuyu araştırıyorum, mümkün olduğuna inanıyorum fakat nasıl, bunu bulmak gerekiyor. Zihnimizi ışınlayabiliriz, ruhumuzu ışınlamayabiliriz(adı ışınlanma ise, zihin seyahati ya da astral seyahat ile) fakat beden nasıl ışınlanacak? Kuantum fizik bunun cevabını vermeye yaklaşıyor. Fotonlardan oluşan evrende, sınırsız olasılık içinde hareket eden bir yapı olduğunu keşfettiler. Şimdi paralel evrenler, ışınlanma, cisimlerin içinden geçme gibi konuları araştırıyorlar. Kuantum fizikçileri mümkün diyor, fotonla yaptıkları deneylerde, inanılmaz veriler alıyor. Düşünce gücü ile onları yönlendirebiliyorlar. Belki bulundu bize açıklanmıyor ya da daha zaman.

Ezoterik tarihte mümkün olduğunu anlatan veriler var. Yapabildiğimizi ama unuttuğumuzu söylüyorlar. Aydınlanma çaığında yeniden yapabilecekmişiz. Bekleyip göreceğiz.

Cem

Kayıtlı Üye
Bu durum bir bayan cin ile evlilik yapıldığında ilk anlaşma yapıldığı an şartlar belirlendindiğinde olur

bendeniz

Kayıtlı Üye
Bu durum bir bayan cin ile evlilik yapıldığında ilk anlaşma yapıldığı an şartlar belirlendindiğinde olur

O zaman evlilik mi yapalım bir cinle anlaşmada, ışınlanmayı dahil ederiz. Nasıl yapacağız evlenme işini?

La-edri

Kayıtlı Üye
Nasıl yani? Böyle bir imkana sahip olabilmek için bir cin ile evlenmeyi göze alır mıydınız ??

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Efendim geçiniz bunları, öbür alemi tanımayan kişilerin yorumları bunlar. Cin daha nedir diye bilmezken, cin ve insan ilişkilerini yorumlayıp, bir de buna fiziki ve metafizik konuları ekleyip, yorum yapmak komik oluyor.

• Beğendim
Tepkiler: Voy

Ori

Kayıtlı Üye
Ben böyle birşeyin mümkün olacağını sanmıyorum.

Power

Banlı Kullanıcı
Neden olmasınki insanda süper bir sistem var bence bu sistemle daha çok şey olur.Cinle periylede evlenmek doğru olmaz zaten bu cinle periyle evlendiğinde birdaha çıkamazsın bırakmazlar boşu boşuna başa bela almaya lüzum yok.

Myzrael

Kayıtlı Üye
Uzay ve zamanı kırma ve bu yolla herhangi bir maddeyi bir yerden bir yere transfer etmek bilim dünyasının gözde konularından.Durum Uzayı ve zamanı kırarak belli süreliğine maddenin 4.boyuta çıkması ve 3.boyutta hedeflenen koordinatın 4.boyuttaki yerine hesaplanarak oraya ışınlanması.Burada ışınlanma deniliyor ancak ışık hızı dahi muhteşem ve engin evrenimizde yavaş kalıyor.Bu yüzden maddeyi ışığa çevirip istenilen koordinatta tekrar madde haline getirmek dünyamızda geçerli olsa da uzayda değil.Kullanışsız. Hiro Nakamura teorik olarak zihnindeki salgılanan bir bileşim ve çok ufak bir sır gibi çalışan düşünce içgüdüsü , yani beynin otomatik olarak çok kısa süreler içerisinde evrene uzayın ve zamanın üstüne çıkabilecek sayısal ve yaratılışın içinde gizlenmiş bazı matematiksel kodları emir olarak yolluyor.Ve bilinçi kesintiye uğramadan, vücudu,eter bedeni ve ruhuyla istediği mekana ve zamana anında geliyor. Gelecekte,uzun gelecekte evrende yolculuk yapmak için cansız maddenin 4.boyuta çıkması gerekecek.Tabi yapımız gereği sürekli orada asılı kalamayız.Boyutlar farklı varlıkların yaratılışlarına uyum gösteriyor.İnsanlık bence zekasını kullanarak bunu bilim ve teknoloji yoluyla yapabiliyor ve düşünebiliyorsa bilimi kullanmadan zihniyle de yapabilir.Sadece bu kürek kullanmadan kum kazmak gibi, bir adım ötesi.(Aslında küreği keşfetmeden önce,yani kürek yokken kumları elleriyle kazıyorlardı :) ) Bu dizide güzel birşeye değindiler. Zihnimiz ile bunu kesinlikle yapabilir ancak bunun için tüm benliğimizde eksik olmaması gereken bir takım sırlara ve zihnimizde sır gibi saklanan sayısız çalışma mantığına ulaşmamız ve onu çok daha yakından tanımamız gerekiyor çünkü bu tür özel yetenekler genetik yolla aktarıldığında yalnızca insan beyninde bu özellik tetiklenmiş olarak büyüyor.Fakat hiç bir yeteneği olmadığı düşünülen insanların zihninde de bu var ancak tetiklenmemiş veya tetiklenmediği kıvılcımın ateşlenmediği için gelişememiş olabilir.İnsan kengi gücüne sahipken cinlere veya diğer varlıkların yapabildiklerine bağlanmak zorunda değil.Saygılar sevgiler.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Merhaba arkadaşlar belki bu konu size biraz saçma gelecek ama Hero adlı yabancı bir diziyi izliyorum bir kaç gündür dizide bir prf. düşünce gücü ile mexico amerika istediği ülkeye gidiyor sizce böyle birşey bilimsel olarak mümkünmü insan bedeninden ayrılmadan tamamen odaklandığında düşünce gücü ile uzaklaşabilirmi.
Mümkün. Atomlar aynı anda başka yerlerde de olabiliyor. Bu da ışınlanmanın zaten atomik düzeyde gayet olduğunun ispatı oluyor. Bildiğimiz her şey de atomlardan meydana geldiği için, teorik olarak evet mümkündür bilimsel anlamda.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Fringe dizisinde de paralel evrenlere yolculuk konusu işleniyor.
Evrendeki karadelikleri,zayıf noktaları kullanarak önceden eğitilmiş 5-6 kişi yolladılar.
Bu mantıkla iki evrende de aynı kişiler vardı.
Ve kılık değiştirerek bir kişiyi kaçırdılar.

Evrende herşeyin olabileceğine inanan biri olarak
bunun da mümkün olduğunu düşünüyorum.
Belki de çoktan ışınlanmayı kullananlar vardır.

Kesin olarak bildiğim kısmı ihtimal olarak bana çok uzak olduğudur.

La-edri

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar belki bu konu size biraz saçma gelecek ama Hero adlı yabancı bir diziyi izliyorum bir kaç gündür dizide bir prf. düşünce gücü ile mexico amerika istediği ülkeye gidiyor sizce böyle birşey bilimsel olarak mümkünmü insan bedeninden ayrılmadan tamamen odaklandığında düşünce gücü ile uzaklaşabilirmi.

Sizin öğrenmek istediğiniz bu olayın gerçeği Kuran-i kerimde ispatlanmıştır aslında, yani Isra suresi bahseder bundan...
Efendimiz(sav) `in mucizelerinden bir tanesidir, kendisi fizik gücü ile böyle bir seyahat yapmıştır, Mescid-i Haram ve Mescid-i Aksa arası...
Efendimiz Sav) 'in yaptığı kesin ,ama büyük alimlerin bahsettiği Tayy-i Mekan da bu kategoriye giriyor...

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Sizin ögrenmek istediginiz bu olayin gercegi Kuran-i kerimde isbatlanmistir aslinda, yani Isra suresi bahseder bundan...
Efendimiz(sav) `in mucizelerinden birtanesidir,kendisi fizik gücü ile böyle bir seyehat yapmistir,Mescid-i Harram ve Mescid-i Aksa arasi...
Efendimiz Sav) 'in yaptigi kesin ,ama büyük alimlerin bahsettigi Tayy-i Mekan da bu katagoriye giriyor...

Peki sadece bu peygamberlere özel bir mucize mi yoksa insanoğlu da bu uzay ve zamanı kırıp farklı yerlerde olabilir mi? Çok kafam karışıyor. Hero dizisi gerçeklerden alınma mı yoksa tamamen hayal ürünü mü?

vivalavida

Kayıtlı Üye
Ortada hayal olabilecek bir düşünce var olabiliyorsa gerçekleşmesi de pekala mümkündür bence.:) Uygun şartlar sağlandığında sadece mantıkta olası olan şey gerçekte de olacaktır. Tabi bunu görmeye ömrümüz yeter mi onu çok merak ediyorum.:)

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Öne sürülen bir teoriye göre, 2012'de aydınlanma çağı gelecek ve insanların moleküllerinin hızını ayarlayarak, ışınlanabilecekleri söyleniyor. Şu anda yapılan araştırmalara bakılırsa, bu atomların aynı anda, farklı yerlerde olabilceği ileri sürülüyor. Bakalım sonuçlar ne getirecek?

Myzrael

Kayıtlı Üye
İşte bazı bilge seçilmiş kişiler Allah'ın izniyle birtakım sırlara doğrudan vakıf olabilir veya dışarıdan bir güç tarafından bunu gerçekleştirebilir belki. Fakat Kuantum Fiziğinin de açıklamaya çalıştığı gibi aslında bizler de her yerdeyiz ve evrendeki tüm madde bir.Ve her şey enerjidir.Atomlar üç atom altı parçacığına bölünebilir.Elektronlar,protonlar ve nötronlar.Protonlar ve nötronlar atomum merkezinde ya da çekirdeğinde çok yoğun halde sıkıştırılmış olarak bulunurken ,elektronlar da aynı çekirdeğin etrafında bir bulun halinde döner.Örneğin proton sayısından fazla elektrona veya elektron sayısından fazla protona sahip olan atomların elektriksel yükleri vardır.Bunlara iyon denir.Pozitif yüklü iyonlar negatif yüklü iyonları çeker,benzer şekilde iki pozitif yüklü iyon birbirini iter.Pozitif ile pozitif birbirini ittiği gibi negatif ile negatif de birbirini iter. Farklı olmaları durumunda birbirlerini çekerler. Buradaki esas nokta şudur, iyonlar gerçekte maddesel olarak birbirine asla değmezler fakat her durumda birbirlerine değmeden bir diğeri üzerinde güç uygulayabildiklerini görüyoruz.
Aralarında temas yoksa birbirlerini nasıl etkileyebiliyorlar ?
Birbirlerini yüklü parçacıklar arasında var olan elektriksel alanlar yoluyla etkiliyorlar.
İşte bu alanlar evrendeki tüm yüklü parçacıklar arasında var olduğundan,bütün uzaya yayılmıştır.
elektriksel alan nedir ?
Fizikçiler bu maddenin arasındaki bir nevi maddeye şekil veren ve onu bir arada tutan ya da birbirinden ayıran enerjiye "elektriksel alan" diyorlar. Fakat bu onların verdikleri isim lakin bunun tam olarak ne ya da nasıl bir güç olduğunu kanıtlayamıyorlar.
İşte bu maddenin arasındaki enerjide bizler için güzel cevaplar saklıdır. Evrensel enerji alanının ve her şeye şekil veren atomlar arasındaki enerjinin maddenin olmadığı güç alanının ne olduğunun çözülmesi gerekiyor. Evrende kapılar açmak kısa yoldan bir mekandan diğer mekana, bir düzlemden diğer düzleme veya zamanın farklı bir paralel noktasına gitmek ve bunun gibi birçok düşüncenin var olması için daha birçok cevaba ihtiyacımız olduğu kesin bir gerçek. Fakat evrende tek soru, tek cevap kanunu hakim değildir. Bu sonuca ruhsal yollardan ( spiritüel ve semavi güçler vasıtası ile) varılabileceği gibi, zihinsel kontrol ve zihin gücünün sırlarına vakıf olmakla (beynin sırlarının henüz ortaya çıkarılamaması ve sınırlarının tam olarak bilinememesi) veya insan dehasının ve yoğun çalışmalarının, birçok zihnin bir araya gelerek uzun zaman emek harcamasının sonucu "teknoloji" ile de varılır. İnsan gözle görülür durumda en çok teknolojide bu gerçeklere ulaşmıştır. Bu da kanımca bir bilgeliktir. Bilim, ilim ve bilgi peşinde yaratılışı incelemek onun hakkındaki gerçekleri aramak insanlığın en önemli pozitif erdemlerindendir.
Dilerim bir gün birçok sırra cevap buluruz, psişik güçlerimizle, üstün bir gücün aracılığıyla veya kendi ilmimiz ve zekamızın meyveleri ile teknolojimiz ile bunu başarırız.
Yeter ki varlığımızı negatif düşüncelere, egoya, teknolojimizi silah sektörüne çıkarcılığa yıkıma ve insani bozulmaya kaptırmayalım.
Albert Einstein derdi ki, Ne yazık ki teknolojimiz insanlığımızı geçti, bir gün insanlığımız teknolojimizin üstünde olacak.
Düşüncelerime gösterdiğiniz saygıdan dolayı teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla.

La-edri

Kayıtlı Üye
Peki sadece bu peygamberlere özel bir mucizemi yoksa insanoğluda bu uzay ve zamanı kırıp farklı yerlerde olabilir mi çok kafam karışıyor Hero dizisi gerçeklerden alınmamı yoksa tamamen hayal ürünümü.

Hero dizisini bilmem :)
Ama hayal ürünü degildir,insan böyle bir seyi yapabilecek bicimde yaratilmistir, her insan yaparmi ? Hayir.. yapabilirmi ? Evet

Yani Tayy-i Mekan in 3 sekli var,Fizik,Ruh,Nefs..Nefs ile ruyalarinizda yapiyorsunuzdur zaten,digerleri icin cok calismak lazim, diger dinler hakkinda bir fikrim yok ama Islamda bu ve buna benzer olaylar vardir,ama o nimetleri elde edenler egolarindan gecebilmis insanlardir...

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Öne sürülen bir teoriyegöre 2012 de aydınlanma çağı gelecek ve insanlar moleküllerinin hızını ayarlıyarak ışınlanabilecekleri söyleniyor.Şuanda yapılan araştırmalara bakılırsa bu atomların aynı anda farklı yerlerle olabilceğini ileri sürülüyor bakalım sonuçlar ne getirecek

Belki böyle bir buluşu gerçekleştirdiler bizden saklıyorlar.
bizim hazırlıklı olmamız için amerikalılar hero adlı yabancı diziyi başlattılar.

joseffb06

Kayıtlı Üye
Hero dizisinin bir kaç bölümünü ben de izledim.Yabancı dizilerde genelde mantık dışı ama olabilcek konular işlenir. Einstein zaten yıllardır aynı anda iki yerde olabilme konusunda yıllarca çalışmıştır. Sayın [SIZE=2,5]Chillout[/SIZE]'un dediği gibi atomlarla ilgili bir şeydir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...