Bardak Çatlatma deneyimim

PESS

Kayıtlı Üye
İş
Dans EÄŸitmeni , Grafiker
Merhaba arkadaşlar az önce yaptığım bir çalışmayı sıcağı sıcağına sizlere aktarmak istiyorum ve bazı ilginç şeyler yaşadım.

Öncelikle cam bardağı karşıya koydum ve boylamasına çatlamasını imgeledim (hayal ettim) sol elimi bardağın yakınına koyarak ufak ufak enerji vuruşlarımın bardağı çatlattığını imgeledim ama herhangi bir sonuç alamadım. (yaklaşık 10 dakika sürdü) Bende olmadı teşhisini koyup kalktım ve bilgisayar başına geçtim, bardak arkamdaki masada duruyordu ve bilgisayara oturduktan yaklaşık 2-3 dakika sonra, bardakta çatırtı sesleri geldi. Arkamı döndüğümde bardak çatlamıştı...

Bir aksilik var mı sizce bunun sebebi nedir ?

kemalilhan

Kayıtlı Üye
Bu konuya çok iyi vakıf değilim ama bununla ilgili biryerden şöyle okumuştum. İşin püf noktası komudu verip geri bırakmadaymış, sen bardağın kırılması ile ilgili yada çatlaması ile ilgili komudu veya düşünceyi artık ne deniyorsa o olaya, o komudu veriyorsun ama bırakmıyorsun, sıkılma anına kadar hep sen komudu verdin ama bardağın o komudu uygulamasına izin vermedin bir anda zihnini serbest bıraktığın için artık bardak o komudu uyguladı ve çatladı yada kırıldı. Tabi kelimelerde anlam yetersizliği oldu kusura bakma :)

Şunu deneyebilirsin, bunu bir kaç yıl önce denemiştim ve sonuç almıştım. Bir tanıdığını bilgisayarın başına oturt ve deki zihnini serbest bırak ve ben gerekli işareti verdiğimde içinden ne geçiyorsa onu yap de. Sende bu kişinin arkasına geç ve elinle onun omzuna dokunur vaziyette yapmasını istediğin şeye konsantre ol ve kendini hazır hissettiğinde hafiften o kişinin omzunu sık ve gerekli işaret bu olsun. oda zihni açık olduğu yada kendini sakinleştirdiği için aklından ne geçiyorsa onu yapsın sende dediğim gibi yapmasını istediğin şeye konsantre ol, gözün kapalı olabilir veya açık nasıl rahat hissediyorsan. Ben şöyle yapmıştım, arkadışımı bilgisayar başına oturtmuştum ve bir parça seçmeyi kararlaştırdık başında olayın ama türkçe veya yabancı olmasını kararlaştırmadım ve ebn şunu yaptırdım Türkçe klasörüne gir, Ceza klasörüne gir oradan Cezanın albümünden birinin içine gir ( şuan hatırlamıyorum hangi albümüydü) oradan bir parçayı çal diye bilgi aktarımı yaptım ama tek olmayan parça seçimiydi, albüme kadar doğruydu neden bu değilde o dediğimde aslında onu seçecektim ama biran diğerini seçmek istedim dedi. Butür bir olay olabilir, yanındakine inandırman için önceden bir kağıda yazabilirsin yaptıracağın şeyi, çünki oda buna inanırsa zihnini boşaltması daha kolay olur ve istekli olur, yoksa öbür türlü zihnini boşalt dersin aklında saçma sapan bilgiler dolaşır, işim gücüm var beni nelerle uğraştırıyor gibi :)

• Beğendim
Tepkiler: Ori

renga

Kayıtlı Üye
Ben yeni üye oldum geziniyorum uygulamaları ve yorumları okuyorum .... Ben de inanıyorum bende böyle güçler olduğuna ama nasıl uygulayacağımı hiç bilmiyorum. Aklımdan geçenler başıma gelebiliyor ya da bir ara telefonumun çalacağını hissedebiliyordum belki tesadüf olabilir ama bilemiyorum işteee... Özel çalışmalar gerekli. Mesala bu bardak olayı, bunu gücünü kullanan herkes yapabilir mi...

Moderatör tarafında düzenlendi:

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Aksilik yok. Bazen çalışma yaparken o şeyi kilitlersiniz. Çalışma esnasında hem istek ve niyet güçlü olmalı hem de zihin zorlanmamalı. O kadar doğal bir şey olmalı ki bu yapılan. Sizin yaptığınız şey:
-Niyeti oluşturmak
-Gerekli gücü istediğiniz biçimde dönüştürmek
-Enerjiyi yönlendirmek
-Kilitlemek
Sonra bıraktığınız anda:
-Bilinçaltının şartlanmış halinin devamı
-Kilidin kalkması
-Hedefe istenen etkiyi doğru biçimde ulaştırmak
Sizin durumunuz bu.

kemalilhan

Kayıtlı Üye
Bir başka deneyde şöyle olabilir elinize zar alın ve konsantre olun ve istediğiniz arı beyninizde seçin ve atın, bunlar sizin için aparatif yiyecek olarak düşünün yada egzersiz, yani maratona hazırlanmadan önceki ısınma hareketleriniz, bunlarda başarılı olursanız ufak denylerde yani, ilerki aşamaya rahat geçersiniz, bir anda diğer dneyleri yapmaya kalkarsanız ağır olanları hüsranla sonuçlanır, hem bu deneyler size emin adım ve zevk verecek sıkılmayacaksınız.

Son olarakda en basitlerinden olarak, bir mum alevine eliniz yanmıyacak yada ısı sizi rahatsız etmeyecek şekilde yaklaşın ve nefisinize dikkat edin alevi etkilemesin ve aleve yön verin buda aparatif bir alıştırmadır. Ama beni yanlış anlamayınız, ben burada kolay yada basit derken çocuk oyunu demek isteiyorum bu sistem içinde en basidi diyorum. Yani ilk okul çocuğu için 2+2 toplamak zordur ama ortaöğretim için kolaydır.

Bir başka deneyde eğer sigara içiyorsanız dumanı hareket ettirmeye çalışın, bunda da başarılı olursunuz ama nefes alıp verirken dikkat edin, veya etrafta rüzgar olup olmamasına,

Yukarıda anlattıklarım benim kendimin yaptığı ve başarılı olduğum sonuçlar, ve ben profesyonel değilim, inanın sadece üzerine çok düştüm. Başlarda asla böyle birşey olacağına inanmadan günde birkaç saat çalıştım inanmıyordum ama sadece içimde kıvılcım vardı, ya olursa diye. Forumları kurcaladım, bilim adamlarının makalelerini iledim birkaç dizi ve film derken şevk geldi resmen :) ısrarla denedim ve sonuca ulaştım, tabi bıkmadan usanmadan yıllarını belki vermen lazım profesyonel olmak çin ben düşmedim üzerine, ufak tefek olayların üzerine çıkamadım anlayacağınız, ama bu forumu iyi değerlendirin arkadaşlar burada her konu başlığının ehli kişiler ve her konuya hakim yöneticiler var, anında olmasada en fazla 5 saat içinde sorunuza cevap alırsınız. ve size yardımcı olurlar emin adımlar ile ilerlersiniz. Hepinize bol çalışmalar... ( Zafere giden yol, gül bahçelerinden geçmez. )

ufulij

Kayıtlı Üye
Evet genelde bende de öyle oluyor.Niyet ediyorum uzun süre ama niyet etmeyi kestikten yaklaşık 5-6 sn sonra gerçekleşiyor.Yani bence bir aksilik yok ;).