Bilgi Kitabı Evrensel Misyonu

mally

Kayıtlı Üye
bilgi.jpg

BİLGİ KİTABI EVRENSEL MİSYONU

“Bu (karanlık) Çağ, Saflığın ve Sevginin işlerini pek anlamayacaktır; fakat tek kelime dahi kaybolmamıştır çünkü Tanrı’nın kayıt kitabında, her düşüncenin ve kelimenin bir işin bir kaydı yapılır;
“Ve dünya almaya hazır olduğunda, işte Tanrı, Kitabı açması ve onun kutsal sayfalarından tün saflık ve Sevgi mesajlarını kopya etmesi için bir haberci gönderecektir.
“O zaman yeryüzündeki her insan, Hayat kelamını kendi ülkesinin lisanında okuyacak ve insan, ışığı görecektir.
“ Ve insan tekrar, Tanrı ile birlikte olacaktır.”

Elihu
Kadim Mısır Zoan’daki
Kahinler Okulu Başkanı

Giriş
Dünya Rab'bin güneş sistemini yöneten Üçlü Mekanizmadan, bilgi Kitabını talep etmiştir. Üçlü mekanizma talep edilen bilgi Kitabının yüksek bilgilerini ilahi yüksek tesirlerden süzüp alacak durumda olmadığı için bunu kendilerinin birinci dereceden bağlı oldukları “tek” denilen yüce önder mekanizmadan talep etmişlerdir.

Yüce önder Mekanizma, İlahi yüksek tesir içerisindeki talep edilen bilgileri çekip alarak, bilgi kitabını hazırlamış ve bunu, ilk talep eden dünya rabbine tevdi etmiştir. Bu kitap tesirin inişi prensibine bağlı olarak “tek” tarafından yeryüzüne indirilmiş ve bilgi kitabı olarak teslim edilmiştir. Bilgi Kitabı artık üstte belirtildiği gibi, dünya rabbinin tasarrufundan olan bir vazife unsurudur. Bilgi kitabının ortaya çıkarılması ve onun ile yeryüzünde birleşik insanlık realitesinin tesis edilmesi, dünya Rabbinin vazifesidir.

“Tek” denilen Yüce önder mekanizma, kendisinden talep edilen bilgi kitabını, Dünya Rabbine “mevhibe” olarak vermiştir. Bilgi Kitabının sorumlusu artık Dünya Rabbidir.

Dünya Rabbi ise vazifenin hiyerarşik icrası prensibine bağlı olarak Kendisine en yakın olana ruhsal makama bu vazifesinin icrasına ait talimat taktik, salahiyet ve izin vererek, yüce vazifenin icrasına geçilmesini emretmiştir. Dünya Rabbine alttan üste doğru yakın olan makam, Sadıklar Ruhsal Planıdır. Sadıkla Planı dünya Rabbinin sağ kolu durumundadır.

Sadıklar planı bilgi Kitabının yeryüzünde açığa çıkarılması olayının tüm hazırlıklarını, yeryüzünde meydana getirdiği çok girift ve karmaşık icra ile gerçekleştirmektedir. Sadıklar planının 10 yıl boyunca yeryüzüne indirdiği Tebligat bilgi kitabının anlaşılması için temel kılavuz ve yorum kitabıdır.

Bilgi Kitabı bir Din kitabı değildir.
Bilgi Kitabı bir Bilim kitabı değildir.
Bilgi Kitabı bir ''Kâinat'' kitabıdır
Bilgi Kitabı bir Bilgi Çağı kurucusudur.

Bilgi kitabı ile tüm beşeriyete, dün bugün ve yarının verensel hakikatleri verilerek bin bir tane edilmiş yön ve yol haline getirilecektir. Bilgi kitabı ile dünya insanın kâinat içerisindeki yeri, zaman ve mekan anlatılacak ve bunun sonrasının temel programı öğretilecektir. Kainatlar üstü olan varlık özü, bilgi kitabı işlevi ile giderek kainat boyutlarına tabi ve dahil olan alt unsurlarının daha işlek kudretli, derin ve geniş olmasını sağlayacak ve bu kainatın yüksek tesirinin ilahi hikmet ve muradını olanca bir bilerek başka kainat ve kainatlar üstü alemlere doğru evrimine devam edecektir.

Bilgi Kitabı içinde bulunduğunuz kâinatın ilahi murat ve hikmeti olan yüksek tesirin süzülmüş bir parçasıdır. Bu ilahi bilgiler varlıkların, bu yüksek tesir ile intibak ve irtibatlarını sağlayacak temel bir ünsiyet ve ahenk vasıtasıdır. Yüksek tesire ait bir ilahi enerji olan bilgi kitabı olmaksızın, bu yüksek tesir ile temas kurmak olanaksızdır. Yeryüzün beşeriyeti uzun ve çok çetin bir ikili evrim süreci ile bu bilgi kitabının hak ve liyakatini oluşturmuş ve sonunda kendilerine bu hakkın karşılığı olan ilahi bilgiler verilmiştir. Ne var ki şimdilerde ise, bu yüce kitabın tüm yeryüzün insanlığı için açığa çıkarılışı hazırlık safhasının tamamlanması için yoğun uğraş verilmektedir. İnsanlık her şeyden önce belirli bir talep içine girmeli ve üstte belirtilen hak ve liyakatinin mirasyedisi olmadan, maddeten ve manen, bilgi kitabının açığa çıkarılışını teorik ve pratik hayatın temiz ahlak ve bilgilerini ortaya koyarak talep etmelidir.

-- ALINTIDIR --

azra-

Kayıtlı Üye
ilginç bir kitap teşekkürler almayı düşünüyorum

mally

Kayıtlı Üye
Kitabın ismi "Sadıklar Planı"dır. Daha doğrusu Sadıklar Planı yüksek düzeyli ruhani bir organizasyonun adıdır. Sadıklar Planı veya değişik isimler altında değişik konularda bu organizasyonun bazı kısım ve uygulamaları basılır ve yayımlanır.

Bilgi Kitabı'nın bildiğim kadarı ile bir kısmıdır.

duriod

Kayıtlı Üye
çok güzel bir bilgilendirme olmuş Ruh Ve Madde yayınlarının kitabı kitabın ana teması ruhsal tekamül üzerineydi sanırım

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu kitap satılmıyor. Toplantılarda okunup nüshası bölüm bölüm dağıtılıyor. kitap bitmiyor her gecen gün yenisi yazılıyor. Dernekleşmiş bir yapı diye hatırlıyorum. Toplantılarına katılmıştım. Yasal , herkeze açık bir dernek yapıları var. şuan ki adlarını tam olarak hatırlamıyorum ama uzay tarikatları diye gazetede yazısı çıkmıştı.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu kitap yayınlanmamıştır. Yayınlanmayacaktır. sürekli yazımı devam ediyor. Toplantılarda bölüm bölüm okunuyor ve nüshaları dağıtılıyor. dernekleşmiş bir yapıları var. Şu anki adını hatırlamıyorum . Uzaylı tarikatlar diye gazete mekalesi çıkmıştı. Dünya dışı yaşam bölümünde var o makele.

ermanakca

Banlı Kullanıcı
kitabı toplantılara katılanlar dahi alamıyor 18 ler dedikleri guruplara katılmayı kabul ettiğinizde dernek tarafından size veriliyor fazla bağlayıcı olması nedeniyle kabul etmemiştim sürekli toplanılıyor bağlantı kuruluyor nereyle kiminle bilmem ama içlerine fazla girmeden tam bilgi alamıyorsunuz kitabı el altından okumuştum evet birşeyler var boş bir kitap değil ama aradığım o değildi

omega-19

Kayıtlı Üye
Merhaba,arkadaşlar.Kitabın ismi Bilgi Kitabı, -Dünya Kardeşlik Birliği Evrensel Birleşim Merkezi Derneği- isimli dernek kitabın çalışmalarını yürütüyor. Kitabı dernekten satın alabiliyorsunuz, seminerleri herkese açık, ziyaretçi olarak katılım serbest, dernek şubelerinde bilgilendirme yapıyorlar ve oldukça da ilgililer, isteyen üye de olabiliyor, bir çok şehirde ve Türkiye dışında da şubeleri var, uzunca bir süredir bilgi edinmeye çalışıyorum, birkaç seminerlerine de gittim, ben sıcak bakıyorum, en azından bir seminerlerine katılmanızı öneririm, saygılar.

logii

Kayıtlı Üye
Bu kitap yayınlanmamıştır. Yayınlanmayacaktır. sürekli yazımı devam ediyor. Toplantılarda bölüm bölüm okunuyor ve nüshaları dağıtılıyor. dernekleşmiş bir yapıları var. Şu anki adını hatırlamıyorum . Uzaylı tarikatlar diye gazete mekalesi çıkmıştı. Dünya dışı yaşam bölümünde var o makele.

Raelian tarikatı sanırımm

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
bahsettiğimiz kitap hangisi DR.Bedri Ruhselman'ın kasasında kilitli olan ve zamanı geldiğinde açılacak olan gerçek Bilgi Kitabı mı yoksa,Mevlana derneği adı altında akıl hastası bir kadının yukardan bilgi alıyorum diye tüm spritüel bilgileri topladığı adına da bilgi kitabı dediği fasiküllerden mi bahsediyoruz?

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Konuyu okudum; hangi tarikat ve kimin öğretisi olduğu hakında bir fikrim yok.
Madem konu tarikatlere gelmiş,bişeyler eklemek isterim.
Benim bildiğim kadarıyla; genel olarak tarikatler;

- Girişin zor, çıkışın daha zor olduğu sistemlerdir.
Kısacası her tarikat insan kalabalığından,boş müridlerden hoşlanmaz.
- Saklı bilgi ulu orta gezmez.
Bir tarikata kademe kademe yükselinir; yani içinde olan
herkes bile aynı bilgiye istese de ulaşamaz.

- En zoru da fedakarlık,zaman ve emek işidir.
Herkes bişeyler için çağrılmaz(kademe önemlidir bu konuda); ama herkesten bir destek beklenir.

Gerçek tarikatler de, sahte tarikatler de aynı sistematikle çalışır başta.
Başta seve seve üyesi olmaya çalıştığınız topluluk,
sonradan en büyük pişmanlığınız olabilir.
Önce akla yatkın, saf bilgi verilir.
Ama içinde yükseldikçe çirkin ve akıl mantık dışı şeylere zorlanabilirsiniz.

Kısacası bu bir seçimdir. Ama şahsen tavsiye etmiyorum.

hasan06

Kayıtlı Üye
hm bu kitabı almayı düşünüyorum ilginç bir kitap