Yeterli Bilgi

5-Wakit-Rock

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
sayın adminlerim yöneticilerim sitenize yeni katıldım ama ihtiyaç duyduğum ve çoğu kişininde merakla araştırdığı konuların, açıklamalarının yetersiz olduğundan yakınmak için.. Açık konuşmak gerekirse internet üzerinde bulduğum bütün siteleri tek tek araştırdım fakat net bilgiye ulaşmiş sayılmam ha neden bu siteye yazıyorum derseniz en mantıklı ve en pozitif yaklaşan sitenin bu olduğu kanaatinde olduğum için tabiki. sürekli kestirip atılan cevaplar ''bu işin eri olucaksın'' tarzı cevaplar veriliyor. ben bu tür cevapları mantıklı bulmuyorum insanlar meraklarını gidermek icin hatta çoğu arkadaşımın dediği gibi bu işin eri olmak için konuları araştırıyolar. 2. konum ise cevap sınırı olayının açıklığa kavuşması burda olmaz forum buna izin vermiyor gibi cevaplar veriliyo meraklı arkadaşlarımıza açıklama için uygun bir bölüm ortam hazırlansa sanırsam çoğu arkadaşımın merakının gideriliceğini düşünüyorum konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Sayın 5-Wakit-Rock

Bu sitede herkes kendi bilgi ve paylaşımlarını bir nebze olsun paylaşıyor. Özellikle bizlerin paylaştığı bilgileri birçoğu eksiksiz olarak veriliyor. Ama görünüşe göre siteyi çok fazla incelememişsiniz. Ve gerekli açıklamalaı görememişsiniz. Bu sitede tüm uygulamaları paylaşmamız büyük bir karmaşıklığa yol açacaktır. Birçok işlemin uygulamanın ve çalışmaların birçok gereklilikleri oluyor. Görüyorsunuz site üzerinde "ben aşığım yardım edin, ben sevgilimi bağlama kistiyorum, Ben şunu istiyorum ben bunu istiyorum" diyen bir sürü üye var ve bunların %98 i uygulama yapacak yeterliliğe sahip değidlir. Sanmayınız ki bir kişi uygulamanın nasıl yapıldığını öğrendiğinde tam ve eksiksiz işlem yapacaktır. Bunları zikirleri hesaplamaları hatta bir yaşam tarzı olması gerekiyor. Bu işlemleri sadece bir defa yapmak için yapan kişi ne işlemdne başarı bekleyebilir. Artı olarak da birçok olumsuzluk ve varlık çekecektir. Bilinçsiz olarak kanal açtıkları için. Ve bu bilgiler 2000 li yıllarda açıklanması emri geldiğinden beridir veriliyor ve hiçbir bu konuda bilgi sahibi ve yeterliliğe sahip kişi ya da uygulayıcılar alenen şöyle böyle yapın demezler. Bu bir süreçtir ve bu sürecin gerekliliklerini ve yöntemlerini kendinizin bulması gereken birçok basamak var. Daha ilkokul çocuğuna yüksek lisans eğitimi verirseniz ne olur bir düşünün? Bu işler sizin sandığınız gibi iki bişey karala sonra olsun bitsin işi değildir. Bir kişinin seçim özgürlüğüne ve iradesine müdahale ediyorsunuz. Böyle kolay bir şey sanıyorsanız yanlışıyorsunuz ve hemen araştırmalarınız kesmenizi ve bu işlerden uzaklaşmanızı öneririm.

Ayrıca forumun en altında şikayet bölümü var bu tür konularınızı bir daha paranormal olaylar başlığı yerine şikayetler bölümüne açmanızı rica ediyorum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
sayın adminlerim yöneticilerim sitenize yeni katıldım ama ihtiyaç duyduğum ve çoğu kişininde merakla araştırdığı konuların, açıklamalarının yetersiz olduğundan yakınmak için.. Açık konuşmak gerekirse internet üzerinde bulduğum bütün siteleri tek tek araştırdım fakat net bilgiye ulaşmiş sayılmam ha neden bu siteye yazıyorum derseniz en mantıklı ve en pozitif yaklaşan sitenin bu olduğu kanaatinde olduğum için tabiki. sürekli kestirip atılan cevaplar ''bu işin eri olucaksın'' tarzı cevaplar veriliyor. ben bu tür cevapları mantıklı bulmuyorum insanlar meraklarını gidermek icin hatta çoğu arkadaşımın dediği gibi bu işin eri olmak için konuları araştırıyolar. 2. konum ise cevap sınırı olayının açıklığa kavuşması burda olmaz forum buna izin vermiyor gibi cevaplar veriliyo meraklı arkadaşlarımıza açıklama için uygun bir bölüm ortam hazırlansa sanırsam çoğu arkadaşımın merakının gideriliceğini düşünüyorum konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.
Tamam siz biyolojik, kimyasal veya nükleer silah uzmanı olun. Bu mesajı okurken gerçekten o kimliğe bürünün ve varsayın ki bütün bilgileriniz var hatta üretim yapıyorsunuz.
Soruyorum:
Neden internette kimyasal ve biyolojik hatta nükleer silah yapımı ile alakalı doyurucu bilgi yok? Neden hepsi labaratuvarınız olmalı, yüksek lisans yapmalısınız, işin ehli olmalısınız diye kestirip atıyor? Ben size bunu soruyorum çünkü en güzel izahat veren sizsiniz. Siz bile eksik veriyorsunuz. Oldu mu şimdi? İsterim de isterim. Bana kimyasal silah öğretin valla metroya atmayacağım. Sarin gazı, hardal gazı öğretin. Yok yok ben pis bir biyolojik silah istiyorum. Bana yazın da yazın. Bilgi de bilgi isterim.

Herhalde ben bunu yapsam pek ciddiye alınmam değil mi? Çünkü isteğim komik ve mantıksız. Elimde lab. yok, eleman yok, daha iki molekülün hacmini hesaplayamam, daha bir mikrobu mikroskopta incelememişim, bu kafayla da becerebileceğim hiçbir şey yokken, ileri teknoloji harikası ve çok ciddi sonuçları olabilecek boyumdan büyük şeylere kalkışıyorum. Üstüne de sitem ediyorum. Ah ben ne garip bir insanım. Hayır bir de alınganlık yaparım şimdi, şahtım şahbaz olurum. Anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az.

Atesböceği1

Kayıtlı Üye
çok ciddi sonuçları olabilecek boyumdan büyük şeylere kalkışıyorum.
Peki majikal konularda bilgiliyim diyen kişilerin doğru söyleyip söylemediğini nasıl bileceğiz? Pozitif bilimlerin diploması var, bu işerin yok?!
icon13.gif

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Peki majikal konularda bilgiliyim diyen kişilerin doğru söyleyip söylemediğini nasıl bileceğiz? Pozitif bilimlerin diploması var, bu işerin yok?!
icon13.gif
Sizi oraya buraya atlatmayan, size her önüne geleni sunmayan, size de hali hazırda zarar vermeyen biri genelde doğru söylüyordur. Bir de Allah insana bir yetenek vermiş ki, kalbi mühürlenmemişse hisseder. Üst hisler için de zaten çalışmak gerekir ve çoğu zaman orada burada okunanlarla bu sağlanmaz, kişinin kendisi gelişmelidir. Bir de zaten sorunuzun cevabı içinde saklı bir üstteki alıntı yaptığınız yazıyı da destekler nitelikte. Daha özet biçimde açıklarsam:
Daha karşındakinin niyetini ve doğru söyleyip söylemediğini bilmeden, nereye majisyen oluyorsun? derler adama. Bu işlerin diplomaları alınlarında yazar, bu diplomayı da görebilen görür.
icon14.gif

Bu arada yazıdan alıntıladığınız cümle ile sorunuzun alakasını kuramadım? Bilinçaltınızdan dalgalanıp gelen bir gönderme mi yapmaya çalıştınız? :)