Yardımcı olur musunuz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cibabu

Kayıtlı Üye
Hemen konuyu size kısaca açıklayayım.
Ben bir acenteye yazın bir tatil programı için rezervasyon yaptırıp paramı yatırdım.Fakat tatil zamanım gelmeden önce bana vadettikleri bazı şeylerin gerçekleşmeyeceğini öğrenince acenteyi arayarak tatilimin iptali istedim ve onlarda bu kabul ederek bana tatilimin iptal mailini ve paramın en kısa geri ödeneceği belirttiler.Şu zamana kadar yani 2 aydır param geri ödenmedi.Defalarca kendilerini aradım ve bana her seferinde bunun hemen halledileceğini söylediler.
Ben bu konuda hukuksal olarak nereye başvurmalıyım?Çünkü pazartesi onlara hukuksal olarak şu merciye başvuracağım diye bir mail atıp ardından işlemleri başlatmak istiyorum.
Ama dediğim gibi nereye ve nasıl başvurmam gerektiğini bilmiyorum?Yardımcı olursanız sevinirim.

Jasminum

Kayıtlı Üye
Sizinle tamamen aynı durumdayım. Hatta ben yazmışım gibi hissettim mesajınızı. Tüketici haklarına başvurabilirsiniz. Kaymakamlıklarda oluyor sanırım. Ben Kadıköy kaymakamlığından başvuru yaptım. Sıra numarası verdiler. Ama sıra ancak 6 ayda gelir dendi. Hala bekliyorum sizin gibi. Acenta sürekli ha ödedim ha ödeyeceğim diyip oyalayıp duruyor. Ne gelir elimizden başka bilmem. Hukukçu arkadaşlar yardım ederse çok mutlu olurum..

cibabu

Kayıtlı Üye
Sizinle tamamen aynı durumdayım. Hatta ben yazmışım gibi hissettim mesajınızı. Tüketici haklarına başvurabilirsiniz. Kaymakamlıklarda oluyor sanırım. Ben Kadıköy kaymakamlığından başvuru yaptım. Sıra numarası verdiler. Ama sıra ancak 6 ayda gelir dendi. Hala bekliyorum sizin gibi. Acenta sürekli ha ödedim ha ödeyeceğim diyip oyalayıp duruyor. Ne gelir elimizden başka bilmem. Hukukçu arkadaşlar yardım ederse çok mutlu olurum..

Sanırım sizde aynı acenteden dolayı sıkıntılar yaşıyorsunuz çok üzüldüm.Benim yaşadığım küçük bir şehir olduğu için belki sıra olayı çok uzun sürmez.Ama dediğiniz gibi sitede hukukçu olan bir arkadaş varsa ve yardımcı olabilirse çok iyi olacak.Elimin kolumun bağlı olması her geçen gün beni daha çok sinir ediyor.Bu gidişle İstanbul'a kadar gidip acentenin altını üstüne getireceğim :)

Jasminum

Kayıtlı Üye
Evet aynı acenta olmalı.. Ben İstanbuldayım aynı düşünceler kafamdan geçmiyor değil. Ne insanlar var şu dünyada..

blackangel85

Banlı Kullanıcı
bu durumla ılgılı ızleyeceğınız bır kac yol var.. ilki; tüketici derneklerine başvurabılrısnız kısaca olayı anlatan bır dılekce yazmanızı ısteyeceklerdır sizden bı kac ay ıcınde sonuclanır burdan alacagınız sonuca görede mahkemede dava acmanızı tavsiye ederim Tüketici Mahkemelerine başvurarak daha önce verdıgınız dılekcenızı de ekleyerek (karar olumlu ya da olumsuz olması farketmez ) bır avukat yardımı alarak açabilirsiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...