Uyanın ve Enerjinizi Yükseltin

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Herkes sabah insanı değildir. Ama alarm saatini tekrar kurup biraz daha uyumak, kafeine yüklenmek ve kahvaltıda alelacele bir şeyler atıştırmak yerine bazı spa ipuçları ve uygulamalarını sabah hazırlıklarınıza ekleyerek güne rahatlayarak başlamayı deneyebilirsiniz. Kendinize göstereceğiniz birkaç dakikalık özen, heryeni günden, başlangıcından itibaren keyif almanıza yardım edebilir. Canlandırlıcı adımları bire bire uygulayın.

1) Kuru Fırçalama

Derinizi kuruyken fırçalamak dolaşımı desteklemnin en iyi yollarından biridir. Bu uygulama toksinlerin lenf sisteminden atılmasına ve ve hücrelere oksijen taşınmasına yardımcı olur. Sırtınızdan başlayın, hafif bir baskı uygulayarak rahatlıkla uzanabileceğiniz tüm bölgeleri fırçalayın. Sonra hafifçe kollarınızı ve bacaklarınızı fırçalayın, ancak yukarı doğru hareket edin. (Lenf sistemini uyarırken sıvıların kalbinize doğru taşımak için her zaman göğsünüze doğru fırçalayın)

2) Arındırıcı Ovma

Canlandırıcı bir ovma kremi kullanarak lenf sisteminizi uyarmaya devam edin. Bir kese ya da eldiven ve bergamoti limon ya da greyfurt gibi canlandırıcı kokulu bir temizleme jeli kullanın. (Kokusuz bir vücut şampuanına en sevdiğiniz canlandırıcı özelikli esansiyel yağı da ekleyebilirsiniz) Islak bir bez ya da eldiven üzerine küçük bir miktar vücut şampuanı dökün ve yukarı doğru hareketlerle tüm vücudunuza yayın. Bu canlandırıcı uygulamayla nazik bir şekilde keselenmek cildinize sağlıklı bir görüntü ile sabah ışıltısı kazandıracaktır.

3) Canlandırıcı Duş

Sabunlanmayı tamamladıktan sonra, soğuyana kadar duşun sıcaklığını düşürün ve 15 saniye durulanın, sonra tekrar suyun sıcaklığını bir iki dakika için arttırın. Beş saniye soğuk su altında kalarak duşunuzu tamamlayın. Sıcaktan soğuğa geçiş kan akışını uyararak, bir yandan kan dolaşımını hızlandırırken bir yandan da kılcal damarları harekete geçirir ve dokuları güçlendirir.

4) Enerji yükseltici Vücut Spreyi

Havlu ile kurulanın ve enerji verici son adıma geçin. 150 ml. saf su, bir yemek kaşığı zeytinyağı ve üçer damla biberiye ve servi yağı (isterseniz bir tutam taze biberiye de ekleyebilirsiniz) karışımını bir sprey şişesi içinde karıştırın (iyice çalkalamanız gerekecek). Zeytinyağı cildinizi nemlendirirken, biberiye enerji verir ve servi de dolaşımı uyarır. Bu "sabah çiğini" vücudunuz üzerinde kendi kendine kurumaya bırakın. (Diğer enerji verici yağlar arasında greyfurt, limon ve portakal bulunur)

AROMATERAPİ: Canlandırıcı Buhurdanlık Karışımı

Güne hoş bir başlangıç yapmaya yönelik sabah hazırlıklarınız sırasında bir aromaterapi buhurdanlığı kullanın. Buhurdanı, güne hazırlanmak için en fazla vakit geçirdiğiniz yere koyun. Buhurdanlık kabını suyla doldurun ve üçer damla biberiye, nane ve limon yağı ekleyin. Buhurdanlığın altındaki mumu yakın ve kokunun keyfini çıkarın. Bu canlandırıcı karışım, enerji seviyenizib yükselmesine yardım edecektir. Böylelikle siz de güne şevkle başlayabilirsiniz.

ENERJİNİZİN YÜKSELDİĞİNİ HİSSEDİN

Uyandığınızda ruh ve bedenen dirilmek için aşağıdakileri yapabilirsiniz.

• Büyük bir bardak su için:Su ihtiyacınızı karşılamak sizin daha net düşünmenize yardım eder.
  • Adeleleri çalıştırmak ve kan akışını hızlandırmak için gerinme egzersizlerine beş dakika ayırın.
  • Sabahları gerekli besinleri almak için tam tahıllar ile birlikte bir miktar protein yeyin; hamur işleri ve çörekler gibi rafine besinler çabuk enerji verirler fakat bunu çöküş izler.
  • Kahveye sağlıklı bir alternatif düşünün; zencefil çayı dolaşımı hızlandırır, bedeb ısısını arttırır ve sindirime yardımcı olur.
Derleyen:yule

vivalavida

Kayıtlı Üye
Üstteki maddeler biraz uğraştırıcı gibi görünüyor da alttaki 4 maddeyi uygulamayı deneyeceğim. :)

Bunlara ek olarak ben de her sabah aç karnına bir elma öneriyorum. Annemden kalma bir alışkanlıktır. Kabuklarını soyar kahvaltı hazır olana kadar oyalardı bizi.:) Elma yemeyi kestiğim dönemlerde tesadüf müdür bilmiyorum ama vücut direncimin azaldığını hissediyorum.

Teşekkürler bilgiler için.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Hergün duş alıyorsanız eğer üstteki maddeler de sizi uğraştırmayacaktır. Duşta iken çok kısa bir vaktinizi alacaktır ve rahatlıkla yapabilsiniz. Duşa giridğinizde üsttekileri de bir deneyin derim.

daniel

Kayıtlı Üye
Yule cok guzel bir derleme olmus.

Ben de kendi uyguladigim bir yontemi ilave etmek isterim.

Haftada yalnizca bir kez (fazlasi vucudun normal yag dengesini bozabilir) kuvetinizi sade suyla doldurup, icine yaklasik 1 kilo kadar mumkunse deniz tuzu dokup elinizle karistirin. Kuvete uzanin, yuzunuz haric vucudunuzda, normal temizlikle ulasip temizleyemeyeceginiz derin yag tabakalarini eritip atmak icin, yaklasik bir yarim saat kuvette kalin. Kaldiginiz muddetce ayaklarinizi veya bacaklarinizi oynatarak tuzun dibe cokmesini onleyip, suya karismasini saglayin.

Ardindan durulanin.

La-edri

Kayıtlı Üye
Bende bir tavsiyede bulunmak istiyorum, yukardaki uygulamalari zahmetli bulanlar icin,her sabah iki kahvekasigi elmasirkesi bir kasik bal ve biraz su karisimi tüketin, Sabahlari zor uyananlar ve erken uyanmak zorunda kalanlar icin süper bir enerji kaynagi...

BeYaZ GeCe

Kayıtlı Üye
süper bi paylaşım olmuş teşekkürler..:))bende yataktan kalkamadan önce iyice gerinmenin önemli olduğunu okumuştum böylece yataktan kopmak daha mümkün oluyor... uyku ve ben birbirimize aşığız da... :) :D

darkkanqel

Kayıtlı Üye
paylaşım için teşekkürler daha önce uyku problemi olanlar başlığında da sormuştum ama bi cevap alamamıştım bide burdan sormak itiyorum. uykudan vazgeçemiyorum eve geldiğim an bi işim yoksa yatıyorum 15 saatten fazla rahat rahat uyuyabilirim. uyuduğum için ders çalışmıyorum nasıl bundan kurtulabilirim bilen varmı