tutku ile istemek

xilode

Kayıtlı Üye
öncelikle tam olarak nereye yazacağımı bilemedim yanlış yere yazdıysam özür dilerim
ben üniversiteye hazırlanıyorum bu sene. öğretmenimle konuşuyorum arada bana üniversiteyi gerçekten istemediğimi yani tutkuyla istemediğimi söylüyor. ben anlamadım tabi tutkuyla istemekten kastı ney sordum biraz araştır dedi bana yardım eder misiniz ?
tutkuyla istemek nasıl oluyor ?
bir şeyi nasıl tutkuyla isteyebilirim ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
O şeyin size, sizin her unsurunuza gerçekten yarayacağını bilip, ne pahasına olursa olsun tam olarak istemek, o şeyi tutkuyla istemektir. Yani kalbinizle, beyninizle ve ruhunuzla isterseniz, içinizde hiç şüphe yoksa ve tereddüt etmiyorsanız isterken, bu tutkudur.

xilode

Kayıtlı Üye
hımm teşekkür ederim bilgi için :) peki tereddütlerimden nasıl arınabilirim ?

ptaah

Kayıtlı Üye
soruna ben cevap vereyim birde.Hayatta severek yaptığın ne iş var?Onu yaparken düşünürken ne hissediyorsun?İşte o senin tutkuyla yaptığın iştir.

mally

Kayıtlı Üye
Tereddütlerinden arınmanın en güzel yollarından biri, başardığınız zaman kazanacaklarınızı düşünmektir. Hatta düşünmenin ötesinde o anları yaşamaktır.

Üniversitedeki özgürlüğü, alacağınız kaliteli eğitimi, tanıyacağınız yeni insanları ve size özgü değerlere ulaştıracak yola adım atmanın keyfiyle yaşadığınızı düşünün ve hissedin. Başarılı bir birey olarak saygı görmek de cabası.

Elfangel

Kayıtlı Üye
Geçen sene SBS'ye hazırlanan 14 yaşında bir öğrencim vardı. 6. ve 7. sınıf puanlarına göre istediği hiç bir okula giremiyordu. Ama O bütün olumsuzlukları bir kenara attı, geçmişi unuttu, çok ama çok çalıştı. Ve sonuç: 7. sınıf puanının tamı tamına 71 puan üstü bir puan, bir mucize...:) O şimdi hedeflediği okulların birinde okuyor...
O hedeflediği okullara gitmeyi tutkuyla istedi...