Keçiboynuzu ve Faydaları

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Keçiboynuzu birkaç yüzyıl öncesine kadar yapılan tatlılarda ağırlıklı olarak şeker yerine kullanılırdı. Günümüzde beyaz şeker üretiminin başlaması ile bu kültür ve sağlıklı beslenme tarzı yok olmuştur.
Kortizon tedavisinde keçiboynuzunun nefes darlığına karşı etkili olan etken maddesi hemen hemen başka hiçbir bitkide bulunmamaktadır. Bu etken madde aynı zamanda bazı alerjik astım rahatsızlıklarında öylesine iyidir ki; derhal sonuç almak mümkün olabilmektedir. Ayrıca alerjinin neden olduğu nefes darlığı problemlerinde büyük bir bşarıyla uygulanabilmektedir. Kortizon tedavisinden başka çare bulamayan, alerjik nefes darlığı çeken ve yılın belli mevsimlerinde, öksürük krizleri geçiren birçok insanın, keçiboynuzu kullanmaya başladıktan hemen sonra rahatladıkları gözlenmektedir. Guatr rahatsızlıklarından dolayı nefes darlığı çekenlerde olumsu sonuçlar aldığı görülmüştür.

Kansere karşı, keçiboynuzunun içerdiği gallik asit insan sağlığı üzerinde çok yönlü özellikleri olan bir maddedir. Bu maddenin, bu özelliklerini arttıran ve takviye eden keçiboynuzunda bulunan promotor maddelerdir. Ağrı kesici, alerjiye karşı astıma karşı, bakteri yok edici, bronşite karşı kansere karşı, çocuk felcine karşı, karaciğeri toksinden arındırıcı, antiseptik, kanese karşı koruyucu, ishale ve kabızlığa karşı, nitrozamin yok edici bronş gevşetici etkileri de bilinmektedir.

Astım ve Bronşit, Akciğer ödemine karşı keçiboynuzu desteği bulunmaz bir imkandır.

Balgam sökücü gücü ve astıma karşı olan tedavi edici gücü çok fazladır. Sigara içenler keçiboynuzuna başladıktan bir iki gün sonra nasıl balgam çıkarttılarını hayretle gözleyeceklerdir. Keçiboynuzu insanlığın korkulu rüyası akciğer kanserini % 90 oranında önleme gücüne sahiptir.
Özellikle sigara içen insanlarda akciğer kanserine yakalanma riskinin ne kadar yüksek olduğu düşünülünce Keçiboynuzu bu koruyucu özelliği ile kanseri önlemede önemli bir bitkidir.

Özellikle Sağladığı Faydalar:

Çocukların Kemik gelişmesinde, kansızlıkta, kemik erimesine karşı (kalsiyum olarak sütün üç katı E vitamini içerir.)
Astım, bronşit, balgam söktürücü, göğüs yumuşatıcı, bronş açıcı, genel ve alerjik nefes darlığı, soğuk alerjisi, akciğer ödemi, sigara tiryakileri için...
Hem kabuzlık hem de ishale karşı, mide şişkinliği ve bağırsak gazları, bağırsak parazitleri (Yüksek ham selüloz etkisiyle bağırsak ve gastritte).
Bakteri yok edici özelliği
Cinsel performansta ( Hareketli sperm sayısını arttırmada)
Derleyen:yule

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Şimdi de elimde keçiboynuzu vardı kemiriyordum :D Güzel paylaşım :)

4

43887

dünyanın en güçlü besin kaynaklarından biri olarak bilinen keçiboynuzu (harnup ) pekmezi de aynı etkileri göstermektedir ,evlerimizden eksik etmeyelim...şifa olsun...:)

Kabardey

Kayıtlı Üye
Bir sigara tiryakisi olarak keçi boynuzunun bu denli yararlı olduğunu bilmiyordum. Kesinlikle tüketeceğim, çok teşekkürler. :)

yusufali

Kayıtlı Üye
bir sorum olacakti acaba bu keciboynuzu cinsel organ büyütmede bir etkisi varmidir

origanum

Yönetici
bir sorum olacakti acaba bu keciboynuzu cinsel organ büyütmede bir etkisi varmidir

Öncelikle yuh diyorum böyle bir soruyu nasıl ulu orta sorabildiniz diye. Şimdi de sorunuzu cevaplayayım her ne kadar H. Dümen'in köşesi değil de bir büyü sitesi olsak da:D
Büyütmez. Nasıl ki boyu 1.65 m olan bir insan ne yerse yesin 1.90 m olamazsa, 10-15 cm olan bir organ da 25-30 cm olamaz. Cinsel aktiviteyi artırır, spermleri pek uygun olmayan bireylerin baba olmasına katkı sağlar bir nebze. Eğer büyütmeden kastınız boyu değil de bir ölüyü diriltmek ise çuvalıyla yese bile yararı olmaz.

yusufali

Kayıtlı Üye
kardes nevarki bunda buda bir rahatsilizktir

hastalik olabilir yani

origanum

Yönetici
kardes nevarki bunda buda bir rahatsilizktir

hastalik olabilir yani

Biz bu sitede kardeş diye hitap edilmesini uygun bulmuyoruz hele ki bir yöneticiye. Sayın origanum, origanum hanım gibi hitapları kullanabilirsiniz.
Hastalıkların hele ki cinsel sorunların görüşüldüğü ve çözüldüğü bir site değiliz, konuyu sağlık forumlarında sormanız daha uygundur, biz büyü sitesiyiz, paranormal bir durum söz konusu ise sorabilirsiniz örneğin büyü yoluyla erkeklik bağlandı ise ya da karşı tarafa soğuk göstertilen bir büyüye maruz kalındı ise veya bunlar yaptırılmak isteniyor ise.

berkot

Banlı Kullanıcı
pekmezinde keçiboynuzundan başka armut,kayısı,elma ne ararsanız var. pekmezi değil de meyvesi tüketilmeli veya evde yapma imkanı olanlar pekmezini kendileri yapmalı

Ashina

Kayıtlı Üye
negibi faydasini gördün

Eğer bana soruyorsan babam onunla birlikte bir şeyleri karıştırıp grip olduğum zaman zorla yedirirdi tadı iğrenç ama şifalı olduğunu düşünüyorum ayrıca kansızlığa da iyi geliyor kuzenimde kansızlık vardı bir ay kadar keçiboynuzu pekmezini birer kaşık sabah akşam içti daha sonra verileri normale döndü şuan çok daha iyi