Karanlığın gizemi

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Nedense insanların başına hep gece olaylar geliyor. Aslında karanlığın içinde yaşayan varlıklar kim neden gündüz olmuyor hep karanlık farkındamısınız arkadaşlar yastığa kafanızı koyduğunuzda, evden tıkırtılar tvden çat çut sesler kapılardan az bir tonda gıcırdama sizce iblisin oğulları mı
bu konuyu sizlerle tartışmak istiyorum aslında...

gümüş

Kayıtlı Üye
Sizin konu ettiğiniz olay ve sesler ne şiddette bilemiyorum ama genel anlamıyla konuşursak gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkının etkisidir muhtemelen

Ori

Kayıtlı Üye
Aslında o dediğin çatçut sesler gündüzde oluyor ama dikkat etmiyoruz :) Benim fikrim karanlık varlıklar gündüzleride insanla uğraşıyor sadece gece değil.

La-edri

Kayıtlı Üye
Iblisinoglullari karanlikdada gunduzde ugrasir insan ile, ama gecenin bir özelligi var ki
Efendimiz (sav) gece cocuklarinizi disariya cikartmayin, zira gece seytan (kötü cin sizin tabirinizle iblisinoglullari) gezerler ve sizleri yoldan cikartmak icin sebeb ararlar.. demis
Yani vesvese verir sizin olayinizda buna benziyor, gündüzde cikan o sesler gece daha cok ilginizi cekiyor,hazir vesvesede varken acaba evde cinmi dolasiyor tarzinda fikirler olusuyor..

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Sizin konu ettiğiniz olay ve sesler ne şiddette bilemiyorum ama genel anlamıyla konuşursak gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkının etkisidir muhtemelen

Farkındaysanız Amerikada çekilen korku filmlerinin bile yarısı gece geçiyor neden insanlar karanlıkdan bu kadar çok korkuyor

Ori

Kayıtlı Üye
Şöyle bir duyum almıştım bir aralar eskiden insanların karanlıktan korkmalarının asıl sebebi karanlıkta hayvanların saldırılarına uğramalarıymış. Günümüze kadarda böyle gelmiş karanlık korkusu. Ama doğrudur demiyorum sadece duymuştum.

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Şöyle bir duyum almıştım bir aralar eskiden insanların karanlıktan korkmalarının asıl sebebi karanlıkta hayvanların saldırılarına uğramalarıymış. Günümüze kadarda böyle gelmiş karanlık korkusu. Ama doğrudur demiyorum sadece duymuştum.

Aslında herşey duyulmalardan ağızdan ağıza konuşmalardan bugüne kadar su yüzüne çıkıyor Amerikalılarında söylentilerden yola çıkarak film çekmeleri.
hepimiz öyleyiz Arkadaşımız gelir birşey söyler şaşırmış bir durumda yüzüne bakarız hadiya deriz gerçek mi olasılığı kafamızda soru işareti yakar ben gider başkasına söylerim bu şekilde yayılır.. Ama gerçek olan birşey var şeytanın en çok sevdiği zaman karanlık olduğu zaman.

Ori

Kayıtlı Üye
Belki de şeytan insanın düşüncelerini çelmek için insanın en yorgun olduğu zamanı yani akşamları tercih ediyordur.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İnsanların perdeleri gece daha kolay ve daha iyi açılır. Hem hipofiz bezinin karanlıkta salgıladıkları hem de beyindeki değişimler bunu sağlar. Özellikle gece 03.00 de bu durum en etkin hale gelir. Sanırım bütün bunlara açıklama olmuştur.

Warcraft

Banlı Kullanıcı
İnsanların perdeleri gece daha kolay ve daha iyi açılır. Hem hipofiz bezinin karanlıkta salgıladıkları hem de beyindeki değişimler bunu sağlar. Özellikle gece 03.00 de bu durum en etkin hale gelir. Sanırım bütün bunlara açıklama olmuştur.

güzel açıklama olmuş teşekkürler..

wblackw

Kayıtlı Üye
Nedense insanların başına hep gece olaylar geliyor. Aslında karanlığın içinde yaşayan varlıklar kim neden gündüz olmuyor hep karanlık farkındamısınız arkadaşlar yastığa kafanızı koyduğunuzda, evden tıkırtılar tvden çat çut sesler kapılardan az bir tonda gıcırdama sizce iblisin oğulları mı
bu konuyu sizlerle tartışmak istiyorum aslında...

Bende şöyle bir yorum yapacağım gece'nin sessizliğinde çevreyi dinleme şansımız daha fazla olur ayrıca bir çok kitaptada okuduğum gibi beyin korkular üzerinden bize oyun oynamaktan çekinmez .Daha açık soylemek gerekirse gece birşeyden ürktüğünüzde beyin alıcılarını sonuna kadar açar ve çevreden gelecek en ufak bir sese bile duyarlı hale getirir sizi. Yani bir tür aldatmacada diyebilirz =)

KeSbaNn

Kayıtlı Üye
bence de gece ve gündüz pek farklı değildir..sadece gece olduğunda karanlık olur ve insanlar kendi gölgelerinden bile korkacak duruma gelirler...etraf herkes uyuduğu için çok sessizdir...en ufak sesler bile çok sesliymiş gibi gelir insana...ürker.... kötü olaylar genelde gece olur..hırsızlıklar mesela..insanlar da bu yüzden karanlıktan korkarlar..ya önüme hiç ummadığım bir şey çıkarsa diye..bu benim kendi fikrim tabi ki...

gümüş

Kayıtlı Üye
Farkındaysanız Amerikada çekilen korku filmlerinin bile yarısı gece geçiyor neden insanlar karanlıkdan bu kadar çok korkuyor

Bu görece. Ben korkmuyorum mesela, niye korkayım ? Korktuğum haller var ama geceye mahsus değil aynı koşullarda gündüz de korkarım. Gece kötü değildir, karanlık kötü değildir, gece ve karanlığı siz ( mesela yani) kötü görmeyi tercih etmişsinizdir o zaman sizin için kötü olur. Gece ve karanlığa ayrıca ek yükler bindirmek istersiniz o zaman gece ve karanlık sizin için onlarla dolu olur. 6 ay gece yaşayan memlekettekiler ne yapsınlar o zaman ? Bu minvalden gidersek onların hayatlarının kabus gibi, zombie ve türlü yaratıklarla dolu olması lazım, doludur diyebiliriz? Hayır diyemeyiz. Filmler farklı, izleyiciye istediğini veriyorlar ve karşılığında da deli paralar kazanıyorlar. O zaman belki izleyiciye sormak lazım, neden korkmak istiyorsunuz diye ? Korku ihtiyaç mıdır sizce mesela?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Televizyondan gelen çatır çutur sesler maddenin ısı değişimleri karşısında sıkışmaları daralmaları ve genleşmelerinden dolayı çıkar.
şunuda farketmişsinizdir genelde tv kapatıldıktan 10 dk içinde flan çatırtı gelir.
tv çalışırken plastik cam kablo vb envarterler genişliyor sıcak nedeniyle...
kapanıncada soğuyor ve eski halini alıyor.

Chymicum

Kayıtlı Üye
bilimsel olarak dmkolun dediği doğru ama islami bi ülkede yaşıyoruz ve şeytanların,cinlerin insanların inançlarına göre hareket ettğine inanıyorum...o yüzden genelde akşam ezanından sonra bu tür olayların başladığını düşünüyorum :):)

karamelhan

Kayıtlı Üye
Karanlık cesaretimi ve inancımızı sınıyor belki de... kimbilir?

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Televizyondan gelen çatır çutur sesler maddenin ısı değişimleri karşısında sıkışmaları daralmaları ve genleşmelerinden dolayı çıkar.
şunuda farketmişsinizdir genelde tv kapatıldıktan 10 dk içinde flan çatırtı gelir.
tv çalışırken plastik cam kablo vb envarterler genişliyor sıcak nedeniyle...
kapanıncada soğuyor ve eski halini alıyor.

Söyediğinize katılmıyorum.
Televizyon izlemiyorum bile çok nadiren bir film olursa bakarım.
Ama birkaç gün açılmamış televizyon dahi çatırdıyor.
Gündüz de oluyor ama gecenin bazı saatlerinde çok daha fazla.
Onu bırakın ahşap mobilyalardan da ses gelir.

Bana soğuk,sıcak farkı da demeyin.
Sigara içtiğim için benim odamın camı yatsam dahi açık olur.

Peki ya gündüz vakti en fazla 2 kere baktığım odamdaki aynaya;
gece vakti en az 50 kere dönüp dönüp bakmama ne dersiniz.

Bu söylediğim durumları en çok da bir enerji çalışmasına katıldıktan sonra
yaşıyorum.

Ayrıca sabah ezanından hemen önce koridordan gelen ayak seslerini de unutmayayım. (karin denen bişeymiş merak eden forumdan okuyabilir.)

Bunun korkuyla veya dikkatsizlikle bir alakası da olmadığını söylemeliyim.
Sürekli bu işlere ilgili olduğum için her an da tetikteyimdir.

Sanki gece vakti bişeyler oluyor.
Bunu kendi enerjimiz,auramız da yapıyor olabilir.
Belki uyumadan önce biz de kendi enerjimizi düşürüyoruzdur.
Eşyaların da aurası olduğunu hatırlasanız onlar da etkileniyordur.

cybersinerji

Kayıtlı Üye
karanlık yanlızlığı simgeler.gündüüz görme duyumuz çalışır gecede çalışır fakar gece bakarken göremeyiz ve yanlızlığa itilir bilincimiz ben bu yönüyle bakıyorum .

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Söyediğinize katılmıyorum.
Televizyon izlemiyorum bile çok nadiren bir film olursa bakarım.
Ama birkaç gün açılmamış televizyon dahi çatırdıyor.
Gündüz de oluyor ama gecenin bazı saatlerinde çok daha fazla.
Onu bırakın ahşap mobilyalardan da ses gelir.

Bana soğuk,sıcak farkı da demeyin.
Sigara içtiğim için benim odamın camı yatsam dahi açık olur.

Peki ya gündüz vakti en fazla 2 kere baktığım odamdaki aynaya;
gece vakti en az 50 kere dönüp dönüp bakmama ne dersiniz.

Bu söylediğim durumları en çok da bir enerji çalışmasına katıldıktan sonra
yaşıyorum.

Ayrıca sabah ezanından hemen önce koridordan gelen ayak seslerini de unutmayayım. (karin denen bişeymiş merak eden forumdan okuyabilir.)

Bunun korkuyla veya dikkatsizlikle bir alakası da olmadığını söylemeliyim.
Sürekli bu işlere ilgili olduğum için her an da tetikteyimdir.

Sanki gece vakti bişeyler oluyor.
Bunu kendi enerjimiz,auramız da yapıyor olabilir.
Belki uyumadan önce biz de kendi enerjimizi düşürüyoruzdur.
Eşyaların da aurası olduğunu hatırlasanız onlar da etkileniyordur.

ozaman ben birşey diyemeyeceğim çünkü bneim pc tv herzaman açık :D

en son önceki evde çıtırtılar geliyordu fındık faresi yakaladık :)
Ama ben enerji çalışmaları flan yapmıyorum yakınlaşmam olmuyor o alemle sizin oluyor demekki.
ben geceleri aynaya bakmaktan kaçınırım ayna fobim var :(

Monarcas

Kayıtlı Üye
Sanırım ikisi de olmalı.Ne hep gündüz ne hep gece :) Denge bu sanırım,karanlık olmadan aydınlığın bir anlamı olmazdı..