titanikte ölenlerle konuşacaklar...

PESS

Kayıtlı Üye
İş
Dans EÄŸitmeni , Grafiker
Merhaba arkadaşlar...
1 ay öncesine kadar okuduğum gazetede okuduğum bir haberi sizinle paylaşmak istiyorum...

Titanic gemisi araştırmacıları 2011 Nisan ayında dünyanın 4 bir yanından doğa üstü gücü olan özel kişileri toplayıp Titanic'te ölen insanların ruhları ile görüştürüp bilgi toplayacakları planlanıyor.

Bu haberin hangi gazetede olduğunu hatırlamıyorum ama arkadaş o kısımı özel olarak kesip saklıyordu onun yanına gittiğimde haberin tamamını ve geniş kapsamlısını sizler ile paylaşacağım internette araştırdım bulamadım

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Çok güzelbir çalışma olur kanatimce titanik gemisi hakkında bir çok bilgi edinirler bence bu tür yetenekleri bizlerde gizlimabet üyeleri olarak astralla kullanmalıyız.
farklı ülkelerden bilgi toplayıp bu platformda toplamak güzel olurdu..
ben hep mayaları merak etmişimdir:)

gözde

Kayıtlı Üye
Bir gelişme var mı acaba ? 2011 nisanındayız?

AJA

Elit Üye
Titanic gemisinde 8 türkün oIdugunu okumuştum sizinIe de payIaşmak istedim ;
Yıllardan 1912 aylardan nisan Bursalı Hilmi bey bütün Ailesini toplayarak İngiltereye gelmiştir. Bütün amacı aralarında kan davası olan Şefik Ağa'dan ailesinin son kalan bireylerini kurtarmaktır. Bu amaçla elindekini avcundakini herşeylerini satan Bursalı Hilmi Bey zamanın parasıyla bir servet sayılacak 23800 altınla 27 aile üyesi kan davasından ölü olarak bırakarak geri kalan 8 aile üyesiyle yolara düşer. Tek amacı vardır. Hedefi Yeni Dünyaya ulaşarak herşeye yeniden başlamak. Amerikaya gitmenin yollarını araştırır ve sonunda kendini İngilterede bulur . Southampton'da NewYork'a 8 kişilik 3.Sınıf bilet için kişi başına 495 dollar öder. Birinci sınıf biletler 4700 dollardır bugünün parasıyla 50bin dollardan fazla.

10 nisan'da saat sabah 10 sıralarında Southampton limanına geldiler. Titanic saat 12'de kalkacaktı. Oradaki üçüncü sınıf biletleri olanların yiyeceklerini yanlarında götürmesi gerektiğini öğrendiklerinde saaat 11'i geçiyordu. Hemen Harison And Sons yazan limandaki storlardan taşıyabilecekleri kadar ekmek ve kurumuş tavuk ve peynir aldılar ve gemiye bindiler.

Nereden bilebilerdi kan davasından kaçarken Titanic denilen bir gemide öleceklerini ? Hayat bu belkide kaderden kaçılmıyormu? Bu hikaye onların İngilterede tanıştığı bir Türkün anılarından öğrenilmiştir. Biletleri almalarınada yardımcı olan bu kişi biletleri kendi adına almıştır adıda Ali Assam'dır.

masu

Kayıtlı Üye
vay be demek titanicte türkte vard:))