Acılardan Kurtulmanın Mucizevi Yolu

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Tüm acılardan, problemlerden kurtuluşun mucizevi bir yolu var mı?

Evet, var.

Bunu söylerken bir teoriden ya da hayalden bahsetmiyoruz. Size bahsedeceğimiz yol tamamen gerçek, tamamen basit ve her an uygulayabileceğiniz bir şey. O da şu:

"KENDİNİZ OLARAK BİLDİĞİNİZ HER ŞEYİ VE KENDİ DIŞINIZDAKİ HER ŞEYİ TÜMÜYLE ÖZGÜR BIRAKIN."

Bütün yapmanız gereken işte bu.

Yâni kendiniz ve kendiniz dışındaki her şeyi tümüyle başıboş bırakın. Bırakın ne olursa olsun. Tam olarak bunu yaptığınızda yaşamınızdaki bir çok problemin ve acının birdenbire ortadan kalktığını, diğerlerinin ise yaşamın akışı içinde akıl almaz bir hızla kendiliğinden çözüldüğünü görürsünüz. Tam özgürlüğün, tam mutluluğun, gerçek aşkın ve gerçek güzelliğin kendiniz olduğuna zamanla şâhit olursunuz. Fark edersiniz ki her şey aşktır. İşte bu, mucizedir. Çünkü aşkın kendisi mucizedir. Ne demek istediğimizi bu sözlerle anlayamazsınız. Söyleneni uygulayın. Ancak o zaman ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Yaşayacağınız öyle bir mucize ki, insanların madde dünyası ile ilgili anlattığı ve gösterdiği tüm mucizelerin önemsiz ve alelade olduğunu fark edersiniz.
Öyle bir mucize ki, sonsuz doyum ve mutluluk içinde güzelliğin sonu gelmez renkliliğini yaşar durursunuz. Ve bu halin sizin tek ve en doğal hâliniz olduğunu açıkça görürsünüz. Bu hal dışındaki yaşamın, aslında acı dolu bir ölüm olduğunu fark edecek ve bundan hiç şüphe etmeyeceksiniz.

Kaynak: İnternet.

fikret genç

Kayıtlı Üye
hayırlı geceler
sizlere çok sıktığımın farkındayım fakat bunaldığımdan sizleri sık arıyorum benim problemim kendimle kendimle olmak beni çileden çıkarıyor nefret ediyorum aynaya bakmak mecburiyetinde kendimden nefret ediyor tiksiniyorum.
kendimi tamamen ALLAHcc yoluna adamak istememe rağmen yine kendim engel oluyorum yüreğim istese bile düşüncelerim karşı çıkıyor bu günlerde sık rüyalar görmeye başladım gördüğüm rüyanın yorumunu bilmek istemem rağmen tabirde bulamadım
yardım ederseniz sizlere minnettar olacağım.
kendimi kötülük etmekten yanlış yapmaktan korkuyorum sürekli ölmek istiyorum
saygılarımla

aykırı

Kayıtlı Üye
Herşeyi tamamen gidişine bıraktığımda ya herşey sarpa sararsa ne olucak acılar dinmeyip dahada alevlenirse?cevap verirmisin??

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Geçmiş yada gelecekte kalmak anı kaçırmaya sebep olur anda kalıp olayları anda yaşayıp bitirmek, kabullenme ve sevgi işleri yoluna koyar. Aksi taktirde rüzgara karşı uçmaya çalışan bir kuştan farkı kalmaz hayatınız. Kabullenme ve kendine, her varlığa sevgi şarttır. Farkındalık konularını okuyup bu açıdan başka kaynaklara da bakıp huzuru elde edebilirsiniz.

suticenadam

Kayıtlı Üye
İş
TASAVVUF
hayırlı geceler
sizlere çok sıktığımın farkındayım fakat bunaldığımdan sizleri sık arıyorum benim problemim kendimle kendimle olmak beni çileden çıkarıyor nefret ediyorum aynaya bakmak mecburiyetinde kendimden nefret ediyor tiksiniyorum.
kendimi tamamen ALLAHcc yoluna adamak istememe rağmen yine kendim engel oluyorum yüreğim istese bile düşüncelerim karşı çıkıyor bu günlerde sık rüyalar görmeye başladım gördüğüm rüyanın yorumunu bilmek istemem rağmen tabirde bulamadım
saygılarımla
bende böyleydim; meditasyona başlamadan. farkındalığı bilmeden .büyük sırrı bilmedenn,ah egoyu silmeden önce,:willy_nilly:

verd

Banlı Kullanıcı
Herşeyi tamamen gidişine bıraktığımda ya herşey sarpa sararsa ne olucak acılar dinmeyip dahada alevlenirse?cevap verirmisin??
Hayatınızın gidişatına kayıtsız kalmanızdan bahsetmiyor.. Dümeni ele alıp yön vermekten bahsediyor aslında..

hayırlı geceler
saygılarımla
Kendi kendinize ne yapmış olabilirsiniz ki bu kadar nefret ediyorsunuz ?

[XTR] Similar Threads