Az-a-zel

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Father

Kayıtlı Üye
Arkadaslar ben wicca da şeytan inancı yok diye biliyorum.Neden bazı buyulerde incilde adı şeytanın adlarından biri olan azazele sesleniyorr?lütfen bilgi vrebilir mısınız?ben de wiccayim ve şeytanın insanların yaptıgı kötülüklerin yükünü atmak için uydurdukları bir araç olarak görüyorum (bazılarının tabii) bu yüzden de şaşırdım .O:banghead:

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Arkadaslar ben wicca da şeytan inancı yok diye biliyorum.Neden bazı buyulerde incilde adı şeytanın adlarından biri olan azazele sesleniyorr?lütfen bilgi vrebilir mısınız?ben de wiccayim ve şeytanın insanların yaptıgı kötülüklerin yükünü atmak için uydurdukları bir araç olarak görüyorum (bazılarının tabii) bu yüzden de şaşırdım .O:banghead:
Bana gerçek ve saf kalabilmiş bir şey bulunuz Wicca ile alakalı. Ne yazık ki çok zor. Günümüzde bu iş çocuk oyununa dönmüş durumdadır. Çok bozmuşlardır.

ahmet255

Kayıtlı Üye
Father dostum kendi kendinle çelişiyosun ben wiccayım demek bu işi biliyorum demektir sonrada diyosun ki nie azazel ismi geçiyo hani wiccaydın.
Dostum bu site bu işi ögrenmeyeri ama Ben sevgili Uruma dier hesabımdan 2 sene önce mesaj atmıştım ben enokyan ögrenmek istiyorum beni ilk dedigi şey ingilizce ve almanca ögren önce sonra ögrene bilirsin ennokyan demek olmuştu.
Yani demek istedigim şey önce gerçekten ne istedigini belirle bunları bence gerçek hayattada pekiştir kitablar filan al bence belki bizde olmayan kitaplardan alırsın skaynerdan tararsın bizde e-book olarak faydalanırız .Şahsi ve samimi fikrimdir Saygılar.

Romanticello

Kayıtlı Üye
Wicca bozulmamıştır çünkü dogmalar içermez.İçerisinde çeşitlilik çoktur.
Ayrıca wicca'da şeytan yoktur. Demon ismi olan azazelin kullanıldığı büyüler, ya wicca büyüleri değildir, ya da sırf paylaşım yapayım diye yazanların uydurdukları safsatalardır.
Şunu da belirtmek isterim ki, Wicca bölümü çığrından çıkmış. Wicca ve Wicca Majileri başlıklarında iyice karmaşa olmuş. İçerisinde karabüyüler, şeytan tılsımları, yırma büyüleri kol geziyor. Wicca derken bunlar kastedilmiyor. Wicca inancı, temeli, uygulanışlar, bayramlar, dilekler ve dualar olması gerekirken, başlıklar iyice batmış. Site yetkilileri umarım bir şeyler yapar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...