Olu bebegin ruhunu beslemek

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Oncelikle hepinize merhaba demek istiyorum.Siteyi tesadufen 3 gun once internette dolasirken buldum.Kendim Singapurda yasiyorum.
Ben buradan cok ilginc ve ilginc oldugu kadar da ilgimi ceken birsey ogrendim.Durumu su sekilde simdilik ozet olarak sizlere sunmak istiyorum.Su sekilde:
Mesela bir insan bir guc elde etmek istiyor (zenginlik,sayginlik,mutluluk,yada hepsi,vs,,,)Bunun icin bir gerekli tapinaklara yada bazi dinlerin din adamlarina gidip (Hristiyanlik.Muslumanlik ve Yahudilik dinleri haric.Yani Budizm,vs,,,)Onlardan cocuk yada bebek ruhunu satin aliyorlar.Daha sonra o satin aldiklari ruh'u cok dikkatlice besliyorlar,evin koselerine oyuncaklar,giysiler koyuyorlar,vs,,, . Tipki kendi oze ve gercek cocuklari gibi.Bunun karsiliginda istedikleri gucleri elde edebiliyorlarmis.Genel olarak unluler,sanatcilar,vs,,,lerin tercih ettigi bir yontem bu.Lakin...Hersey bu sekilde gorundugu gibide guzel degil.Neden mi?Cunku o satin aldiklari ruh birgun gucleniyor ve hicbirseye ihtiyaci kalmadiginda o kisiye yada kisilere buyuk zararlar veriyor en sonundada erken olmesine sebep oluyor.
Olayi simdilik bu sekilde cok cok kisa olarak ozetledim.Aslinda detaylari cok var.Ve bu inanc inanilmaz bir sekilde de benimsenmis durumda zengin kesimler tarafindan.
Simdi burada tecrubeli olduguna inandigim yoneticiler var.Ben onlarin bu konu hakkindaki goruslerini merak ediyorum.Bazilariniza da sacma gelebilir.Lakin aslina bakarsak dunyada olan o kadar seylerden sonra bence pekte sacma degil simdi.
Saglicakla kalin...

tubix

Kayıtlı Üye
ilginç valla olabilir tabiki ama sonunda erken ölmeyi ve zarar görmeyi bile bile yapan var demekki ..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Oncelikle hepinize merhaba demek istiyorum.Siteyi tesadufen 3 gun once internette dolasirken buldum.Kendim Singapurda yasiyorum.
Ben buradan cok ilginc ve ilginc oldugu kadar da ilgimi ceken birsey ogrendim.Durumu su sekilde simdilik ozet olarak sizlere sunmak istiyorum.Su sekilde:
Mesela bir insan bir guc elde etmek istiyor (zenginlik,sayginlik,mutluluk,yada hepsi,vs,,,)Bunun icin bir gerekli tapinaklara yada bazi dinlerin din adamlarina gidip (Hristiyanlik.Muslumanlik ve Yahudilik dinleri haric.Yani Budizm,vs,,,)Onlardan cocuk yada bebek ruhunu satin aliyorlar.Daha sonra o satin aldiklari ruh'u cok dikkatlice besliyorlar,evin koselerine oyuncaklar,giysiler koyuyorlar,vs,,, . Tipki kendi oze ve gercek cocuklari gibi.Bunun karsiliginda istedikleri gucleri elde edebiliyorlarmis.Genel olarak unluler,sanatcilar,vs,,,lerin tercih ettigi bir yontem bu.Lakin...Hersey bu sekilde gorundugu gibide guzel degil.Neden mi?Cunku o satin aldiklari ruh birgun gucleniyor ve hicbirseye ihtiyaci kalmadiginda o kisiye yada kisilere buyuk zararlar veriyor en sonundada erken olmesine sebep oluyor.
Olayi simdilik bu sekilde cok cok kisa olarak ozetledim.Aslinda detaylari cok var.Ve bu inanc inanilmaz bir sekilde de benimsenmis durumda zengin kesimler tarafindan.
Simdi burada tecrubeli olduguna inandigim yoneticiler var.Ben onlarin bu konu hakkindaki goruslerini merak ediyorum.Bazilariniza da sacma gelebilir.Lakin aslina bakarsak dunyada olan o kadar seylerden sonra bence pekte sacma degil simdi.
Saglicakla kalin...
Daha önce bu uygulamayı duymadım ama teknik olarak benzerleri var. Yalnız yine teknik bir bilgi ile burada ya bir yanlışlık var ya da siz tam aktarmadınız. Bunun için var olan bir bebeği ya öldürmek ya da lanet gibi bir şey yapmak gerekir. Ayrıca ruh güçlenmez bu anlatılan biçimde. Yine bir başka detay var, bebeklere bu tür uygulamalar yapılamaz. Yapılıyorsa işin içine ister şeytan diyin, ister karanlık güç diyin, bunun en hasını en büyüğünü en lanet olanını kullanmadan bu uygulama yapılmaz. Nasıl din adamı bunlar, karanlık mezhep veya tarikatların mı? Çünkü başka türlü bu iş olmaz. Ayrıca hem evrensel kanunlara göre hem dini yasalara göre (aynıdır ama bunu belirtmezsek alerji yapıyor bazen insanlara) bunu yaptığınız zaman zaten lanetlerin en büyüğü sizi bulur. O saldıran şey bebek ruhu değil, sistemin ta kendisi olur. Size 1 verdiyse 1000 alır bu tarz uygulamalar. Bu arada hayatımda duyduğum en korkunç ve şeytani uygulamaların arasına girdi bu anlattığınız.

gümüş

Kayıtlı Üye
Gu man thong deniyor onlara sanırım

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Daha önce bu uygulamayı duymadım ama teknik olarak benzerleri var. Yalnız yine teknik bir bilgi ile burada ya bir yanlışlık var ya da siz tam aktarmadınız. Bunun için var olan bir bebeği ya öldürmek ya da lanet gibi bir şey yapmak gerekir. Ayrıca ruh güçlenmez bu anlatılan biçimde. Yine bir başka detay var, bebeklere bu tür uygulamalar yapılamaz. Yapılıyorsa işin içine ister şeytan diyin, ister karanlık güç diyin, bunun en hasını en büyüğünü en lanet olanını kullanmadan bu uygulama yapılmaz. Nasıl din adamı bunlar, karanlık mezhep veya tarikatların mı? Çünkü başka türlü bu iş olmaz. Ayrıca hem evrensel kanunlara göre hem dini yasalara göre (aynıdır ama bunu belirtmezsek alerji yapıyor bazen insanlara) bunu yaptığınız zaman zaten lanetlerin en büyüğü sizi bulur. O saldıran şey bebek ruhu değil, sistemin ta kendisi olur. Size 1 verdiyse 1000 alır bu tarz uygulamalar. Bu arada hayatımda duyduğum en korkunç ve şeytani uygulamaların arasına girdi bu anlattığınız.

Sayin Chillout.Oncelikle ilgi ve alakandan dolayi tesekkur ederim.Siteyi taniyali 3-4 gun oluyor.Sen ve senin gibi birkac kisiyi takdir ediyorum engin bilgilerinizden dolayi.
Konuya gelince ; ben sadece en kisa yoldan,ozet olarak aktardim buraya.Lakin seninde soyledigin gibi sanirim once anne karnindaki bebek yada kucuk bir cocuk olduruluyor bu is icin.Tabii ki yasal degil.Ama para her yolu aciyor derlerya hani...Iste bu da o soz'e ornek olabilir.Cunku genelde durumu iyi olanlar daha da fazla guc kazanmak icin yapiyorlarmis.Ya da kaybedecek hicbirseyi olmayanlar.Inanin bana icerigini daha fazla ogrendiginiz zaman daha da urpereceksiniz.Ben ilk duydugumda,arastirip ogrendigimde kulaklarima inanamadim ve kesinlikle saka olacagini dusunmustum.Lakin bu bir gercek. Evet bencede 1 verip 1000 alan bir varlik bu.Sen de bilirsin buyuk ihtimal ile ; Asya ulkelerinde bu ve bunun gibi inanilmaz inanclar,buyuler,doga ustu gucler var.
Ben Turkiyede yasadigim zamanlarda ilginc olay en fazla 2-3 tane yasamisimdir.Lakin buraya geldikten sonra kaldigim evde birkac kez cok ama cok korkunc olaylar yasadim.Ama simdi biraz alistim.Sadece ilk oldugu anlarda insan urperiyor ama sonra alisiyorum.Ilginden dolayi tekrar tesekkurlerimi sunarim.Merak ettigin baska birsey var ise cevabini soyleyebilirim bu soru ile ilgili ( daha dogrusu cevabini elimden geldigince en orjinal sekilde verebilirim).

gümüş

Kayıtlı Üye
Bunun ne oldugunu bilmiyorum lakin google gorsellerden baktigimda sanki anlattigim olayi cagristiriyor.Tesekkurler ilgi ve alakan icin.Iyi formlar.

Geçenlerde haber olarak verilmişti, budist tapınağında 1700 ya da 17000 fetüs bulundu diye, bu başlığı Asya forum sayfalarından ararsanız altında konuyla alakalı pek çok yorum var

Ansiklopedik bilgi kısmı benden olsun :)

3 kategoride ele alınıyorlar bu bebek ruhlar ve tercih edilme nedenleri bebeklerin masum, günahsız ve saf olmaları.

İlk iki kategoridekiler doğru anladıysam düşük kürtaj hastalıktan vefat gibi haller sonucu tapınağa bırakılıp orada rahiplerce kutsanmış olanlar, kutsamayı yapana da ar jan deniyor. 3. kategoriye girenler kötü, belki cinayetle totemleştirilmiş olabilir söylediğiniz gibi ya da tapınakta kutsanmamış olanlar. Onlara aslında gumantong denmiyor ama emin olmadan ismini yazmak istemiyorum. İlk 2 bebek tipinde sekerleme oyuncak adanıyor bebek ruha ve adaklar adandığı yerden başka yerde görülürse adak sahibi mutlu oluyor çünkü kabul edildi ve bebek onunla oynuyor yedi içti vs diye düşünüyor. Karşılığında da kolay yoldan gelecek zenginlik ve başka pozitif hediyeler bekliyor.

Kötü bebek ruh için ise adak kanla yapılıyor adak sahibinin kendi kanı ile beslemesi gerekiyormuş totemi ve tavsiye edilmiyor çok kötü çok kara büyü kategorisinde bu.

Büyüyle yakın ilgilenenler için taşıdığı anlamlar tabii ki farklı, ama uzaktan bakanlar ve derinine girmeden sadece bir tılsımım olsun diyenler için hediyelik eşya reyonlarını süsleyen gumantonglara da rastlamak oldukça mümkün.

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Geçenlerde haber olarak verilmişti, budist tapınağında 1700 ya da 17000 fetüs bulundu diye, bu başlığı Asya forum sayfalarından ararsanız altında konuyla alakalı pek çok yorum var

Ansiklopedik bilgi kısmı benden olsun :)

3 kategoride ele alınıyorlar bu bebek ruhlar ve tercih edilme nedenleri bebeklerin masum, günahsız ve saf olmaları.

İlk iki kategoridekiler doğru anladıysam düşük kürtaj hastalıktan vefat gibi haller sonucu tapınağa bırakılıp orada rahiplerce kutsanmış olanlar, kutsamayı yapana da ar jan deniyor. 3. kategoriye girenler kötü, belki cinayetle totemleştirilmiş olabilir söylediğiniz gibi ya da tapınakta kutsanmamış olanlar. Onlara aslında gumantong denmiyor ama emin olmadan ismini yazmak istemiyorum. İlk 2 bebek tipinde sekerleme oyuncak adanıyor bebek ruha ve adaklar adandığı yerden başka yerde görülürse adak sahibi mutlu oluyor çünkü kabul edildi ve bebek onunla oynuyor yedi içti vs diye düşünüyor. Karşılığında da kolay yoldan gelecek zenginlik ve başka pozitif hediyeler bekliyor.

Kötü bebek ruh için ise adak kanla yapılıyor adak sahibinin kendi kanı ile beslemesi gerekiyormuş totemi ve tavsiye edilmiyor çok kötü çok kara büyü kategorisinde bu.

Büyüyle yakın ilgilenenler için taşıdığı anlamlar tabii ki farklı, ama uzaktan bakanlar ve derinine girmeden sadece bir tılsımım olsun diyenler için hediyelik eşya reyonlarını süsleyen gumantonglara da rastlamak oldukça mümkün.

Evet . Cok haklisin.Benim ogrendiklerimde bu dogrultuda.
Ama ne olursa olsun benim sahsen tasvip etmedigim bir durum bu.

tubix

Kayıtlı Üye
bencede arkadaşlar karısmayın böle işlere benim nacizane fikrim.

gümüş

Kayıtlı Üye
Bence de uzak durulmalı ama kabul edelim ki uzak durulsun demek ya da onaylamamak uygulanıyor olduğu gerçeğini değiştirmiyor :(

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Bence de uzak durulmalı ama kabul edelim ki uzak durulsun demek ya da onaylamamak uygulanıyor olduğu gerçeğini değiştirmiyor :(
Evet.Kesinlikle uygulanmaya devam edildigine cok cok inaniyorum.
Ama ben olsam,cok ama cok zor durumda kalmadikca boyle birseye karismazdim.

gümüş

Kayıtlı Üye
Evet.Kesinlikle uygulanmaya devam edildigine cok cok inaniyorum.
Ama ben olsam,cok ama cok zor durumda kalmadikca boyle birseye karismazdim.

Zor durum görecedir, umalım ihtiyaç duymazsınız, duymayız, duymazlar diyeyim ben de o zaman ,)

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Güç,şöhret,para,aşk için bu ve benzeri uygulamalar yapanlar olabileceğini düşünüyorum.
Hele de fakir ülkelerde insanlar para için herşeyi yapabilirler.

Ayrıca sizlere bir sorum olacak.
Bebek ölünce ruhunu nasıl zapdetiyorlarmış ki.
Ruhlar öyle ortada kaçmadan,bir yere uçmadan nasıl duruyormuş?
Cini şişeye hapsetmek diye bişey mi bu.

gümüş

Kayıtlı Üye
Modern uygulamada Arjanlar bir takım kutsal mantralarla bir takım gerekli materyalleri bir araya getirerek canlandırma ayini yapıyorlarmış, hoş bir şey olduğunu sanmıyorum :(

La-edri

Kayıtlı Üye
Saglicakla kalin...
Insanlar herseye inanabilirler herseyi savunadabilirler, ama hakikat tek dir..
Ruh öyle bir varlik degilki, haps edilecek muhafaza edilecek, yada birileri tarafindan zabt edilecek..
Ruhun özelligindendir özgür olusu cünki o Allah'in kuluna nef ettigi bir deger dir,
Heleki bir bebegin ruhu yani hic bir lekesi olmayan bir degerden bahsediliyor burada, o ölüm sonrasi direk Rabbine döner..(Digerleride döner)
Ruh her halukarda cesedi terk etiginde Rabbine döner,uyku bile o'nun icin bir vesiledir dönmek icin..

Yani kisacasi bir insan ruhu haps edemez
Her kez herseye inanabilir ,ama onlarca inanc var diye onlarca gercek var dersek kendimiz ile celismis oluruz,Hakikat tektir..
Singapur'da ki insanlar bir takim seyler yaptigina inaniyorlardir, bu sebebden dolayi belki birseyler görüb sesiyorlardir, ama kesinlikle bir Ruh'u haps edemezler...

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Zor durum görecedir, umalım ihtiyaç duymazsınız, duymayız, duymazlar diyeyim ben de o zaman ,)
Bende senin temennilerini umarim ;)

Güç,şöhret,para,aşk için bu ve benzeri uygulamalar yapanlar olabileceğini düşünüyorum.
Hele de fakir ülkelerde insanlar para için herşeyi yapabilirler.

Ayrıca sizlere bir sorum olacak.
Bebek ölünce ruhunu nasıl zapdetiyorlarmış ki.
Ruhlar öyle ortada kaçmadan,bir yere uçmadan nasıl duruyormuş?
Cini şişeye hapsetmek diye bişey mi bu.
Genelde unlu insanlar yada zengin insanlar yapiyor.
Zaptetme olayina gelince : Bildigim bir ornegi vereyim ;
mesela cocuk yada bebek oldu.Sonra onu gomuyorlar ama gece yarisi mezarin basina giderek cesitli ayinlar,buyuler,sihirler yapiliyor ve o cocugun yada bebegin ruhunu ele geciriyorlar.
Cok basit bir baska ornek vereyim ( bu olay ile ilgisi pek yok ama biraz animsatiyor) Burada bir hikaye var (gercek hikaye) Kadinin birisi karnindaki bebegi istemiyor ve onu bilerek dusuruyor.Aradan birkac ay geciyor ve boynunda inanilmaz agrilar basliyor.Gittigi hastanelerde care bulunamiyor,herhangi bir tani konulamiyor.Son care olarak buyu,sihir isleri ile ugrasan kisilere gidiyor ve o kisiler kadinin boynuna yapismis olan bir bebek ruhu goruyorlar.Hatta buna benzer konular cogu filme de konu olmustur.Yani ates olmayan yerden duman tutmez misali.
Inanan inanir,inanmayan inanmaz.Saygi duyarim.Lakin bunlarin gercekten yapildigina ve dogruluguna ben inaniyorum sahsen.Aslinda kapsamli bir arastirma yapilsa muthis seyler cikar ortaya.Ama maalesef oyle bir imkan yok.Umarim birgun bu konu bir belgesele konu olur.Ne bileyim ; mesela Discovery Channel gibi kanallara felan...
Lakin sunu da tekrar belirtmek isterim ; beslenen bebek ruhu birgun yeterince guclendiginde sahibine cok ama cok buyuk zararlar veriyormus.
Bu suna da benziyor (bilmiyorum inanan var mi ama...) Mesela nazar boncugunu dusunun.Nazar boncugunu kullanirsiniz kullanirsiniz kullanirsiniz ve o yeteri kadar enerjiyi emdikten sonra bu sefer tam tersine doner isler.Iyi gunler,iyi forumlar...

Insanlar herseye inanabilirler herseyi savunadabilirler, ama hakikat tek dir..
Ruh öyle bir varlik degilki, haps edilecek muhafaza edilecek, yada birileri tarafindan zabt edilecek..
Ruhun özelligindendir özgür olusu cünki o Allah'in kuluna nef ettigi bir deger dir,
Heleki bir bebegin ruhu yani hic bir lekesi olmayan bir degerden bahsediliyor burada, o ölüm sonrasi direk Rabbine döner..(Digerleride döner)
Ruh her halukarda cesedi terk etiginde Rabbine döner,uyku bile o'nun icin bir vesiledir dönmek icin..

Yani kisacasi bir insan ruhu haps edemez
Her kez herseye inanabilir ,ama onlarca inanc var diye onlarca gercek var dersek kendimiz ile celismis oluruz,Hakikat tektir..
Singapur'da ki insanlar bir takim seyler yaptigina inaniyorlardir, bu sebebden dolayi belki birseyler görüb sesiyorlardir, ama kesinlikle bir Ruh'u haps edemezler...

Tabii ki sana saygi duyuyorum.Soylediklerinde Haps etmek degilde belki baska bir sey denebilir buna.Lakin bunlarin yapildigi ve cok ama cok buyuk olasilik ile gercek olduguda kesin.Iyi gunler ve iyi forumlar...

Bu arada sunu da belirteyim ; o ruhun sahibi eger disariya cikacaksa onu da yanina almasi gerekiyor.

Bir diger bilgi.Bunu da sizlerle paylasmak istiyorum cunku cok ilginc:
Mesela buradaki otel sahipleri (genelde Cin'li olanlar) otelin icinden bir odada hayaletleri besliyor (onlara yiyecek,icecek,giysiler,vs,,, veriyor) Cunku musterilerinin rahatsiz edilmelerini istemiyorlar.
Belki bazilariniza sacma gelebilir ama burada bircok otel hayaletli diye biliniyor.
Ve sanirim Asya ulkelerinin cogunda hayalet inanci cok yaygin.Buna bende inaniyorum.Cunku yasadigim yerde simdiye kadar 6-7 tane cok ilginc ve korkunc olaylar yasadim,varliklar gordum.

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Bu uygulamaya gunumuzdede devam edildigini ogrendim.
Ustelik genel olarak yuksek mertebedeki (sanatci,politika adamlari,vs) insanlar kullanmakta.
Bu arada bu uygulamayi yapmak icin epeyce para gerekiyor yanilmiyorsam...

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Bunun gibi bilmediğimiz daha bir sürü sapık ayinler vardır.21. yüzyılda olmamıza rağmen.

animax

Kayıtlı Üye
kişinin ruhu bu kim olursa olsun kabz,edildikten sonra kıyamete kadar sur denilen bir yerde tutulur ve kıyamet koptuktan sonra her ruh kendi bedenini bulur...sizin anlattığınız gibi ruhu satın alamazlar bu tamamen imkansız bir olaydır allahın kanununa bile terstir muhtemelen o ruh dedikleri olay cindir çünkü büluğ çağına erişmeden ölen her insan hangi dine mensup olursa olsun fark etmez müslümandır ve melektir onun yeri direk cennettir zaten

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Bunun gibi bilmediğimiz daha bir sürü sapık ayinler vardır.21. yüzyılda olmamıza rağmen.

Evet var bu tur ayinler gunumuzde dahi.
Lakin bu anlattigim bugun bile halen uygulanan ve yine dedigim gibi genel olarak yuksek mertebedeki insanlarin uyguladigi bir yontemdir.Gercekligide su anda benim kanaatice %95 .
Iyi forumlar....

kişinin ruhu bu kim olursa olsun kabz,edildikten sonra kıyamete kadar sur denilen bir yerde tutulur ve kıyamet koptuktan sonra her ruh kendi bedenini bulur...sizin anlattığınız gibi ruhu satın alamazlar bu tamamen imkansız bir olaydır allahın kanununa bile terstir muhtemelen o ruh dedikleri olay cindir çünkü büluğ çağına erişmeden ölen her insan hangi dine mensup olursa olsun fark etmez müslümandır ve melektir onun yeri direk cennettir zaten

Bakiniz.Kendinizce haklisiniz.Cogu kisi de boyle inaniyor.Size hak veriyorum.Lakin bu bahsettigim belki ruh degildir ve baska bir seydir (buralarda "ghost" yani hayalet diye adlandiriliyorlar) Ama gercek olan su ki ; bunun gercek oldugu ve uygulandigi.
Eger birgun imkan bulursam bunu ve buna benzer daha bircok seyi buranin insanindan ogrenmek istiyorum.
Iyi forumlar dilerim...