Sıradışı Bir Hikaye(gelin)

aris

Kayıtlı Üye
Ben Minibüsü ile köyden köye dolaşarak kap-kacak satan bir seyyar satıcıyım.1973 yılında Güney doğudaki illerimizden birinin merkeze uzak olan köylerini dolaşıyorduk. Her zamanki gibi akşam üzeri satışı bitirip yemeğimizi yedik. Karşıdaki kahveye geçip çayımızı içerek yorgunluk attık. Kahveden ayrılırken yanımıza gelen kahveci,Gençler karanlık bastı gece burada kalın biz gece Şehire inmeyiz sabahı bekleriz dedi.Ben gülerek .Amca sen ne diyorsun.Ben her gittiğim köyde bir gece geçirsem aç kalırım derken bir yandanda yolumu kesebilecek eşkiyaya karşı arabada taşıdığım silahın varlığı bana güven veriyordu. Kahveci, Peki o'zaman yolunuz açık olsun.Yalnız yolda mola vermeyin dedi. dağların arasından bir yılan gibi kıvrılarak giden toprak yol gecenin rutubeti ile iyice yumuşamıştı. minibüsün tekerleklerinin çıkarttığı ses duyulmuyordu. Köyden ayrılalı 20 km olmamıştıki gözüm gösterge tablosundaki hararet ibresine takıldı.ibre neredeyse sona dayanmıştı.Lanet olsun bu eski arabaya diye düşünerek önümdeki son rampayı çıktım.Aynı anda Tam tepede yolun sağında Ağaçlar arasında önünde yalak olaneski bir çeşme gördüm. Oğlum ben hakikaten de ballıymışım dedim arkadaşıma. Minibüsü çeşmeye iyice yanaştırıp,koltuğun altından bidonu alırken arkadaşımın uyuyor olduğunu fark ettim. Minibüsten inip çeşmeye doğru giderken ağaçların garip bir rüzgarla sallandığını Hissettim.İster istemez içim ürperdi ve kahvecinin sözlerini hatırladım. Aceleyle bidonu doldurdum arabaya giderek motor kapağını açıp suyu koymaya başladım.Aynı anda arkamda birisinin varlığını hissettim.Ve omuzumda bir elin. O'an gayri ihtiyari ön camdan içeriye baktım. Arkadaşım uyuyordu.Bir anda sırtımdan soğuk Bir ter boşandı. Arkama döndüm.Gördüğüm şey karşısında neredeyse küçük dilimi yutacaktım. Karşımda telli duvaklı ve çok güzel bir GELİN duruyordu. tatlı bir ses tonuyla merhaba Benide gittiğiniz yere götürürmüsünüz dedi.Ben gecenin 12sinde onun böyle ıssız bir yerde tek başına ne aradığını düşünerek Arabaya binebileceğini söyledim.Ben şöför kapısına yönelirken oda aracın sağdaki kapısına yöneldi.Ben koltuğuma henüz oturmuştum ki sağ kapının Arkadaşım tarafından kilitlenmiş olduğunu fark ettim.Uzanıp kapıyı açacagım sırada Gelin ile Gözgöze geldik.Gözleri kıpkırmızıydı öfke ile kapıyı sarsmaya başladı.Ben hemen kendi kapımı kapatıp kilitledim, o'esnada uykusundan uyanmış olan arkadaşımın uyarısı ile açık unuttuğum Camımı kapatmak istedim. Fakat çok geç kalmıştım.Benim olduğum tarafa gelen gelin yarı açık olan camı elleriyle tutarak kapatmamı engelledi.Yüzünü cama yapıştırmıştı.Dişleri simsiyahtı. camı tutan ellerine baktım. Tırnakları çok uzundu,uçları sivri ve aşağı doğru kıvrılmıştı. Ben can havliyle arabayı çalıştırdım.Vitese takmaya çalışırken,sol omzumda keskin bir acı hissettim.Dönüp baktığımda sol omuzuma saplanan tırnakların,etime gömüldüğünü gördüm. Yaratık Acaip homurtular çıkartıyorve minibüsü durdurmaya çalışıyordu.Gaza yüklendim ama haraket edemedik tekerlekler olduğu yerde boşa dönüyordu.İkimiz birden yüksek sesle dua okuyorduk. Birden minibüs ileriye doğru fırladı.Yaratığın tırnaklarının kaportaya sürterken çıkarttığı sesi duyduk.Aynadan baktığımda onun ayaklarını açmış , kollarını ileriye uzatmış bir halde durduğunu gördüm. Sanki onuda almamız için bize yalvarıyormuş gibi bir hali vardı. Sabah köye kalkan minibüslerin kahyasını bulup ona olayı anlattık. Sizin yaşıyor olmanız Büyük mucize, çünki gelini gören ve hayatta kalan kişi sayısı çok azmış.Bu gelini yıllar önce bizim gittiğimiz köyde evlendiği gece kaçırıp tecavüz edip işkence ile öldürmüşler. Cesedini 3 gün sonra bizim durduğumuz yere yakın bir yerlerde yol kenarında bulmuşlar. üzerinde yırtılmış ve kanlı gelinliği ile.Bu olaydan sonra yolculuklarımı hep gündüz yapıyorum.
alıntı

club_club

Kayıtlı Üye
İş
Computer and Treasure Huntur
Arkadaşlar bu olay Ankara'nın Haymana ilçesinde yaşandı diye biliyorum.

ALEVV

Banlı Kullanıcı
ilginç bir olay bana pek inandırıcı gelmedi :hang:

aragorn

Kayıtlı Üye
İş
Ogrenci
banda inandırıcı glemedi hadi cesedi bulunmamış olsa... kayıp olsa. cesedinin bulunması için bunları yapmış olabilir. ruhu rahat değildir. ama cesedi bulunduğuna göre.. bnların olucağına inanmıyorum pek...

LilithyBroken

Kayıtlı Üye
banda inandırıcı glemedi hadi cesedi bulunmamış olsa... kayıp olsa. cesedinin bulunması için bunları yapmış olabilir. ruhu rahat değildir. ama cesedi bulunduğuna göre.. bnların olucağına inanmıyorum pek...
Ayrıca masum insanlara niye saldırsın? Bide bu var tabii...

onurthule

Kayıtlı Üye
bu olayın aynı tekirdağ çorluda bir köyde yaşanmıştır.rumlardan kalma eski bir çiflik yolu üzerinde .aynı olaydaki gibi çeşme başında bekleyen gelin vardır . yannız çorludaki gelinin gelinliği siyahtır bılgınıze

BİRTSEN

Kayıtlı Üye
bu olayın aynı tekirdağ çorluda bir köyde yaşanmıştır.rumlardan kalma eski bir çiflik yolu üzerinde .aynı olaydaki gibi çeşme başında bekleyen gelin vardır . yannız çorludaki gelinin gelinliği siyahtır bılgınıze
Evet bende Çorlu da yaşıyorum gelin bir minibüse biniyor eve kadar götürmesi için şoföre rica ediyor.Ertesi gün şoför minibüste bir şemsiye görüyor o kızın diye düşünüyor aynı eve gidiyor evden çıkan yaşlı teyzeye olayı anlatıyor.Teyze ağlayarak kızının öldüğünü söylüyor.Ben böyle duymuştum bu olayı.

hemgır

Banlı Kullanıcı
sevgili aris bu tur hikayeler çok duyarım muhtemelen o görduğun cindi köylerde bu şekilde çok görulurler

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Aris değil gören, bir yerden alıntı yapılmış. Ayrıca imla kurallarına uymanızı rica ederim.