Lütfen Yardım edermisiniz

İnanc.

Banlı Kullanıcı
Selamunaleykum cümleten

arkadaşlar bende bazen sıksık olduğuda oluyor

Örn: burnuma kokula geliyor o kokudan geçmişimi hatırlıyorum o an sanki içimde bir kıpırdama oluyor heyecanlı oluyorum sonra bir resme bakıyorum birden o resme dalıp gidiyor resme bakarak sanki o anı yaşıyorum kendimi orda hissederek orda olsam ne olacagı ıcıme doguyoR. neden ? Namazımı Niyazımı yaparım Aklıma geldikcede Zikir ederim saygıLar.

He bir unutmadan bir anı yaşıyorum sanki o anı tekrardan yaşamış gibi oluyorum .
kendime soru soruyorum sanki beynimden evet hayır cevabı veriliyor bu bir psikolojik etkenmidir ? saygılar

Yardım yokmu ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ben tam olarak anlamadım durumu.

sabahh

Kayıtlı Üye
Sn inanç yaşadıklarına farklı bir anlam yüklemeye çalışmayın gerçekten yardım isteyeceğiniz bir durum yok.Bir yemek kokusu bazen beni çocukluğuma götürüyor o hissiyatı o an yaşıyorum ve herkes de bu şekildedir o kokuyla alakalı o an olanları ve hissettiklerinizi hatırlarsınız.Bir anı tekrar yaşamak da dejavudur.Beynin yorgunluk veya başka sebeplerden dolayı bir görüntü, ses, vb. herhangi bir girdiyi, giriş anı sırasında algılayamamasından kaynaklanabilir. Beyin bu girdiyi algıladığında kişi bu olayı daha önce yaşadığı hissine kapılabilir bu durumuda herkes yaşıyor zaten durumunuz her insanın günlük hayatta yaşadığı normal şeyler eğer sizi rahatsız eden başka bir durum varsa paylaşın tabi ki herkes elinden geldiği kadar yardımcı olur

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
ilk anlattıkların dolayısı ile psikoloğa git ve anı daha önce yaşama olayı dejavu dur herkese olur.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Psikolog tavsiyesine neden gerek duydunuz? Bir rahatsızlık söz konusu değil anladığım kadarıyla.

damisela

Kayıtlı Üye
Doktora gidilecek bir rahatsızlık bende göremedim açıkcası.

Bu tür sorunlar bazen üstüne düşüldükçe göze batar tabir-i caizse. Koku hafızası ise en keskin hafızalardan biri olarak anılır genelde. Resme dalma konusunda da bir problem göremedim şahsen.

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Ben biraz kesin bir dille konuşmuşum özür dilerim anlatmak istediğim hep geçmişini hatırlamasının sebebi berki geçmişte yaşadığı psikolojisini kötü yönde etileyen bir takım anı olabilir başka bir neden bulamadım şahsen.

sabahh

Kayıtlı Üye
Ben biraz kesin bir dille konuşmuşum özür dilerim anlatmak istediğim hep geçmişini hatırlamasının sebebi berki geçmişte yaşadığı psikolojisini kötü yönde etileyen bir takım anı olabilir başka bir neden bulamadım şahsen.

Evet sizde haklısınız söylemek istediğiniz "geçmişte sıkıntılı birşeyler yaşamışsa ve bunu hatırlıyorsa psikoloğa gidebilir" diyorsunuz. Biz direk olarak geçmişi hatırlamasında bir sakınca göremedik Sn.İnanç da konuyla alakalı iyi yada kötü şeyler hatırlatıyorum diyede belirtmemiş tabi ki geçmişdeki sıkıntı bu günlerede yansıyor ve hayatını etkiliyorsa psikoloğa görünülebilir

umutmina

Kayıtlı Üye
Bu Eskiyi HatırLamaktır. İLeriyi Görmek Yada buLunduğun Yerde Yaşadığın bir oLayı Sanki Daha Önce Yaşamış Gibi olmak Değil. Arkadasın Sorununu Korku fiLmLerinin Etkisi Gibi Düşünün. Beyin oLayı Kaydediyor Ve Benzer bir Ortamda O Anı Yaşıyor Gibi oLuyoruz. Arkadasın Zihninin Cok Kuvvetli olduğu Kanaatindeyim.

gümüş

Kayıtlı Üye
Selamunaleykum cümleten

arkadaşlar bende bazen sıksık olduğuda oluyor

Örn: burnuma kokula geliyor o kokudan geçmişimi hatırlıyorum o an sanki içimde bir kıpırdama oluyor heyecanlı oluyorum sonra bir resme bakıyorum birden o resme dalıp gidiyor resme bakarak sanki o anı yaşıyorum kendimi orda hissederek orda olsam ne olacagı ıcıme doguyoR. neden ? Namazımı Niyazımı yaparım Aklıma geldikcede Zikir ederim saygıLar.

He bir unutmadan bir anı yaşıyorum sanki o anı tekrardan yaşamış gibi oluyorum .
kendime soru soruyorum sanki beynimden evet hayır cevabı veriliyor bu bir psikolojik etkenmidir ? saygılar

Yardım yokmu ?

Koku, fotoğraf, kelimeler , herhangi bir obje, çiçekler, herhangi bir şey hafızalarımızın gerisinde kalmış paketlenmişlerin kapısı / kapağını açabilir ve bu çok normaldir. Bazen üstüne çok fazla yığılma olmuştur ve biz geçmişimizde öyle bir an olduğunu unutmuşuzdur veya bilinçli olarak hatırlamamayı tercih etmişizdir. Sonraki zamanda mesela bugün, anımsadığımız bir olaydan yola çıkıp mesela 4 sene evvel ki o herhangi bir ana geri dönüp nasıl davranacağımızı veya öyle davranmış olsaydık bugün herşeyin nasıl olacağı ile ilşgili hayal kurmamız düşüncelere dalmamız da gayet normaldir ve bu gibi durumlarda acaba? sorularımıza yanıt veren bir iç ses mutlaka vardır. Ancak o ic sesin verdiği yanıtların doğrulanması ancak geriye dönük bir zaman yolculuğu ile mümkündür ki bu da gerçekte olasılıkdışıdır, en azından şimdilik. Diğer yandan insanın çok zaman sahibi olduğunun farkında olmadığı bir sağduyusu mantığı vardır o bazen konuşur ve geriye dönük olasılık sorularınıza o yanıt verir. Mesela der ki evet o zaman okulu yarım bırakmasaydın bugün ..., evet o gece arabanı alkollü kullanmakta ısrar etmeseydin bugün... bu uzar gider ama olan olmustur ve atılan adımı geri almanın yolu yoktur bazen. Böylesi hallerde eğer anımsanan hata ise hata ile yüzleşilip barısılması ve bundan sonraki hayatınız icin rehberliği bu barısın yapmasının huzurunuz icin önemi vardır.

Bazen de unuttuğumuz çok güzel anlar gelir bir koku bir resim ile. Özleriz birden, orada olmak isteriz. Bazen boşa geçmiş deriz hayatımıza ama anımsadıklarımız ve anımsatan figürler aslında ne kadar dolu bir hayat geçiriyor olduğumuzu göstermek icindir ve ilerisi için cesaret verir. Çok daraldığım zamanlarda ben geçmişteki hoş anılardan bir pencere açarım kendime 3-5 dakika için bile olsa harika gelir, içim ferahlar :D Ha bazen de elime sopa alıp birilerine dalasım gelir ama Allah'tan genelde iyi şeyleri hatırlamaya meyilliyim diyerek bağlayım cümlelerimi :)

MANAVGATLI07

Kayıtlı Üye
Bende de oluyor mesela birisiyle telefonda konuşuyorum tütsü kokusu aliyorum çok yoğun biçimde hemde

Whısper

Kayıtlı Üye
Ya bu sitedeki üye toplumuna ne olmuş böyle? birşey paylaşıyorsun piskologa git. Onu söylüyorsun ya onda ne varki inanma ona . Böle böle olaylar var diyosun, heee biliom onu hikaye o ya psp programı o vb. bir sürü şey .. Arkadaslar bakın .. Kimse kimseyi zorla tutmaz burda arkadasımızın yasadığı farkındalıkla alakalı birşey.. Zihni berrak. Beyin hücreleri canlı anladığım kadarı ile.. Resme bakarken kim bi koku alirda o an'a gider ? Arkadasımızın anlatmaya çalıştığınız özetlim.

Yaşadığım olayları Yaşadığım zamana dönebiliyor ve bire bir tekrar yaşaya biliyorum. Ve bazende bazı olayları yaşadığımda daha önce yaşamış olduğum hissine kapılıyorum.

2. sine gelelim dejavu . evet. Yeryüzüne gönderilen her ruh'a anne rahmine gönderilmeden önce hayatı gösterilir. Bak böyle olucak denir. Ruh cehennemlik bir amel topluyorsa yeryüzündeki hayatında o anda Allah C.c 'e söz verir. Ve yer yüzüne inmeyi ister. Cennetlik olsa da Daha iyi olacağına söz vererek gelmek ister. Burdan doğmayı benmi istedim diyen arkadaslar. Evet her ruh dünyaya gelmeyi kendi istedi. teşekkürler.

Whısper

Kayıtlı Üye
Ya bu sitedeki üye toplumuna ne olmuş böyle? birşey paylaşıyorsun piskologa git. Onu söylüyorsun ya onda ne varki inanma ona . Böle böle olaylar var diyosun, heee biliom onu hikaye o ya psp programı o vb. bir sürü şey .. Arkadaslar bakın .. Kimse kimseyi zorla tutmaz burda arkadasımızın yasadığı farkındalıkla alakalı birşey.. Zihni berrak. Beyin hücreleri canlı anladığım kadarı ile.. Resme bakarken kim bi koku alirda o an'a gider ? Arkadasımızın anlatmaya çalıştığınız özetlim.

Yaşadığım olayları Yaşadığım zamana dönebiliyor ve bire bir tekrar yaşaya biliyorum. Ve bazende bazı olayları yaşadığımda daha önce yaşamış olduğum hissine kapılıyorum.

2. sine gelelim dejavu . evet. Yeryüzüne gönderilen her ruh'a anne rahmine gönderilmeden önce hayatı gösterilir. Bak böyle olucak denir. Ruh cehennemlik bir amel topluyorsa yeryüzündeki hayatında o anda Allah C.c 'e söz verir. Ve yer yüzüne inmeyi ister. Cennetlik olsa da Daha iyi olacağına söz vererek gelmek ister. Burdan doğmayı benmi istedim diyen arkadaslar. Evet her ruh dünyaya gelmeyi kendi istedi. teşekkürler

Sinirden Dejavu açıklamamı bitirememişim pardon .Dejavuda bundan kaynaklanıyor.. Daha önce gördüğün şeyleri tekrar yaşadığın için. Ve eğer dejavu oluyorsa hayatınızda sürekli.. bu sizin hayatınız için kötü. Demekki gösterildiği gibi oluyor herşey.

Se-ZeR

Kayıtlı Üye
Hayır Arkadaşlar Bunun Adı Dejavu Değil.
Bu Psikometridir.
Deja Vu Dediğiniz Şey herhangi Bir nesneye Ya da Kokuya Bağlı Gerçekleşmez.
Bu Psişik Bir Yetenektir.
Mekan Psikometrisi, Nesne Psikometrisi, Koku Psikometrisi...

Şahıs Bu Forumdaysa Ona Da Şöyle Bir Sözüm Var:
Çok Önemli Ve Güçlü Bir Psişik yeteneğiniz Mevcut.
İnsanlar Bu Yeteneğe Erişebilmek (Sizin Seviyenize Gelebilmek) İçin En Az 1 Yıl Uğraşıyorlar.
Siz De Koku ve Mekan Psikometrisi Yeteneği Mevcut.
Muhtemelen nesne Psikometrisi De Var.
Odaklanınca, O mekanın Geçmişini Ya Da Kendi Anılarınızı Tazeleyebilme Yeteneğiniz Var.
Bir Olay Bir yerde yaşanınca (Bilimsel Boyut) Orada O Görüntüler Kuantlanır.
Ve Bu Kuantumlar Duvara çarpıp Orada Kalıcı Bir Boyut Olarak kalırlar.

Bazı Olaylar, Çok Büyük Zihinsel Güç İçerirler (Savaşlar, Mabedler) (Psişik Boyut), Bu Sırada orda Ölenlerin Ruhu Oraya hapsolur ve Bazı yetenekli kişiler Bunları Doğuştan Farkederler...

Yeteneğini Geliştirmeni Tavsiye Ederim :)

hypnos

Kayıtlı Üye
Deja vu olayını bu kadar sıradışı anlatanıda ilk kez görüyorum =)