B vitamini eksikliklerinin yol açtiği rahatsizliklar:

KENT

Kayıtlı Üye
B VİTAMİNLERİNİN EKSİKLİĞİ İNSAN BEDENİNDE ÇEŞİTLİ RAHATSIZLIKLARIN OLUŞMASINA NEDEN OLUR.
BUNLAR SIRASIYLA:
B1,
Bellek zayıflığı,
Moral bozukluğu,
Ruhsal çöküntü,
Kişilik değişikliği.

B2,
Dudaklarda kuruluk,
Yüz derisinde pul pul oluşum,

B3,
Akılsal ve duygusal çöküntü,
Dil çatlaması,

B5,
Yorgunluk,
Mide bulantısı,
Uyuşukluk,
Kas krampları.

B6,
Depresyon şeklindedir

AphraeL

Kayıtlı Üye
Ben de B12 vitaminini eklemek istedim. Kardeşim bir süre eksikliğinin sıkıntısını çekmişti.

B12 eksikliği uzun süreler tedavi edilmezse ciddi hasarlara neden olabilir. B12 vitamin eksikliğinde sinir hasarı, kansızlık, unutkanlık, depresyon ve yorgunluk gibi sorunlar görülür.

Kırmızı kan hücrelerinin üretimi için B12 vitaminine gereksinim vardır. Gerekli miktarda alınmadığı takdirde b12 vitamini eksikliği çarpıntı, nefes darlığı ve bitkinlik gibi sorunlara yol açan bir tür kansızlık problemine sebebiyet verir.

B12 vitamin eksikliği hafızanın zayıflamasına neden olur.
El ve ayaklarda görülen uyuşmanın nedeni b12 eksikliği olabilir.
Çocukların zeka düzeylerinde düşüklüğe neden olabildiği gibi eksikliği aynı zamanda konuşma ve yürüme gibi davranışların daha geç ortaya çıkmasına neden olabilir.

laragökçe

Kayıtlı Üye
bendede mevcut b12 bitamini eksikliği.özellikle kırmızı et tüketilmediği zamanlarda fazlalaşıyor.alzheimer hastalağınında nedenlerinden biridir.bende ise hafıza zayıflığı ve boyundan omuza kadar giden ve hiç geçmeyen bir ağrı yapıyor.düzenli olarak b12 vitamini kullanıyorum zaten 40 yaşından itibaren her insanın kullanması gerekliymiş.

Apabbacık

Kayıtlı Üye
Salt B değil diğer vitaminlerinde eksikliğinde ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkabiliyor ki bence B vitamini eksikliğinde görülcek hastalıklardan daha tehlikelileride mevcut.Velhasıl dikkat etmek lazım.

sunny077

Kayıtlı Üye
İş
TERAPÄ°ST
hergün yediğimiz besinlerden bütün vitaminleri alamayız onun için günlük bir tane multivitamin kullanmamız sağlığımız açısından çok faydalıdır. ben öyle yapıyorum :)

ozledım2

Kayıtlı Üye
aynen katılıyorum aslında sağlığımızdan değerli hiçbirşey yok ama değerini bilmiyoruz