ametist taşım!

mavişpery

Kayıtlı Üye
merhaba mabet ailesi. ametist taşım vardı. bugün bir kaç kere yere düştü kırıldı:S şimdi bir işe yaramayacak mı merak ediyorum? ya da ne yapmam gerekiyor.?

egsodia

Kayıtlı Üye
Merhabalar,bildiğim kadarıyla ametist taşlarının en küçük parçasında bile yeterli enerji mevcuttur özelliğini kaybettiğini sanmıyorum içiniz rahat olsun:)

Osiris

Kayıtlı Üye
Zaten elinizdeki taşta,büyük Ametist kayasından kopmuş bir parça =)

mavişpery

Kayıtlı Üye
evet ben de öyle düşünüyorum. sanki bir yerde kırılmaması gerektiği gibi bir şey okumuştum gibime geldi de emin olmak için sordum çok teşekkür ediyorum..

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Merhabalar ben bir şey sorucam acaba böyle değerli taşları (ametist,ay taşı vb.) nerden teymin edebilirim.

Şimdiden Teşekkürler....

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Merhabalar ben bir şey sorucam acaba böyle değerli taşları (ametist,ay taşı vb.) nerden teymin edebilirim.

Şimdiden Teşekkürler....
Gümüşçülerin pek çoğu doğal taş satıyor. Hepsi gerçek olmayabiliyor. Dikkatli olmalısınız bu konuda. İnternetten de sipariş edebilirsiniz.

mavişpery

Kayıtlı Üye

Şimdiden Teşekkürler....
söylendiği gibi gümüşçülerde var. yada bazı takıcılar sadece doğal taş satıyor onlarda bulabilirsin. ama çoğu plastik yani gerçek olmuyor malesef. anlamak da pek zor değil. belli oluyor zaten. renginden işlenişinden yapısından vs.

kemalilhan

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben ben taşların güçlerine inanmam, belki saçma geldiği için belki maden mühendisi olduğum için olabilir :) ama birkaç taktik verebilirim size, annem ve birkaç arkadaşım butür taşlara meraklı olduğu için ister istemez deneyim kazandım :) bu bilimin üstatları herzaman şöyle diyor bir taç kırılırsa oradan daha fala enerji çıkışı olur temiz enerjidir, eğer öyle birşey varsa mantıklı çünki taşlar törpülenerek süs taşı haline gelir, ve gözenekleri ve kristal yapısı deforme olur, kırılınca hem kristal yapısı hemde gözenekleri ortaya çıkar bu demek değildir ki arada kırın, sadece kırılınca üzülmeyin, sonuçta nekadar kırılırsa enerji o ölçüde ikiye bölünür, süs taşları veya şifa taşları artık hangisini seçiyorsanız özel temizlenme yöntemleri vardır, misal ay ışığı ile toprak ile su ile vb. bunlara dikkat edin. sahte mi? gerçek mi? bu soruya gelecek olursak. elinizdeki o şifa veya süs taşlarının asıl ismi minareldir. ve minarellerin sertlikleri vardır 1 ve 10 arası örneğin elmas 10 dur, iki aynı minerali birbirine sürttüğünüzde çizmesi lazım veya kırması ama sakın ama sakın ama sakın hatta kesinlikle iki elması birbirine sürtmeyin sahtemi değilmi diye :) birbirlerini kırma olasılığı vardır ağlarsınız :D işin içinde olduğum halde benimde göümden kaçırdığım oluyor, sahtemi gerçekmi, çünki biz saf yani madenden çıkmış hali ile inceliyoruz, örneğin Turkuaz minarali 20 turkuaz taşından 19 u sahtedir dikkatli olun, artık profesyonel oldular bu konuda ben sahte olum olmadığını, hangi minaralin sertliği nedir biliyorum, ve ona göre bakıyorum yada kırıp içindeki kristal dizilimine tabi en mantıklısı yoğunluğa bakmak olur ama o teknoloji bende yok :D yüzeysel kontrol için internetten sertlik cetveline bakın 1 numara talktır 10 numara elmasdır ve bu sertlikler hakkında bilgi verir, örneğin talkın sertliği 1 olduğu için tırnak ile çizersin, elmas 10 olduğu için camı çizer veya kalsiti iğne çizer ve güvenmediğiniz yerlerden almayın, imitasyona para vermiş olursunuz, aklıma gelenler şimdilik bunlar, kafanıza takılan birşey olduğunda elimden geldiğince yardımcı olurum, son olarakta :) eğer brazilya ametisti bulursanız o ametistler içinde en iyisidir, kalitelidir yani, şey gibi düşünün diğerleri 18ayar, brazilya 24 ayar altın gibi :) orada oluşum şartları çok iyi sadece.