Boşluk..

dozert

Kayıtlı Üye
Merhabalar.Böyle bir konu açılmadı heralde arattım forumu.Benim bir sorum olucak.

Bazen böyle tam uyucakken ama uyumamışken birden sanki merdivenden düşer gibi oluyoruz.Yani ayağımız sanki düşüyo gibi birden ani hareket yapıyoruz.Bu olay nedir acaba?

"sorulduysa çok özür dilerim ben konuyu bulamadım."

gülden

Kayıtlı Üye
aynen bende bunu çok merak ediyorum bu konuyu açtığın iyi oldu sevgili dozert

gülden

Kayıtlı Üye
anladım bana çok oluyor mesela hep merak ederdim saol ptaan

logii

Kayıtlı Üye
kısacası ufak bir astral projeksiyon görmüş oluyorsunuz :)

dozert

Kayıtlı Üye
Çok saol logii cevabın için.Ne zamandır merak ederdim.Peki bunun doğaüstü varlıklar ilen alakası yok değilmi?

N_efertiti

Kayıtlı Üye
Bende boşluğa düşer gibi hissediyorum ve bir yerlere tutunma hissiyle uyanıyorum. Bu durumda astral projeksiyon mu oluyor?

dozert

Kayıtlı Üye
Heralde öyledir.Ben tam bilemem ama bunun acaba doğaüstü varlıklar ile alakası yoktur?

Voy

Kayıtlı Üye
Kaslar kasılır ve boşalır bir bu vardır.Bunun dışında o düşülen boşluk sayın ptaah'ın söylediği gibi astral bedenin çıkış-giriş anlarıdır.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İki olasalık sayılmış doğrudur bir tane daha vardır o da beyin dalgalarınızın değiştiği, alfa ve teta frekansına girdiği andır. Hipnozda da bu dalga boyuna gireriz. Kişi gün içinde fark etmeden bir kaç kere derin transa girebilir, bunun tam nedeni bilinmemekle beraber nedenlerinden biri de savunma ve tamir mekanizmasının işlemesidir. Gün içinde bir tür geri dönüşüm kutusu işlevini yerine getiren beyin, kendini o frekansa sokar, işini görür, günlük normal seyrine döner. Bazen çok derinleşebilir ve halk arasında kaba tabirle ''kal geldi'', ''error verdi'' denilen durduk yerde hiçbir sebep yokken fişi çekilmiş bir alet gibi durup kalınan hadise meydana gelir. :)

gulerezan

Kayıtlı Üye
uykuda ki düsmelerin bir nedeni de göz tansiyonuymus.bir doktorun aciklamasinda okumustum bunu.göz tansiyonunuzu ölctürün diye uyarmisti.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Bende bir duvardan yada uçurumdan düşüyormuş gibi olur yorumlardaki gibidir. Bir nevi bilinç dışı astral...

ByTopraK

Kayıtlı Üye
Benimde çok başıma geliyor ama ne olduğunu tam olarak bilmiyorum..
Görüşleriniz yardımcı oldu .Teşekkür ederim :)

cybersinerji

Kayıtlı Üye
Ruhumun ağızdan içeri girdiğinin farkına varmıştım.

daniel

Kayıtlı Üye
REM uykusunu gerektigi sekilde tamamlamis insanlarda, genellikle geceleri uykuya yakin vakitlerde, beyin disardan sinyal alimini %80 dusurur ve bir nevi desarj'a gecer. Dusme veya bosluk hissi bu donemde yasanir. Bu stepten sonra beyin, icerden aldigi sinyalleri degerlendirmek suretiyle sarjini yeniler.

Bu beynin rutin calisma ilkesidir.

REM uykusunu gerektigi sekilde tamamlayamamis insanlarda bu dusme veya bosluk hissi gun icinde de gorulur.

Pantea

Kayıtlı Üye
Bu genellikle uyku haline tam olarak gecmeden az once yasanan bir durum yani yari uyur yari uyanik haldeyken bir cogumuzun yasadigi bir sey .Tum gun bir cok nedenle uyarilan sinri sistemimiz gerginlikden gevsemeye dogru gecmeye basladigi sirada bedenimizde bazi tepkilere yol acar sinri sistemimizi beynimiz yonetir uyku uyaniklik arasi anlarda ani kasilmalar ozelliklede bacaklarda meydana gelir .Yada uyku haline gecis esnasinda bir anda sanki altimizdaki yatak yok olur ve bir bosluga dusdugumuzu korku duygusuyla birlikde hissederiz bu sadece sinri sisteminin durum degistirmesi nedeniyle olur kisaca bu sekilde ozetleyebilirim.

Se-ZeR

Kayıtlı Üye
Bunun Aslında Söylediklerinizden Ziyade Şöyle Bir Nedeni Var:
Allah Kuranda Her Gece Uyurken Sizi başka Aleme Götürmüyorum Der (Kuranda Bir Surede Benzeri Mevcuttur)
Ruhunuz Bedeninizden Ayrılmak üzereyken Bir Dış Etken Ruhun Bedene Hızla Geri Dönmesini Gerektirir.
O Da Geri Dönüşü Hızlı Gerçekleştirebilmek Adına Düşer Gibi Girer bedene.
Siz De Girdiği Anda Uyandığınızdan Düşüşün Büyük Bölümünü Yakalarsınız :)

glfm

Kayıtlı Üye
bendede sık sık olan şöyle bir durum var merdivenden düşme gibi değilde yattığım sırada
fena bir şelide sıçrama sanırım bununda açıklaması aynı.