Kapı Çalmıştı

scorpion1

Banlı Kullanıcı
İyi akşamlar arkadaşlar dün gece garip bir durum yaşadım ve çok etkilendim gece rüya görüyorum tuhaf şeyler oluyor rüyamda ama çok az bir kısmını hatırlıyorum rüyamda ne oldugunu bilmedigim bir şey bana saldırıyor ve kaçıyor ben ne oluyor diye kendime geldigimde kendi kendime böbreklerimi almışlar falan diye söyleniyorum buarada vücudumun yarısı yok çok da irkiliyorum rüyamda ve uyanıyorum rüyaymış diye tekrar yatacaktım ki kapı çaldı rüyanın etkisinde oldugum için eşimi uyandırdım kapı yı açması için uyandı kapıya gitti kimse yok ama ben eminim kapı ikikere çalınmıştı.Uyuduk sabah kalktıgımızda eşimi işe göndermek için kapıyı açtım kapının hemen yanın da çöp kovası vardı kova ters çevrilmiş baş aşagı bir biçimde duruyordu içinde çöpde vardı ama hiç yere dökülmemiş sanki biri kapagınıda tutarak ters çevirmiş gibiydi önce önemsemedim bu çöp nasıl böyle dönmüş olabilir diye düşündügümde aklıma geldi çöp düz bir yerde nasıl başaşagı devrilmeden ve içindekiler yere savrulmadan dönebilir ve şunuda düşünüyorum ya kapıyı eşim degilde ben açsaydım.Şimdi arkadaşlar biz bir aile apartmanın da oturuyoruz ve içimizde gece saat 3.45 civarın da kapıyı çalıp kaçacak yada çöpü ters düz edip şaka yapacak insanlar yada haylaz çocuklar yok siz nedersiniz fikrinizi almak istiyorum acaba düşündügüm şeymi?

Kadoramas

Kayıtlı Üye
Vallahi Düşündünüz Şey Olabılır Bir Musallatta Olabılır Ama Bu Konuyu Uzmanlara Bırakmak Lasım Siz Evinize Gerekli Duaları Asın Ve Sık Sık Temızleyin Ve Mutlaka Kuran Bulundurun Ve Okuyun :)

Voy

Kayıtlı Üye
İyi akşamlar arkadaşlar dün gece garip bir durum yaşadım ve çok etkilendim gece rüya görüyorum tuhaf şeyler oluyor rüyamda ama çok az bir kısmını hatırlıyorum rüyamda ne oldugunu bilmedigim bir şey bana saldırıyor ve kaçıyor ben ne oluyor diye kendime geldigimde kendi kendime böbreklerimi almışlar falan diye söyleniyorum buarada vücudumun yarısı yok çok da irkiliyorum rüyamda ve uyanıyorum rüyaymış diye tekrar yatacaktım ki kapı çaldı rüyanın etkisinde oldugum için eşimi uyandırdım kapı yı açması için uyandı kapıya gitti kimse yok ama ben eminim kapı ikikere çalınmıştı.Uyuduk sabah kalktıgımızda eşimi işe göndermek için kapıyı açtım kapının hemen yanın da çöp kovası vardı kova ters çevrilmiş baş aşagı bir biçimde duruyordu içinde çöpde vardı ama hiç yere dökülmemiş sanki biri kapagınıda tutarak ters çevirmiş gibiydi önce önemsemedim bu çöp nasıl böyle dönmüş olabilir diye düşündügümde aklıma geldi çöp düz bir yerde nasıl başaşagı devrilmeden ve içindekiler yere savrulmadan dönebilir ve şunuda düşünüyorum ya kapıyı eşim degilde ben açsaydım.Şimdi arkadaşlar biz bir aile apartmanın da oturuyoruz ve içimizde gece saat 3.45 civarın da kapıyı çalıp kaçacak yada çöpü ters düz edip şaka yapacak insanlar yada haylaz çocuklar yok siz nedersiniz fikrinizi almak istiyorum acaba düşündügüm şeymi?

Eşiniz de duyduysa zaten o kapı çalınmıştır.Bu durum daha önce olmadı anladığım kadarıyla ,başka bir rahatsızlık varsa anlatın,bakım yapılması gereken bir durum olup olmadığı anlaşılsın.Bir kere olan birşeyse durum üzerinde fazla durmamanızı öneriyorum,bu tür birşey olduğunda normalde olmayan birşeyse altını çizerek söylüyorum bir -iki kerelik bir olaysa ilgilenmemenizi tavsiye ediyorum ben.Belli ki ilgi çekmeye çalışılıyordur,sokakta birisi laf attığında dönüp cevap verirseniz konu uzar yoksa dönüp gider.Bu bir benzetme tabiki de kıyaslanacak birşey değildir ama bu şekilde anlatabilirim.Dediğim gibi siz başka bir detay varsa yazın uygunsa yöneticilerimiz gereken birşey varsa yaparlar.Saygılar

crysania

Kayıtlı Üye
Eşiniz de duyduysa zaten o kapı çalınmıştır.Bu durum daha önce olmadı anladığım kadarıyla ,başka bir rahatsızlık varsa anlatın,bakım yapılması gereken bir durum olup olmadığı anlaşılsın.Bir kere olan birşeyse durum üzerinde fazla durmamanızı öneriyorum,bu tür birşey olduğunda normalde olmayan birşeyse altını çizerek söylüyorum bir -iki kerelik bir olaysa ilgilenmemenizi tavsiye ediyorum ben.Belli ki ilgi çekmeye çalışılıyordur,sokakta birisi laf attığında dönüp cevap verirseniz konu uzar yoksa dönüp gider.Bu bir benzetme tabiki de kıyaslanacak birşey değildir ama bu şekilde anlatabilirim.Dediğim gibi siz başka bir detay varsa yazın uygunsa yöneticilerimiz gereken birşey varsa yaparlar.Saygılar

bence çok güzel bir benzetme olmuş bende benzer olaylar yaşıyorum dikkatli olacağım ve üstüne gitmemeye çalışacağım hiç bu tarafından değerlendirmemiştim.

crysania

Kayıtlı Üye
Sürekli bu tür olaylar yaşıyorsanız bu iyi bir tutum değildir ancak altını çizerek söylediğim gibi daha önce olmamış ve sürekliliği olmayan hafif bir durum adına konuştum.

son bir ayda 4 kez yaşadım ...
üstüne gitmemem doğru olur diye düşünmüştüm ama sanırım yardım almalıyım

scorpion1

Banlı Kullanıcı
Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar çok uzun yıllar önce yaşamıştım buna benzer bazı olayları,eşim kapı nın çaldıgını duymadı sadece ben duydum.daha öncede ismimle çagırma sesleri bebek aglama sesleri ve daha birçok şey yaşadım ama 3,4 yıldır kesilmişti bende üstğne düşmemeye kara verdim voy seninde dedigin gibi en iyisi bu.

dozert

Kayıtlı Üye
1-2 Gün önce bu tür olay yaşadım kapı çaldı evde kimse yoktu delikten baktım kimse yoktu dedim aşağıdanmı çalındı aşağıya bakıyordum kimse yoktu.Ama ben bakarkende çalıyordu açtım kapıyı hafif esinti oldu sora hiç takmadım kapadım.

Yani Mod.umun Dediği Gibi 1 kerelik bir olaydı zaten fazlada gitmedim üstüne..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ben size bir arkadaşın başına gelen bir olay anlatayım bu şekilde. Yani herkes böyle hafif atlatamıyor.
Kapılar kilitli, müstakil bir ev. Dış kapı demir, kilitli açılması çok zor. Pencereler parmaklıklı açılamaz. Yani açmak istiyorsanız bir hayli gürültü gerekir. Bu arkadaş da sabaha karşı odasına çekilmiş uyuyacak. Evde yalnız. Yatağa uzanıyor ve uyumaya hazırlanıyor ki, odanın kapısı yumruklanmaya başlıyor. Yani biri evin içinde ve odanın kapısına yükleniyor. Bir yandan da bir erkek bağırıyor ''Vakti söyle, saati söyle'' diye. Bağıran telaşlı ve sinirli bir ses ve tarzla bağırıyor. Arkadaş tam yataktan doğrulacakken, biri göğsüne ayağına basıyor biri de kulağına eğilip ''Hadi yapabiliyorsan söyle!'' diyor. Bu arada arkadaş bir şey görmediğini ama sesleri dokunuşları gayet hissettiğini ifade ediyor. Daha sonra dışarıdakinin bağırışları artıyor ve içeridekiler gülmeye ve odada yürümeye başlıyorlar. Arkadaşın kulağına doğru konuşan boynunu tutuyor. Bizim bu adam da debelenip dualar okumaya başlıyor ve ilk fırsatta dışarı kaçıyor. O kaçarken çığlıklar ve bağırmalar oluyor, odanın dışındakinin çığlıkları duyuluyor. Arkadaş kendini dışarı atıp koşmaya başlıyor. Sabah olunca evdeki cam nesneler jiletle kesilen kağıtlar gibi liğme liğme halde bulunuyor. Bu olayın tam tarihini veya yerini bilmiyorum ama bu arkadaş sık sık onların bu garipliklerine maruz kalır ama işte başka bir şey yapamıyorlar ona. Bir de böyleleri var, bilgi olsun sizlere.

scorpion1

Banlı Kullanıcı
Ben size bir arkadaşın başına gelen bir olay anlatayım bu şekilde. Yani herkes böyle hafif atlatamıyor.
Kapılar kilitli, müstakil bir ev. Dış kapı demir, kilitli açılması çok zor. Pencereler parmaklıklı açılamaz. Yani açmak istiyorsanız bir hayli gürültü gerekir. Bu arkadaş da sabaha karşı odasına çekilmiş uyuyacak. Evde yalnız. Yatağa uzanıyor ve uyumaya hazırlanıyor ki, odanın kapısı yumruklanmaya başlıyor. Yani biri evin içinde ve odanın kapısına yükleniyor. Bir yandan da bir erkek bağırıyor ''Vakti söyle, saati söyle'' diye. Bağıran telaşlı ve sinirli bir ses ve tarzla bağırıyor. Arkadaş tam yataktan doğrulacakken, biri göğsüne ayağına basıyor biri de kulağına eğilip ''Hadi yapabiliyorsan söyle!'' diyor. Bu arada arkadaş bir şey görmediğini ama sesleri dokunuşları gayet hissettiğini ifade ediyor. Daha sonra dışarıdakinin bağırışları artıyor ve içeridekiler gülmeye ve odada yürümeye başlıyorlar. Arkadaşın kulağına doğru konuşan boynunu tutuyor. Bizim bu adam da debelenip dualar okumaya başlıyor ve ilk fırsatta dışarı kaçıyor. O kaçarken çığlıklar ve bağırmalar oluyor, odanın dışındakinin çığlıkları duyuluyor. Arkadaş kendini dışarı atıp koşmaya başlıyor. Sabah olunca evdeki cam nesneler jiletle kesilen kağıtlar gibi liğme liğme halde bulunuyor. Bu olayın tam tarihini veya yerini bilmiyorum ama bu arkadaş sık sık onların bu garipliklerine maruz kalır ama işte başka bir şey yapamıyorlar ona. Bir de böyleleri var, bilgi olsun sizlere.
Budaha ürkütücüymüş benimkiler terbiyeliymiş ozaman bunlar kadar gürültü ve saldırganlık yapmadılar Allah korusun ya heralde aklımı kaybederdim..

oscars

Kayıtlı Üye

Vücudumda ürpermedik tüy kalmadı desem... Saçlarım dahil...

La-edri

Kayıtlı Üye
Geceleri bende zil sesine cok uyanirdim, aslinda zil falan caldigi yok...
Ben o sese uyanirdim, gayriihtiyari kosar kapiyi acardim, kimsenin olmadigini görünce kapardim.. ,
Ama sonra bu ses zil ile kalmadi...
Benim esimin bir bilekligi vardi metal agirlikli ve bilegine bol geldigi icin, mesela ellerini yikarken o sikirdardi,ben sonra sonra o bileklik sesinide duyardim,uyanirdim esim gelmis diye ( O isde olmasi gerekirdi)
Evde esimi görürdüm,konusurdum vsa..Ama öteki gün anlardimki o esim degildi,zaten kendiside ben eve gelmedim derdi..Sonra sonra bu sesler insan sesleri olabiliyor, mesela askerlerin, Hazir ol! tarzindaki komutlari gibi...Ben Sizin komutaniniz degilmiyim diye bagiran bir komutan evde.. artik gerisini siz düsünün.
Yani zil o saatlerde caliyorsa, bunu yaramaz cocuklar yapmayabilir hep..
Yada bilmiyorum varsa bu tip sorunlu arkadaslar bir yerden yardim almakda gecikmesin.Insan gece Babasinin esinin pesine düsüb gidebilir,aklina o an kötü birsey gelmez ,ama ya baban zannetigin banan degil ise,Bu bahsetigim olayi anlayabildinizmi bilmiyorum,ama varsa bu tip sorunlar "pisikolojik"isimli cekmeceye kaldirmasin...

gümüş

Kayıtlı Üye
Kardeşim kücükken ben çağırıyorlar diye uyanır ve dışarı çıkmaya çalışırdı La- edri, ve kuzenim. O hatta pencereden bakan yüzleri anlatırdı ve onu çağırdıklarını. O zaman bizim aileler korkardı ve gitmemeizi söylerlerdi hep. Bazıları cinlerin kaçıırdığı çocukları anlatırdı ve eğer çağıran yakında kaybettiğimiz birisiyse çağırdığı kişiyi yanına istediğini söyler ürkerlerdi. Ben kendim yaşamadım ama kardeşimin koluna asıldığım ve gitmesine mani olduğum çok gece anımsıyorum. Şimdi artık yok.

Warcraft

Banlı Kullanıcı

Durumunuza farklı bir açıdan yaklaşırsak eğer. hırsızda olabilir biliyorsunuz şu sıralar hırsızlar pinekledi sokaklarda yalnız yaşayan insanlara karşı zarar verirler. Bilmiyoru birde bu açıdan düşünerek rahatlamaya çalışın unutmayın beyniniz siz neyi isterseniz onu bir mıknatıs gibi çeker ama rüyanıza karşı bir yorumum olmayacak.

umutmina

Kayıtlı Üye
Aman Allah'ım! Çok Feci. Allah Kimsenin Başına Vermesin..

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar bu tarz olaylarda aldırış etmemenizi öneririm..