Farkındalık Testi

vivalavida

Kayıtlı Üye
Aşağıda hazırlamış olduğum soruları önce okuyun. Sonra her biri için gözlerinizi kapatıp, derin nefes alış verişleri uygulayarak en samimi cevapları vermeye çalışın. Bu testi cevapladıktan sonra sorular üzerinde tekrar çalıştığınızda farklı cevaplara ulaşacağınızı ve düşüncelerinizde farklı bir bakış açısı geliştiğini göreceksiniz..
Hayat akısı içinde endişe ve korkulardan arınabiliyor musunuz?
Her korku ve endişenizin altında bir sahiplenme ve beklentiniz olduğunu düşünüyor musunuz?
Yaşamınızda rol alanlar kendi anlayışlarıyla vazifelerini yaparken, asıl siz kendi anlayışınızı kendi hayat programınızı uygulayabiliyor musunuz?
İyi ve kötü gibi görünen şartlara bakış açınızı dengede tutup, bu ikiliği kendi iç dünyanızda birleştirebiliyor musunuz?
Her varlığı, size zarar verip vermediğine bakmadan, kendinizden bir parça olarak kabul edebiliyor musunuz?
Beslediğiniz düşüncelerinizle, yarattığınız isteklerinizle, belirlemiş olduğunuz ihtiyaçlarınızla evrenden cevaplar almakta olduğunuzun farkındamısınız?
Korku, endişe, kabulsüzlük, hoşgörüsüzlük, kontrol etme isteği, sahiplenme, ayırma ve yargılama gibi duygularınızı özgürleştirme konusunda başarılımısınız?
Çevrenizdeki kişileri kendi düşünceleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda yönlendirdiğinizi gözlemliyor musunuz?
Her durumda kendinizi savunmaktan ve kendinizi haklı çıkartma gayretinden vazgeçip, sorumluluğunu üzerinize alarak, daha iyisini yaratma konusunda cesur seçimler de bulunuyor musunuz?
Gözlemlediğiniz olayları yargıladığınızda ortaya kattığınız duygularınızla onları beslediğinizi, genislettiğinizi ve kuvvetlendirdiğinizi biliyormusunuz?
Oluşturduğunuz düşünce ve duygularının gerek yakın gerek uzak çevrenizde tesirler yarattığını biliyor musunuz?
Günlük yasamın içinde hangi tür etkilerin ve telkinlerin altında kararlar almaya ve seçim yapmaya yönlendirildiğinizin farkındamısınız?
Ben kendim karar verdim, dediğiniz anda bile bilinçaltınızın etkisi altında olabileceğinizi biliyormusunuz?
Hiçbir gelişmenin kesin bir sonucu olmadığını, her sonucun sadece potansiyel olarak var olduğunu kaderi her an seçimlerinizle belirlediğinizi, her anın bir sonraki anı yarattığını biliyormusunuz?
Gözlemlediğiniz her durumun sizin bakış açınıza göre anlam kazanarak şekillendiğini, gözleyenin gözlenenden bağımsız olmadığını biliyormusunuz?
Olmakta olan en güzel şekilde gerçekleşirken, olan size zorluk ve acı yaratıyorsa olmakta olanı değiştirmek yerine kendinizi değiştirmeniz gerektiğini düşünüyormusunuz?

Sorulara verdiğiniz her evet cevabı için 2 puan, her belki için 1, her hayır cevabı için 0 puan vermelisiniz.

26 ve üstü Puan Daimi farkındalık düzeyindesiniz
25 – 19 Siz her şeyin farkındasınız.
18 - 12 Farkındalığınız yükseliyor.
11- 5 Farkında olma yolundasınız
5 ve altı puan Farkındalığınız henüz gelişmemiş

Mustafa KARTAL - 08/09/2010

yulihu

Kayıtlı Üye
yazının fontu siyah okumakta zorluk çekilmesi mümkün acaba rengini düzeltebilirmisiniz?

logii

Kayıtlı Üye
İletiyi geç görmemize rağmen sorun çözülmüştür testinizi yapabilirsiz... :)

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Her soruya evet cevabı verdim. Daimi farkındalık düzeyindeymişim.
Bu güzel test için teşekkürler.

Marissa

Kayıtlı Üye
Herşeyin farkındayımda bir çok şey işime gelmiyor. sıkılıyorum, uğraşmıyorum...

yulihu

Kayıtlı Üye
emeğinize sağlık =) çok beğendim

LORDOFDARKNE

Kayıtlı Üye
15 puan farkındalığınız yükseliyor
ne demek ve ne yapmalıyım

tnsl

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
4 puan :( zaten hayatta bi depresyon testinden yüksek puan alıyorum gerisinde hep başarısızım :)